Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Світ переходить на нові методи терапії раку, завдяки яким тепер можна  продовжити життя пацієнтам і поліпшити її якість. Незважаючи на це люди продовжують ставити сотні питань в пошуках причин розвитку злоякісних пухлин і більше дізнаються про його лікування. Ми зібрали 5 стійких стереотипів про онкологічні захворювання і запросили лікаря-радіолога першої категорії TomoClinic Аллу Кухар прокоментувати їх. Адже обговорення цих питань важливо виводити в публічний простір для більшого інформування громадян.

— Чи правда, що штучне запліднення може викликати рак?

— Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) не може ініціювати або провокувати початок розвитку онкологічного захворювань. Тільки якщо в організмі присутні передумови до розвитку передракових гормонозалежних станів, ЕКО може стимулювати їх появу.

— Чи сумісні рак і вагітність?

— Ще 10 років тому при виявленні раку у майбутньої мами лікарі шукали екстрене і категоричне рішення цього питання. На сьогоднішній день розроблені препарати, які в багатьох випадках дозволяють продовжувати виношувати дитину і лікуватися. Зрозуміло, важливо враховувати термін вагітності, захворювання матері і його стадію. Наприклад, при раку шийки матки можна виношувати малюка до 27 тижнів. У той же час лікування лімфоми і лейкемії вимагає якнайшвидшого народження дитини через негативний вплив на плід.

— Чи буває так, що онкологічне захворювання перешкоджає мати дітей в майбутньому? Яка ймовірність народити здорову дитину після променевої терапії (якщо пацієнт — чоловік/жінка/дитина)?

— Завжди важливо розуміти, який вид раку був пролікований, в якому віці пацієнт отримав терапію, яку область організму опромінювали і на якому апараті. В інтересах пацієнта знати і повідомляти всі ці дані, щоб отримати максимально точну відповідь лікаря про свої репродуктивні можливості.

— Чи однаково впливає променева терапія на пухлину і здорові органи/тканини?

Променева терапія — це метод апаратного впливу на пухлину за допомогою іонізуючого випромінювання (ІВ). Воно надає шкідливу дію на ДНК клітини, однак наше завдання — звести до мінімуму ураження прилеглих до пухлини здорових тканин і критичних органів. Завдяки прогресивній апаратурі в центрі TomoClinic, кваліфікації фахівців і інноваційним технологіям це можливо. Ми не можемо змінити закони фізики, але можемо застосувати їх ефективно — для користі пацієнта!

— Чому рак не можна пролікувати за 1 сеанс променевої терапії?

— Це можливо, і тоді такий метод буде називатися не радіотерапія, а радіохірургія. Наша клініка широко застосовує саме променеву терапію, при якій дозу випромінювання отримують ракові клітини з мінімальним впливом на нормальні. Відновлюються клітини по-різному. Тому завдання лікарів — збільшити загибель пухлинних клітин, але щоб при цьому регенерація нормальних клітин випереджала відновлення ракових. Також важливо по максимуму уникнути променевих ушкоджень і застосовувати толерантну (переносиму) дозу променевої терапії, щоб звести до мінімуму частоту пізніх ускладнень. Для цього ми завжди враховуємо вид випромінювання, режим опромінення, площу і вид тканини/органу.

Для уточнення цих та інших питань про онкологічні захворювання телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої клініки — www.tomocenter.com.ua

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза