АНТОН ПОКАЛЮХІН

психолог антон покалюхін

Психолог

Освіта

Антон народився в родині медиків. Батьки радили йому вступати до одного з українських медінститутів, але він обрав для себе шлях психології і став студентом КІРУЕ — вишу з сильним викладацьким складом. Вищу психологічну освіту він отримав в Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки, який закінчив в 2007 році.

Професійна діяльність

Стаж психолога разом з викладацькою діяльністю налічує понад 12 років, з них з червня 2015 року Антон працює саме в психоонкологіі. Він також є членом Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії.

До приєднання до команди TomoClinic в червні 2015 року працював викладачем кафедри психології в Інституті регіонального управління та економіки в Кропивницькому, а також психологом в Товаристві Червоного Хреста України — надавав психологічну підтримку хворим з туберкульозом. Антон зазначає, що робота з такими пацієнтами багато в чому перетинається з допомогою онкохворим людям (при туберкульозі доводиться проходити таке ж важке і тривале лікування, отримувати хіміотерапію, відчувати схожі психологічні труднощі).

Участь у медичних конференціях та конгресах

  • Антон Покалюхін часто вивчає закордонні джерела з психоонкологіі для застосування досвіду іноземних колег в Україні.
  • Активний учасник конференцій, професійних тренінгів та курсів підвищення кваліфікації.
  • В 2012 році у Кропивницькому пройшов тренінг «Формування у пацієнтів схильності до лікування туберкульозу та зменшення стигми по відношенню до хворих на туберкульоз за допомогою ефективного спілкування та консультування», в якому брав участь і Антон Покалюхін.
  • На конференції “Когнітивно-поведінкова терапія в клінічній практиці” виступив з єдиною доповіддю, присвяченою онкопсихології на тему «Досвід використання когнітивно-поведінкової терапії в короткостроковому супроводі онкопацієнтів» (1-2 червня 2018 року, Львів).

Наукова діяльність

  • Є автором наукових публікацій. Основні сфери професійних інтересів: медична психологія, психологічні тренінги, психологія травмуючих ситуацій, іміджелогія.

Принципи в роботі

Антон Покалюхін визначив для себе головну ідею в роботі клінічного психолога. Яким би не був пацієнт, він залишається перш за все людиною з такими ж потребами, як і у більшості людей. Повага, увага, турбота принципово важливі для тих, хто зіткнувся з важким захворюванням. Важливим завданням психолога залишається зниження рівня самостигматизаціі у пацієнта. Донести, що хвороба — це не його вина, тому не варто боятися і соромитися своєї проблеми. Часто це позначається на психологічному стані хворого, знижує його активність. Психолог зобов’язаний допомогти йому по максимуму залишитися в звичному для себе режимі життя і не відмовлятися від її радощів. Крім того, місія психолога — це не тільки нормалізація життя пацієнта, але також професійне консультування та інформування. Є пацієнт, лікар і хвороба. Якщо пацієнт об’єднається з хворобою, лікар виявиться безсилим. А якщо з лікарем, то рак буде переможений.

Статті з лікарем:

Позначки: