Лікування раку простати на 2 стадії

Думка лікаря

Заступник головного лікаря, лікар-радіолог Тетяна Бойко висловила свою думку щодо хвороби:

«На даному етапі метастази в лімфовузли і поруч розташовані органи практично відсутні. Це означає, що при комплексній терапії (включаючи променеву) вилікувати таку онкологічну недугу можна цілком успішно. В кожному окремому випадку при раку передміхурової залози на 2 стадії ми проводимо трьохетапну діагностику. Тільки після неї нами розробляється тактика лікування для досягнення максимального результату».

Простата — залоза, яка знаходиться під сечовим міхуром і продукує компоненти насінної рідини. Пухлина цієї локалізації вважається гормонозалежною, ризик її появи пов’язаний з підвищеним тестостероном в крові. Рак, який діагностують в залозі вже на другій стадії, без своєчасного лікування може швидко поширитися на сусідні тканини і органи. TomoClinic пропонує зі свого боку комплексний підхід в лікуванні новоутворення, щоб не допустити подальшого поширення хвороби.

Симптоми раку передміхурової залози 2 стадії

Ознаки появи новоутворення в організмі на цьому етапі виявляються не дуже явно і їх часто плутають з симптомами інших супутніх патологій сечостатевої системи. Однак найчастіше рак передміхурової залози на другій стадії знаходять зовсім випадково при плановому огляді, який рекомендований чоловікам старше 40 років як регулярний і щорічний.
Для комплексного обстеження та візиту до лікаря досить буде виявити 2-3 симптоми з перерахованих:

  • Нетримання сечі або навпаки ускладнене сечовипускання (іноді з болем)
  • Помилкові і часті позиви до сечовипускання (особливо вночі), сеча при цьому виходить повільно, струмінь переривається
  • Домішки крові в сечі і спермі
  • Статева функція порушується, дискомфорт при еякуляції
  • У нирках з’явилися камені
  • Ноги починають набрякати
  • Вага може без причини знизитися
  • Сонливість, безсоння
  • Слабкість і нездужання

Діагностика

Звернення до уролога стає першорядним кроком при навіть незначних проблемах з сечовипусканням. Завдяки появі саме цієї ознаки лікар зможе призначити потрібний тип діагностики і визначити напевно, яке саме захворювання сечостатевої сфери може загрожувати вашому здоров’ю.

Для виявлення ракової пухлини важлива комплексна діагностика, яка застосовується в онкологічному центрі TomoClinic.

Які методи наші лікарі використовують для виявлення пухлини в простаті на 2 стадії?

1. Пальпація і ректальне обстеження прямої кишки для того, щоб виявити новоутворення, визначити його розмір, дослідити стінки на наявність набряків, шишок.
2. Аналіз крові на ПСА (простато-специфічний антиген), якщо пухлина не промацується і необхідно визначити стадію захворювання.
3. Трансректальне УЗД для візуального визначення змін на деяких ділянках.
4. Рентгенологічне обстеження.
5. Високоточна комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія (визначиться локалізація, розмір і структура новоутворення).
6. Для підтвердження діагнозу необхідна біопсія, яка проводиться в TomoClinic для забору злоякісних клітин за допомогою спеціальної голки через область промежини або пряму кишку. Ця маніпуляція проводиться під точним контролем УЗД і КТ-апаратів, щоб інтервенційний радіолог зміг проникнути голкою точно в пухлину.

Лікування раку передміхурової залози на 2 стадії

Беручи до уваги стан хворого, його вік і супутні захворювання, лікар вирішує вибрати певну і індивідуальну тактику разом з міждисциплінарною комісією. Також наш онкологічний комплекс завжди враховує міжнародні протоколи лікування, за якими ведеться терапія для кожного нашого пацієнта. Важливо усвідомлювати всі переваги і недоліки кожного варіанта терапії, щоб прийняти для себе рішення і продовжити шлях до зцілення від раку.

Які методи лікування раку на другій стадії застосовують в сучасній онкології?

Інновації в TomoClinic

Променева терапія вибирається як самостійний метод або спосіб, що закріплює результат попередніх спроб перемогти рак простати на 2 стадії. Досить часто безболісну променеву терапію вважають за своєю ефективністю альтернативою хірургії, яка менш небезпечна для чоловічої функції і нетримання сечі. Крім того, опромінення не порушує згортання крові і не дає негативних побічних явищ для серцево-судинної системи людини. В онкологічному центрі TomoClinic променева терапія проводиться без пошкодження сусідніх з пухлиною тканин і органів, вражаючи мішень точно в ціль.

Лікування променевою терапією

Наша онкологічна клініка в Кропивницькому спеціалізується на променевій терапії європейського рівня. Ми застосовуємо досконале обладнання: лінійний прискорювач Accuray TOMO HD з високоточним методом IMRT для збереження здоров’я тканин поблизу пухлини і систему IGRT для точного попадання променів в мішень. Також лікування ведеться на прискорювачі Elekta Synergy® зі Швеції, де враховані останні наукові розробки для максимальної ефективності лікування раку простати.

Крім променевої терапії застосовуються і такі методики:

1. Радикальна простатектомія, до якої вдаються за відсутності ускладнень захворювання. Хірург видаляє передміхурову залозу, часто з відділом уретри, шийкою сечового міхура, лимфоузлами і семенниками. При хірургічній операції є ризик втрати потенції і контролю сечовипускання.

2. Брахітерапія як варіант лікування променями необхідна пацієнту для більш прицільного попадання в пухлину за допомогою радіоактивних компонентів, які лікар вводить в передміхурову залозу під контролем УЗД-апарату. Точковий вплив на новоутворення дає мінімальну кількість побічних явищ для пацієнта. При цьому здорові клітини також не ушкоджуються.

3. Гормональна терапія скорочує вироблення тестостерону і утворення нових пухлинних клітин в простаті.

4. Хіміотерапія (медикаментозне лікування у вигляді ін’єкцій і таблеток) включає прийняття таких препаратів, як золадекс, доксорубіцин, паклітаксел і фосфат естрамустину. Ці токсичні речовини знижують розпад злоякісних клітин, викликаючи неприємні побічні явища. Цей вид терапії на 2 стадії раку простати застосовують рідко, тому що він приносить результат тільки для швидкозростаючих пухлин. Цитостатики дієві в складі комплексної терапії раку простати і як допоміжний засіб, але не основний.

5. Спостереження і вичікувальна тактика потрібні пацієнтам в поганому стані або при повільному протіканні захворювання. Цей спосіб вибирають при неможливості проведення інших видів терапії і вікових обмеженнях. Вичікувальна позиція вимагає регулярного проведення скринінгу і аналізів для контролю пухлини передміхурової залози.

Прогноз

Необхідно враховувати процес протікання захворювання, успішність терапії, вік і додаткові хвороби організму. Якщо цей вид онкології був діагностований саме на 2 стадіі, то відповідно до різних джерел прогноз в цілому сприятливий. Комплексний підхід, якому віддають перевагу в TomoClinic, дозволяє багатьом онкохворим вилікуватися від раку простати повністю на цьому етапі.

З усіх питань лікування та діагностики раку передміхурової залози звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті www.tomocenter.com.ua