Паліативна допомога

За даними міжнародних медичних організацій, щорічно в світі діагностується до 10 млн. випадків ракових захворювань. Сучасна онкологія досягла величезних успіхів у лікуванні ракових захворювань, до того ж її дія

спрямована на поліпшення якості життя пацієнтів. Паліативна допомога онкохворим необхідна в тому випадку, якщо рак діагностовано в досить запущеній стадії.

Відносно невиліковних хворих дуже важливо керуватися етичними принципами: шанобливо ставитися до його життя, самостійності, гідності.

паллиативная помощь

Паліативна допомога в онкології

Паліативна терапія в онкології необхідна в тих випадках, коли протипухлинне лікування прогнозовано не дасть результату. Вона забезпечить оптимальний комфорт хворому, функціональність і соціальну підтримку йому і членам його сім’ї.

Паліативна променева терапія дозволяє хворому не вдаватися до хірургічного втручання, зберігши уражений орган, що істотно покращує якість його життя.

Паліативна медична допомога онкологічним хворим призводить до зменшення пухлинних проявів, хоча і не дозволяє хворому радикально позбутися хвороби. В Україні паліативна медицина добре розвинена, отже, існує можливість підвищити якість життя інкурабельних хворих.

Як відомо, при проведенні хіміотерапії хворий відчуває ряд тяжких відчуттів, наприклад, нудоту і блювоту, що може привести до відмови від лікування. В сучасних клініках хворим виписують нові фармакологічні препарати, які мають мінімум побічних ефектів, при цьому досить ефективно пригнічують розвиток захворювання.

паллиативная помощь

Головне завдання паліативної терапії в онкології – це використання методів і засобів, які пацієнт може застосувати в домашніх умовах. Фахівці даної галузі медицини дають консультації хворим на дому, а перед випискою зі стаціонару проводять психологічну підготовку як самого пацієнта, так і членів його сім’ї. Правильна первинна підготовка і закладає фундамент для ефективної допомоги і лікування в домашніх умовах в майбутньому.

Така допомога в онкології успішна лише в тому випадку, якщо присутнє професійне тривале спостереження за хворим. Пацієнт і його родичі повинні бути впевнені в тому, що за стінами лікувальних закладів вони не опиняться без належної підтримки і уваги. Спеціаліст даного напрямку може спочатку мотивувати хворого звертатися за консультацією 2-3 рази в тиждень: це істотно допоможе поліпшити його психоемоційний стан.

Паліативне лікування онкохворих має підтримувати їх благополуччя, а іноді і приводити до поліпшення загального самопочуття для тих, хто перебуває в термінальній стадії захворювання. Спеціальне протипухлинне лікування і паліативна допомога повинні доповнювати один одного, що в підсумку призводить до підвищення ефективності терапії. Паліативне лікування раку має здійснюватися відразу ж після постановки діагнозу. Це обов’язково призведе до підвищення ефективності протипухлинної терапії за рахунок підвищення якості життя хворого, поліпшення його психологічного та емоційного стану.


  1. Здравствуйте, у меня у мамы метастазы в печени,химия противопоказана,она не выдержит.
    Препараты от печени не помогают.
    Что делать?


    1. София Дмитриевна, доброго дня. Ваш случай особенный и важно уделить ему должное внимание. Консультация онколога в нашей клинике проходит с рассмотрением всей доступной на данный момент медицинской документации, которую нам важно от вас получить по адресу info@tomoclinic.com.ua Также важно рассмотрение вашей клинической картины специалистами узких специализаций на консилиуме. Альтернатива должна быть всегда, если это не противоречит международным протоколам лечения. Для уточнения всех деталей и записи на консультацию свяжитесь с нашей клиникой по бесплатным телефонам, указанным на сайте — https://tomocenter.com.ua/kontakty/ Рады дать достоверную информацию в сложной ситуации.


  2. Добрый день! У мужа мтс в костях позвоночника тазобедренных костях. Беспокоят ноющие боли с правой стороны спины. Лучевая терапия может облегчить его состояние,наверное. Не могли бы сообщить приблизительную стоимость этой процедуры,


    1. В нашей клинике успешно применяется паллиативная лучевая терапия, которая необходима для уменьшения интенсивности болевого синдрома и облегчения других тяжелых проявлений заболевания, что приводит к улучшению качества жизни пациентов. Доказана эффективность лучевой терапии при костных метастазах. Возможно применение нескольких методик: короткие курсы (подведение дозы за 1 фракцию, за 4-6 фракций, за 10 фракций) и длительные курсы (20-30 фракций). Ожидаемое уменьшение боли – после 2-3 сеанса при коротких курсах и после 10-15 сеанса при длительном облучении. Более стойкий эффект отмечается после длительного облучения.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.