Шваннома

Злоякісні та доброякісні шванноми

Шваннома – це пухлина, яка виникає з шваннівських клітин оболонки нерва. Вона може бути як злоякісною, так і доброякісною. Даний вид онкології діагностується нечасто, приблизно в 7% випадків всіх сарком м’яких тканин. Спостерігається в основному у людей середнього віку, частіше у представників чоловічої статі.

Злоякісна шваннома в основному локалізується на кінцівках рук і ніг:

  • Стегно.
  • Гомілки.
  • Передпліччя.

Шваннома також може утворитися в області шиї і голови, але такі випадки фіксуються значно рідше. Навіть найменша злоякісна шваннома являє собою обмежені, інкапсульовані вузли, часто має крупногорбисту поверхню. Якщо пухлина утворюється з великого нервового стовбура, то вона візуально нагадує веретено, нерв потовщений і відокремити його від пухлини неможливо. Якщо тканину пухлини розрізати, то вона має жовтувато-білий або сірий блискучий колір, волокнисту структуру, іноді желатиноподібну. Якщо форма шванноми низькодиференційована, волокнистості немає, пухлина нагадує «риб’яче м’ясо». Маленька злоякісна шваннома складається з подовжених клітин, ядра яких витягнуті.

Симптоми шванноми

Клінічна картина розвитку раку виражена слабо, неспецифічна. Симптоми на ранніх стадіях відсутні. Розростається шваннома досить повільно. Правильна диференційна діагностика можлива тільки шляхом цитологічного або морфологічного вивчення пухлини.

Успішне лікування патології безпосередньо залежить від якісного і достовірного діагностування. Тільки застосування сучасних технологій і способів діагностування гарантує постановку точного діагнозу. Ця проста істина особливо важлива в разі виявлення і терапії раку різної етиології. Виправити ситуацію після неправильно встановленого діагнозу, а значить не ефективного лікування, буде практично неможливо.

В TomoClinic працюють найкращі фахівці України, а діагностика проводиться на сучасному обладнанні, що гарантує безпеку процедур, установку правильного діагнозу і проведення якісної терапії.

g6aekYN9LYo.jpg

Вестибулярні шванноми – що це?

Вестибулярна шваннома (невринома слухового нерва) – найбільш поширений вид раку невральних оболонок. Зазвичай, рости вестибулярна шваннома починає в області розташування слухового проходу. Шваннома, на відміну від інших пухлин, відрізняється низьким темпом зростання. Симптоматика на початкових стадіях зазвичай відсутня. Єдиний прояв – це дзвони або шум у вушній раковині. В процесі розростання пухлини у пацієнта знижується якість слуху, що зазвичай виявляється випадково.

Коли шваннома досягає розміру в 3-4 см, у людини починаються проблеми з координацією. Вони безпосередньо пов’язані з деформацією стовбура головного мозку. Також можуть проявитися ознаки розладу з боку лицьового і трійчастого нервів, які також зазнають змін:

  • Розтягування.
  • Витончення.
  • Разволокнення.

Через це слух повністю пропадає.

Лікування шванноми

Лікування шваноми має проводитися в спеціалізованому онкологічному центрі. Якщо терапія не буде проведена вчасно, то пухлина може розростися і метастазувати в головний мозок.

В TomoClinic лікування проводять з використанням сучасних методів, одним з яких є томотерапія. Використовуючи сучасні технології променевої терапії в поєднанні з іншими методиками, можна домогтися максимально ефективного результату лікування з мінімальним ураженням сусідніх органів і тканин, а також зберегти звичний спосіб життя пацієнта. Шванома виліковна, головне вчасно звернутися до фахівців.

Шваннома.jpg

Ефективна терапія в Україні

Інноваційний лікування шваноми дає реальні шанси на практично повне одужання. Шваннома, іменована в медицині також як невринома – пухлина, яка може виникнути в будь-якому нерві. Але більш характерні для нервів, які розташовуються в голові і шиї, а також тих, які безпосередньо беруть участь в згинанні ніг і рук.

Лікування включає в себе хіміотерапію, променеву терапію і хірургію. Кожен випадок індивідуальний, тому консиліум фахівців призначає пацієнтові лікування відповідно до особливостей розвитку хвороби в його організмі. Якщо шваннома маленька, то її легше видалити, що знизить ризики сильного пошкодження нерва. Ряд пацієнтів, у яких шваннома доброякісна, знаходяться в незадовільному загальному стані здоров’я, і ​​їм операція не призначається. У цих випадках променева терапія допомагає зменшити розмір пухлини і усунути негативну симптоматику. Доктора нашого центру постійно контролюють стан пухлини, щоб переконатися, що вона не зазнає ніякої недоброякісної трансформації і не вимагає більш інтенсивної терапії.

На сьогоднішній день в Україні використовуються інноваційні методи діагностування та терапії онкологічних захворювань різної складності. В TomoClinic проводиться успішне лікування різних видів онкології. У своїй роботі ми використовуємо тільки перевірені і діючі методики, які дають хороший результат.

TomoClinic: ми допоможемо вам побороти рак.

Ви можете отримати безкоштовну дистанційну консультацію або поставити питання за телефоном.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.