Рак шлунку

 
Що робити, якщо Вам поставили діагноз рак шлунку? – Звернутися до ще одного фахівця для підтвердження або спростування діагнозу (референс – “друга думка” фахівця). Що робити, якщо діагноз підтверджений? – Дізнатися якомога більше про методики лікування і віддати перевагу найбільш безпечній тактиці лікування для організму і безкомпромісній для пухлини.

Характеристика, локалізація та ознаки хвороби

Рак шлунка – одне з найпоширеніших видів онкологічних захворювань, яке характеризується виникненням і розвитком пухлини з епітелію слизової оболонки шлунка. Як і інші онкологічні захворювання, даний вид раку поступово розвивається з 1 по 4 стадію. На жаль, причини виникнення хвороби до досі точно не встановлені, але відомо, що такі захворювання шлунка як, гастрит і виразка – одна з причин розвитку раку.

рак желудка

Хвороба також може вразити організм через такі причини:

 • Наявність бактерії Helicobacter pylori
 • Поліпи в системі травлення
 • Операції на шлунку, які проводилися раніше
 • Наявність перцінозної анемії
 • Тривалий запальний процес в шлунку і інші.

У чоловіків рак шлунка виявляють частіше, ніж у жінок. Зазвичай хвороба зустрічається після 40-45 років, хоча в медичній практиці зафіксовано чимало випадків діагностики раку серед молоді.

Локалізація раку шлунку

Злоякісне утворення може розміщуватися:

 • В основній частині шлунка (в тілі)
 • У відділі, де стравохід з’єднується зі шлунком (верхній відділ)
 • У відділі, де шлунок з’єднується з кишечником (нижній відділ)

Симптоми раку шлунку

На ранніх стадіях рак шлунка проявляється в нехарактерних симптомах, тому діагностувати захворювання буває складно.

Існує комплекс ранніх ознак («синдром малих ознак», запропонований А. І Савицьким), який спостерігається у пацієнтів з раком:

 • Слабкість організму
 • Втрата ваги
 • Дискомфорт в шлунку
 • Зниження працездатності, швидка стомлюваність і депресія

До загальних ознак хвороби також відноситься: астенія, нудота, блідість шкіри. У процесі розвитку і росту пухлини з’являються і інші симптоми – біль у верхній частині живота, запори, збільшення розмірів живота і накопичення рідини в ньому.

Діагностика раку шлунку

Виявити хворобу на початкових стадіях досить складно, так як її прояви схожі на ознаки інших, менш небезпечних захворювань. В такому випадку на допомогу фахівцям приходить гастроскопія – безпечний, точний і ефективний метод діагностики раку шлунка, при якому не використовується радіаційне опромінення. Даний метод дозволяє оглянути порожнину стравоходу і 12-ти палої кишки і дати лікарям повну інформацію про наявність новоутворення, його розмірів та ін.

Рак шлунка також допоможе діагностувати:

 • Біопсія – процедура, під час якої з освіти (пухлини, поліпа і т.д) береться невелика частка тканини (це допомагає лікарям встановити з доброякісним або злоякісним новоутворенням необхідно боротися).
 • КТ органів черевної порожнини (дозволить виявити наявність метастазів (віддалених і регіонарних). Також, КТ-діагностика, грунтуючись на оцінці потовщення стінки шлунка, може вказати, яка з 4 стадій раку у пацієнта).
 • УЗД органів черевної порожнини (при раку шлунка є максимально точною)
 • МРТ-діагностика (візуалізує метастази з точністю понад 80%).
стадии рака желудка

Лікування раку шлунку

Як буде проходити лікування раку шлунка та якій стратегії лікування лікар віддасть перевагу, буде залежати від безлічі факторів: стану пацієнта, локалізації пухлини, її форми і розміру, залучення інших органів, і, нарешті, на якій з 4 стадій хвороба.

Променева терапія (радіотерапія) – одна з кращих сучасних методик лікування онкологічних захворювань, яка успішно використовується в Європі. Радіотерапія застосовується як самостійно, так і комплексно або комбіновано з іншими методами (такими як хіміотерапія, хірургічне втручання). У разі раку шлунка променева терапія часто застосовується після оперативного втручання.

Променева терапія не менш ефективна і в разі поширення метастаз. Завдяки новітнім технологіям, які використовує методика, стало можлівім лікування пухлин в рухомих органах, а також пухлин, що локалізуються недалеко від життєво важливих органів.

Томотерапія – найбільш сучасний і досконалий вид променевої терапії, який вперше застосовується в Україні в “Українському Центрі Томотерапіі”, оснащеному апаратом Tomo HD. За допомогою іонізуючого випромінювання апарат з максимальною точністю впливає на ракові клітини, при цьому не зачіпаючи здорові тканини і органи.

Лікування раку шлунка методом томотерапії дозволяє впливати як на одиночні злоякісні новоутворення, так і на метастази. У разі розвитку метастаз проводиться опромінення одночасно всіх вогнищ онкоутворень в тілі пацієнта.

Більше інформації про лікування в “Українському Центрі Томотерапії” (послуги, ціна променевої терапії, необхідну кількість сеансів та ін.) Ви можете дізнатися будь-яким із зручних для Вас способів.

  1. Для наиболее точной диагностики нужно при первых же тревожных симптомах обратиться к специалисту, который назначит необходимые исследования. Зачастую назначается гастроскопия – это безопасный и точный метод диагностики, который предоставит нужную информацию для определения дальнейшей стратегии диагностики или лечения. Также, в зависимости от клинической картины, может назначаться КТ, МРТ, УЗИ, биопсия и другие исследования.

  1. Задача современного подхода в лечении онкологических заболеваний – это не выбор подходящей методики лечения, а создание наиболее эффективной, результативной и щадящей стратегии лечения, в которой, учитывая все индивидуальные особенности самой болезни и состояния здоровья человека, в необходимой последовательности будут сочетатся 2-3 и более методик. Каждая методика имеет свою задачу. Например, при некоторых локализациях после хирургического вмешательства зачастую применяется лучевая терапия, чтобы устранить оставшиеся патологические клетки. Без лучевой терапии существует большая вероятность рецидива болезни. Своевременное обращение к специалисту поможет выбрать результативное лечение, которое сможет побороть заболевание и вернуть человеку качество жизни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.