Рак яєчників

Етиологія розвитку більшості пухлин в організмі людини, на жаль, до кінця не відома. Не відомі і причини утворення пухлин яєчників, які останнім часом все частіше зустрічаються у жінок всіх вікових категорій.

Тому дуже важливо не пропускати візити до гінеколога, щоб уберегти себе від такого неприємного захворювання, як рак яєчників.

Рак яєчників: причини, різновиди, симптоми

В Україні, як і в усьому світі, рак яєчника рідко зустрічається у жінок у віці до 45 років. На дане захворювання сильно впливають спадкові чинники: при виявленні злоякісної пухлини у матері, дочка може захворіти з ймовірністю, рівною 50%.

Серед причин виникнення раку яєчників частіше за інші називають підвищення числа овуляцій, що в підсумку призводить до посилення травматизму епітелію яєчників.

рак яичников

З точки зору гістології виділяють кілька типів раку яєчників:

· Серозні (75%)

· Муцинозні (20%)

· Світлоклітинні

· Ендометріоїдні

· Змішані

· Недиференційований рак

· Пухлини Бреннера

· Некласифіковані

Будь-яка з названих форм може бути доброякісною, граничною або злоякісною.

Лікування раку яєчників залежить як від форми, так і від типу. При злоякісних пухлинах фахівець особливу увагу приділяє стадії розвитку захворювання.

У даного захворювання немає своєї унікальної симптоматики, особливо на початковій стадії: прояви раку яєчників можуть «маскуватися» під інші захворювання. Найчастіше жінка може відчувати:

· Постійне нетравлення шлунка

· Збільшення частоти сечовипускань

· Терміновий позив до сечовипускання

· Нудоту

· Кров’янисті виділення

· Запор

· Збільшення діаметра талії

· Болі внизу живота і в районі попереку

· Відчуття дискомфорту і болю в зоні таза

· Порушення менструального циклу

· Відчуття переїдання, здуття і спучування живота

· Погіршення апетиту

· Болі при сексуальному контакті

· Метеоризм

· Швидка зміна ваги

Якщо велика частина цих симптомів стабільна і поступово посилюється, то з великою ймовірністю можна припустити, що у пацієнта рак яєчників, а лікування потрібно починати якомога швидше. Ми рекомендуємо звернутися в клініку для проведення обстеження.

Стадії раку

стадии рака яичников

Лікування раку яєчників

Для того, щоб отримати максимальний ефект від лікування, фахівці найчастіше поєднують хірургічний і хіміотерапевтичний методи. Лікування раку яєчників 3 і 4 стадії проводять і в сучасних клініках на території України.

Обсяг хірургічного втручання стає відомий в процесі проведення операції, він залежить від масштабів поширення захворювання. При першій стадії видаляють уражений яєчник. У тому випадку, коли метастази виявляють в матці або сальнику, видаляють і їх.

При хіміотерапії застосовують сучасні препарати, серед яких карбоплатин, цисплатин і інші. В процесі променевої терапії опромінюють зону живота і малого тазу, також практикують введення в черевну порожнину радіоактивних колоїдів.

Ви можете отримати дистанційну консультацію у наших фахівців, заповнивши форму.


 1. Здравствуйте! У меня диагноз рак 4й стадии с метостазом в печени а асцит мне 42 года очень хочется жить. Посоветуйте что мне делать . Сказали я не операбельный. Химию делать не хочу.


  1. Ольга Дмитриевна, доброго дня! Шансы есть всегда. Советуем созвониться с нашей клиникой для уточнения деталей и знакомства с вашей медицинской документацией – 0 800 30-15-03.


 2. Рак яиччников,,3 стадия.Болею год.Проведено 9 курсов химиотерапии.Сейчас анализы в норме.Онкомаркеры в норме.КТ метастазирования не обнаружила.Предлагают операцию.Не будет ли хуже после нее.Не пойдет ли активное метастазирование?Поступала год назад с неоперабельным раком и сильным асцитом.Делать ли операцию?


  1. Елена, доброго дня. Решение по каждому индивидуальному случаю должен принимать ваш лечащий врач и консилиум специалистов. Возможно, есть смысл обратиться за дополнительным экспертным мнением. Созвонитесь с нашим центром, чтобы назначить консультацию — 0 800 30-15-03.


 3. Доброе утро. Сколько стоит сеанс стомотерапии при раке ямчников 3С стадия. Рецидив после операции экстирпации матки и придатками, большим сальником, выведение колостомы, после 5 курсов химиотерапии. Операция была в июле 2018 г. В данный момент рецидив 67х43 мм


 4. Рак яичников опухла размер очень большой врач говорить первый што нада делать лечения или операция потом лецения , пожолуста ответь мой вопрос ? Заранее спасибо !


  1. Тактику лечения может назначить только врач после изучения медицинских данных. Пожалуйста пришлите медицинские документы на удаленную бесплатную консультацию https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ или обратитесь на линию 0 800 30 15 03


  1. Регулярные обследования – лучший способ предупредить или вовремя диагностировать рак. Это заболевание не имеет симптоматики на начальной стадии, потому появление первых симптомов будет сигнализировать о продолжительном протекании онкопатологии. При регулярных визитах к гинекологу, врач сможет своевременно заметить любые патологические отклонения и провести необходимые исследования, чтобы верифицировать природу патологии. Согласно международным протоколам для того, чтобы говорить о наличии онкологического заболевания врач должен обязательно провести 3 этапа диагностики: визуализировать патологию (“увидеть”), верифицировать (с помощью биопсии проведенной под контролем УЗИ определить злокачественный ли процесс) и стадировать заболевание, если предыдущий этап показал злокачественность новообразования (определить насколько рак распространился в организме).


  1. Данное заболевание не имеет своей исключительной симптоматики, его можно легко спутать с симптомами других проблем со здоровьем, на которые мы часто не обращаем внимание. Например это боли внизу живота, метеоризм, запор, ухудшение аппетита, изменение веса. Чтобы своевременно диагностировать заболевание, пожалуйста, при любых продолжительных изменениях состояниях здоровья незамедлительно обратитесь к врачу.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.