Рак яєчка

Що таке рак яєчка і чому він виникає повинен знати кожен чоловік. Онкологія яєчок діагностується дуже рідко, але серед інших видів раку передміхурової залози вона виявляється у чоловіків найчастіше. Саме рак яєчок є найскладнішим в лікуванні злоякісне новоутворення. Яєчка або насінники (testis) розташовані в нижній частині мошонки і є парної чоловічий залозою, головна функція якої – утворення чоловічих статевих клітин. Насінники виробляють тестостерон і формують насінну рідину, а придатки сім’яників проводять сперматозоїди в виносить насіння проток і сприяють їх дозріванню.

Ракова пухлина яєчка – що це? Злоякісне новоутворення, яке формується з тканин чоловічих статевих залоз (яєчок). Захворювання зустрічається серед чоловічої половини населення віком від 15 до 35 років.

Діагностика захворювання

Визначаючи діагноз, враховуються симптоми онкології, скарги пацієнта, наявність перенесених патологій, операцій, травм, генетична схильність. Проводиться пальпація лімфовузлів, очеревинної порожнини, мошонки, пахової області, надключичной зони і грудних залоз, щоб визначити гинекомастию. Інструментальна діагностика пухлини, а також всіх життєво важливих органів для виявлення метастазування виконується такими методами:

 • УЗД
 • Діафаноскопія
 • КТ
 • МРТ
 • ПЕТ
 • Зачеревинна лімфоденектомія

Як виявити ракову пухлину яєчок в складних ситуаціях? Робиться відкрита аспіраційна біопсія через пах і цитологічних (морфологічно) обстежується пунктат. Якщо при терміновому обстеженні біоптату підтверджується онкологія, то статеву залозу і насіннєвий канатик видаляють способом орхіфунікулектоміі.

Якщо є підозра на рак яєчка, діагностика передбачає дослідження крові, щоб виявити онкологічні маркери і сперму з гормональною регуляцією сперматогенезу. 3 головних показника онкології – АФП, бета-ХГЧ і ЛДГ – вони допомагають точно встановити діагноз. Діагностика раку яєчка у чоловіків успішно проводиться в Українському Центрі Томотерапіі. Для діагностування використовують інноваційні та загальноприйняті методики. Важливо розуміти, чим раніше буде поставлений діагноз і розпочато лікування, тим більше шансів повністю вилікувати захворювання.

Лікування

Лікування раку яєчка складається з декількох етапів: усунення вогнища новоутворення, профілактичної і терапевтичної резекції лімфовузлів, а також системного хіміотерапевтичного впливу на ракові клітини.

Хірургічне лікування рак яєчка передбачає цілковите видалення ураженої онкологією органу разом з придатком. Проводиться орхіектомія або гемікастрація. При виявленні метастазування в очеревину виконується також черевна лімфаденектомія – вирізання близько розташованих лімфатичних вузлів і ревізія всіх органів заочеревинного простору.

Після операції та періоду відновлення, людини з даною патологією направляють на хіміотерапію та променеву терапію. Рак яєчка передбачає системне лікування хіміопрепаратами – воно виконується за допомогою ін’єкцій в вену або прийому спеціальних ліків в таблетованій формі і впливає на весь організм пацієнта. Але так як ракові клітини в сім’яниках, мають найвищий рівень метаболізму, в першу чергу руйнуються саме вони.

Променева терапія як методика відноситься до методик лікування місцевого типу. Якщо новоутворення на III-IV стадії, вона може призначатися перед операцією. Після хірургічного втручання променеве лікування раку застосовується для попередження метастаз або боротьби з метастазами в лімфатичних вузлах і кістках. Променева терапія передбачає застосування іонізованого випромінювання, яке скорочує розмір злоякісного новоутворення, вбиває ракові клітини.

Перевага променевої терапії в тому, що вплив відбувається лише на місце, де розвинулася пухлина, а не на весь організм в цілому. Сучасна променева терапія мінімізує можливий розвиток побічних ефектів, виключаючи опромінення прилеглих до пухлини тканин і органів.

Лікування в Українському Центрі Томотерапії

В Українському Центрі Томотерапіі лікарі з багаторічним досвідом виконують ефективну терапію різних онкологічних патологій. Зазвичай, найбільш ефективним є лікування з використанням декількох методик, одна з яких – променева терапія. Вона із мінімальним впливом на людський організм, ефективно нейтралізує ракові клітини. Крім того, якість, звичний спосіб життя залишаються незмінними.

На сьогоднішній день томотерапія – це “золотий стандарт” променевої терапії. Лікування онкологічної патології призначають більш ніж в 70% випадків виявлення онкологічних захворювань. Залежно від призначення доктора, даний метод може використовуватися самостійно, а також разом з іншими не менш дієвими методами терапії. Це може бути виконання хірургічної операції або проведення гормонотерапії, а також хіміотерапія. Метод терапії підбирається для кожної людини в індивідуальному порядку.

Можна виділити такі різновиди променевої терапії:

 • Самостійна.
 • Поєднана з хіміотерапією.
 • У поєднанні з хірургією.
 • У союзі з хіміотерапією і хірургією.

Завдяки правильній комбінації технологій в області лікування онкологічної патології, можливо, досягти ефективного, по максимуму результативного лікування з найменшою шкодою для організму. Томотерапія надає точне дієве вплив на ракову пухлину. Для проведення цих процедур в Українському Центрі Томотерапіі застосовується сучасний апарат Tomo HD. Коли решта устаткування для опромінення залишається абсолютно безсилим, цей апарат дає можливість досягти хороших результатів.

Записатися на прийом і задати всі питання можна як по телефону, так і онлайн, на нашому сайті. Ми готові допомогти кожному хто зіткнувся з небезпечним захворюванням. Рак яєчок можна перемогти.

Симптоми

Отже, рак яєчка – це щільне новоутворення діаметром 50-60 мм, яке може прощупується при пальпації. Спочатку людина може не помічати це новоутворення, але з плином розвитку патологічного процесу розвиваються такі симптоми як загальне відчуття дискомфорту, больовий синдром і освіту набряку.

Саме злоякісне новоутворення складається з безлічі вузликів, які видно при виконанні ультразвукового дослідження. Зазвичай доктор діагностує рак або саркому, яка метастазує в тіло яєчка, рідко – в органи черевної порожнини, як би паралізуючи репродуктивну систему чоловіка. Рак яєчка у чоловіків може мати і додаткові симптоми, які також супроводжують гострий патологічний процес.

Симптоми раку яєчка у чоловіків такі:

 • Візуально помітна зміна форми яєчка.
 • Одностороннє збільшення розміру органу.
 • Набряк мошонки.
 • Болі по ходу сім’яного канатика.
 • Збільшення лімфовузлів.
 • Розвиток болі внизу живота.
 • Больовий синдром у спині і грудній клітці.
 • Розвиток запалення легенів.
 • Проблеми з диханням.
 • Загострення хронічних хвороб.

Крім цього, підвищене утворення гормонів провокує розвиток вторинних статевих симптомів і ендокринних патологій, які можуть досить значно змінити зовнішній вигляд людини. Тому необхідно знати, як проявляє рак яєчка симптоми і ознаки і які має особливості розвитку. Тому, надзвичайно важливо, як тільки розвинулася негативна симптоматика, терміново звернутися до лікаря. Рак на перших стадіях складніше діагностувати, зате він набагато краще піддається лікуванню, а відсоток рецидиву знижується в кілька разів.

В Українському Центрі Томотерапіі можуть допомогти навіть у найважчих випадках захворювання на рак яєчок. Лікарі-онкологи мають безцінний досвід і беруться навіть за складні ситуації, коли інші лікарі відмовили. Звертайтеся і ми постараємося повернути вас до повноцінного життя.

Ознаки

Треба сказати, що захворювання може почати свій розвиток практично в будь-якому віці, але найбільш часто даний вид онкології діагностується у чоловіків 15-35 років. Імовірність виникнення хвороби значно зростає для пацієнтів старше 60 років. Ознаки рак яєчка має наступні:

1. Найпоширеніший ознака – це поява ущільнення в яєчку, воно може бути різного розміру, і дати про себе знати в період огляду і промацування органу. Ущільнення зазвичай не болить. Однак при цьому потрібно пам’ятати, що не завжди новоутворення, яке можна намацати, є злоякісним. Якщо врахувати дані статистики, все ущільнення в яєчку виявляються на рак тільки в 3% випадків, а в решті випадків новоутворення утворюється через інших патологій (травма, сперматоцеле). Але, як би це не було, при виявленні подібного симптому, потрібно відразу звернутися за консультацією до фахівця і якщо буде необхідно – пройти повне обстеження.

2. Ниючий, тупий больовий синдром в нижній частині живота, спині, в мошонці.

3. Стрибок температури тіла до 37,5 градусів, сильна стомлюваність, різке схуднення. Коли ракова пухлина вже метастазувала, можуть проявитися такі ознаки: кашель, больовий синдром під правим ребром, задишка.

Рак яєчка досить яскраво проявляє свої ознаки, тому, як тільки виникають проблеми зі здоров’ям треба терміново звернутися до лікаря. В Українському Центрі Томотерапіі готові проконсультувати чоловіків з раковою пухлиною, провести якісну діагностику і призначити курс ефективної терапії.

Фактори ризику

Точна причина розвитку чоловічої онкології не з’ясована, але відомі деякі чинники ризику, які можуть спровокувати розвиток патології. Наявність одного або декількох факторів ризику ще не означає, що пухлина обов’язково почне свій розвиток. У деяких пацієнтів не було ніяких факторів ризику.

Отже, медицина виділяє наступні фактори:

 • Вік від 15 до 40 років.
 • Крипторхізм (НЕ oпустівшееся яєчко). Цей стан стоїть на першому місці серед причин ракової пухлини у чоловіків.
 • Спадковий фактор. Якщо хтось із родичів хворів на рак, то ризик захворіти підвищується.
 • Професійна діяльність.
 • Невуси (родимки).
 • СНІД. У людей з даним захворюванням рак діагностують частіше.
 • Наявність в минулому раку в одному яєчку.
 • Расова приналежність.
 • Конституція тіла.

Найвищий ризик відзначений у високих і худих чоловіків. До факторів, які не підвищують ризик виникнення ракової пухлини яєчка, можна віднести: травмування мошонки, оперативне втручання проведене на насіннєвих протоках.

Профілактика

Прекрасною профілактикою злоякісного ракового освіти придатка яєчка є своєчасне діагностування та раннє виявлення патології. Якщо відразу вирізати, за допомогою хірургічного втручання вражений придаток, після додаткового консервативного лікування і хіміотерапії, людина може знову жити повноцінним життям.

Щоб в принципі уникнути загострення онкологічної хвороби, потрібно уникати травмування чоловічого статевого органу, вести здоровий спосіб життя, уникати впливу підвищеної радіації і шкідливих звичок, а також постаратися дізнатися про всі існуючі в сім’ї спадкових хворобах.

Якщо діагноз встановлено, і має місце саме ракова пухлина, при своєчасному лікуванні шанс успіху досить високий. Так що важливо проходити огляд у лікарні хоча б раз на рік, а якщо з’явилися негативні симптоми, слід негайно відреагувати і відвідати лікаря.

Питання та відповіді

 1. У чоловіка видалили семіному через крипторхізм, з метастазами в жирову тканину, пройшов три курси хіміотерапії. Опромінення лікар не призначив, чи потрібне опромінення, зробивши висновок, що поки цього буде достатньо. Чи застосовують опромінення в такому випадку взагалі?

 2. Если уже была проведена операция 22.04.2018, в выписке указано T1-2NxMx, направлен в онкоцентр, но химию отложили из за повышенных показателей биохимии крови. Что посоветуете???

  1. Рекомендуем пройти полноценное обследование с визуализацией, верификацией диагноза (биопсией и гистологией). Только после биопсии будет понятен злокачественное или доброкачественное новообразование.

  1. К наиболее характерным симптомам, которые характеризуют рак яичка, относят следующие:
   1. Изменение размеров семенников. Одно из яичек может чуть увеличиться в размерах, если сравнить с другим или же напротив – уменьшится.
   2. Появление жидкости в мошонке.
   3. Припухлость, отек одного из семенников. Одновременно с этим оно может болеть при прикосновении.
   4. Чувство тяжести в мошонке.
   5. Появление в мошонке узелков, новообразований, уплотнений и т. п.
   6. Болевой синдром внизу живота. Может отдавать в нижние конечности или спину. Обычно, этот признак – указывает на развитие метастазирования в лимфоузлы.
   7. Сокращение полового влечения.
   8. Увеличение обеих грудных желез.
   9. Более активный рост волос на теле и лице – этот симптом характерен для юношей.
   10. Развитие воспаления.
   При развитии онкологии появляются и симптомы, характерные для любых видов рака: слабость, сокращение аппетита, резкая, ничем необъяснимая потеря массы тела, утомляемость и т. д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.