Рак тіла матки

Матка — порожнистий орган, який знаходиться в тазу, а також найважливіша частина репродуктивної системи жінки. На жаль, останнім часом рак матки все частіше діагностують у жінок у віці від 40 до 60 років. Як і при інших онкологічних захворюваннях, виділяють чотири стадії захворювання: від розташування пухлини в тілі матки (початкова стадія), до її поширення за межі таза (остання стадія). Тому дуже важливо вчасно діагностувати хворобу і почати лікування.

Рак матки: симптоми, розвиток захворювання

Стінка матки складається з трьох шарів: зовнішнього або очеревини, середнього або м’язового, внутрішнього або слизового (ендометрія). Ендометрій потовщується в процесі менструального циклу, при відсутності вагітності виходить в процесі менструації. Саме при переродженні клітин цього шару виникає рак ендометрія, який ще називають раком матки.

рак матки

У міру прогресування захворювання метастазування йде по лімфатичних і кровоносних судинах. Нові пухлини виникають в лімфатичних вузлах таза і попереку, далі вже в таких важливих органах, як легені, печінка, нирки, кістки і так далі.

Фахівці встановили основні фактори ризику, які можуть спровокувати рак тіла матки:

· Порушення менструального циклу або безпліддя, обумовлені пригніченням овуляції (при такому порушенні істотно підвищується рівень естрогену в організмі)

· У жінок, що не народжували, ризик виникнення раку ендометрія вище в 2-3 рази

· Ранній початок менструацій — 12 років, а також пізній початок менопаузи — 52-55 років

· Ожиріння (при наявності надлишку жирової тканини збільшується синтез естрогенів)

· Гормональна терапія тільки естрогенами без використання чоловічого гормону прогестерону

· Полікістоз яєчників

· Гормональна терапія при раку молочної залози

· Цукровий діабет

· Спадковий рак товстої кишки

· Вікові зміни

Всім, хто входить до групи ризику, варто обов’язково відвідувати гінеколога і здавати необхідні аналізи, щоб, в разі розвитку хвороби, почати лікування раку тіла матки на ранніх стадіях.

лечение рака матки

Лікування раку матки

У сучасній медичній практиці використовуються наступні методи боротьби з даним захворюванням: хірургічний, променева терапія, хіміотерапія, гормонотерапія. Зазвичай фахівець, який призводить лікування раку матки, використовує не один метод, а кілька: комплекс заходів завжди дає позитивну динаміку і кращий результат.

При виборі методики лікування враховуються такі чинники, як стадія захворювання, вік пацієнта, розмір пухлини, її гістологія, супутні захворювання і поширення метастазів.

При ранньому діагностуванні лікування раку матки найчастіше проводять хірургічним шляхом. Звернувшись в сучасну клініку в Україні при перших ознаках розвитку захворювання, ви практично на 100% гарантуєте успіх свого лікування.

Відгук пацієнтки про лікування раку тіла матки в TomoClinic:

Ви можете отримати дистанційну консультацію у наших фахівців заповнивши форму.


    1. Каждый случай требует индивидуального подхода в лечении, учитывая не только особенности самого заболевания (размеры, стадия и т.д.), но и состояние здоровья, возраст пациента. Потому сказать о стратегии лечения именно в конкретном случае можно после проведения диагностических исследований согласно международных протоколов. Если у Вас уже есть медицинсткий исследования, то Вы можете обратиться к нашим специалистам за бесплатной дистанционной консультацией.


    1. Как и у других локализаций онкологических заболеваний конкретные причины возникновения рака еще не установлены, но существуют факторы, которые способствуют развитию заболевания. Специалисты выделяют такие: сбои в менструальном цикле, ранее начало менструации и позднее начало менопаузы, в 2-3 раза выше риск у нерожавших женщин, ожирение, гормонотерапия, сахарный диабет, наследственность и другие. Регулярные осмотры помогут своевременно диагностировать заболевание.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.