Рак щитовидної залози

Мнение врача

Клінічний онколог TomoClinic Ганна Синявська так висловилась щодо цього виду онкології:

«Рак щитовидної залози досить поширений серед нашого населення. Для його терапії в онкологічному центрі TomoClinic застосовують медикаментозну терапію (гормональну та хіміотерапію), а також досить ефективну променеву. Прийом препаратів дозволяє скоротити вироблення гормонів, що провокують зростання новоутворення, а хіміотерапія в комплексі з променевою терапією знищують пухлину. Ці методи лікування також можуть застосовуватися окремо».

Рак щитовидної залози — це злоякісне утворення, яке розвивається з клітин органу. Пухлину найчастіше виявляють у пацієнтів від 45 до 60 років. Але останнім часом цей вид раку все частіше діагностується і у молодшого покоління. Причому рак щитовидної залози у пацієнтів раннього віку поводиться агресивніше.

Захворювання частіше вражає жіночий організм, а саме представниць європеоїдної раси. Від даного виду онкології страждають люди, які проживають в регіонах, які піддавалися радіаційному впливу. Злоякісний рак відноситься до неагресивних пухлин. Пухлина може роками перебувати в організмі, не рости та не метастазувати. Але це не означає, що не повинна проводитися діагностика і лікування.

Причини розвитку раку щитовидної залози

 • Радіоактивне опромінення
 • Променева терапія на область голови і шиї
 • Спадковість
 • Робота з іонізуючим опроміненням або в гарячих цехах з металами

Рак щитовидної залози можуть спровокувати такі патології:

 • Гормональний збій, патології жіночих статевих органів
 • Рак грудей (у тому числі доброякісна пухлина)
 • Рак товстого кишечника
 • Поліпи в кишечнику
 • Множинна ендокринна неоплазія
 • Зоб багатовузловий

Gormoni_shitovidnoi_zhelezi1.jpg

Прогноз на одужання залежить від поєднання методик і послідовності лікування, від віку пацієнта, від того, яка стадія захворювання. Важливо при перших симптомах звернутися до фахівця в сучасний медичний центр.

TomoClinic використовує для лікування апарат Tomo HD, який дозволяє опромінювати пухлину з мінімальною шкодою для прилеглих здорових тканин. Він дозволяє підводити дозу опромінення до пухлини під будь-яким кутом, передбачає регулювання інтенсивності опромінення. Прилеглі до пухлини органи і тканини максимально захищені від опромінення.

Симптоматика раку щитовидної залози

Щитовидна залоза зовні нагадує метелика. Орган розташовується на шиї і його можна прощупати. Тому діагностика проводиться швидко і не складно. Перший симптом — це поява вузлика, який можна промацати. Якщо вузлик з’явився у дитини, то батькам необхідно терміново звернутися до лікаря, так як до 20 років шишечок на шиї бути не повинно. Ще один ранній симптом раку — збільшення лімфовузлів на шиї.

Інші симптоми раку щитовидної залози:

 • Больовий синдром в шиї з віддачею в вухо
 • Важко ковтати
 • Відчуття клубка в горлі
 • Осиплість
 • Кашель не від застуди або алергії
 • Задишка
 • Набухання вен на шиї

Ці симптоми пов’язані з тим, що пухлина стала більшою і почала тиснути на сусідні органи — трахею і стравохід.

Голос змінюється, коли зв’язки вражають метастази.

Існує кілька гістологічних форм раку щитовидної залози:

 • Папілярний
 • Фолікулярний
 • Медулярний
 • Недиференційований

Симптоми раку сигналізують про те, що слід звернутися в онкологічний центр, де кваліфіковані фахівці проведуть діагностику і призначать ефективне лікування. Визначать, чи необхідна променева терапія або термінова операція, видалення щитовидної залози.

Діагностування

Перше, що робить лікар, це відправляє пацієнта на УЗД і лабораторні дослідження крові. Якщо є підозра на рак щитовидної залози, то проводиться біопсія. Також проводять визначення рівня гормонів ТТГ, Т4, Т3 і ПТГ. У кожному конкретному випадку набір аналізів та інструментальних досліджень свій.

rak-shchitovidnoy-zhelezy-b.jpg

Стадії раку щитовидної залози

Стадіювання раку щитовидної залози при різних гістологічних формах проводиться по-різному, це залежить від розміру пухлини, наявності або відсутності ураження лімфовузлів шиї, віддалених метастазів. При недиференційованому раку завжди встановлюється 4 стадія захворювання.

Якщо результати біопсії підтвердили наявність ракових клітин, то однозначно використовується хірургічний спосіб лікування. Більшість ендокринологів і хірургів рекомендують в переважній більшості випадків повне або майже повне видалення щитовидної залози. В окремих випадках у пацієнтів з маленьким розміром папілярної карциноми може застосовуватися менш агресивна — органозберігаюча операція, видалення перешийка і частки щитовидної залози. При залученні в процес лімфовузлів шиї здійснюється і їх видалення (лімфодисекція).

Лікування раку щитовидної залози

Інноваційні рішення в TomoClinic

Уже десятки років променева терапія по всьому світу застосовується при лікуванні більшості ракових пухлин. Ніяка інша методика терапії раку не може настільки ефективно замінити променеву терапію з метою ліквідації пухлини або полегшення больового синдрому та іншої симптоматики. ПТ застосовується при терапії практично всіх форм і видів онкології, в яких би тканинах і органах вона не виникла. Опромінення при злоякісних новоутвореннях щитовидної залози застосовується окремо або в поєднанні з іншими методиками, наприклад, хірургією або хіміотерапією. Променева терапія може виконуватися з метою повного лікування від онкології чи полегшення її симптоматики, коли вилікувати рак неможливо.

Лікування променевою терапією

Променева терапія (ПТ) – це прийнятий в загальній медичній практиці дієвий спосіб терапії онкологічних патологій. Плюси даної методики для хворих на рак незаперечні. Променева терапія дозволяє зберегти анатомію і працездатність органу, підвищує якість життя і скорочує біль.

Лікування раку щитовидної залози після операції найчастіше передбачає радіоабляцію (руйнування клітин щитовидної залози) ізотопом йоду-131.

Томотерапія — це сучасний вид дистанційної променевої терапії. Вона призначається при лікуванні пухлин щитовидної залози, що не піддаються лікуванню радіоактивним йодом, або в разі, коли операція неможлива. Томотерапія також використовується при метастатичних ураженнях.

Пам’ятайте, що діагностика і лікування повинні проводитися в клініці під наглядом лікарів.

TomoClinic — це сучасний медичний центр, розташований в місті Кропивницький. Тільки тут вперше в Україні пацієнтам з онкологією доступний найбільш точний, ефективний і щадний метод лікування — томотерапія. Наш центр оснащений кращим європейським обладнанням, яке дозволяє діагностувати пухлини навіть невеликих розмірів, а комплексний підхід в лікуванні забезпечує максимальну результативність.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку щитовидної залози:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — thyroid cancer

https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — thyroid cancer

ESMO_рак_щитовидної залози
Thyroid_карцинома_щитовидної залози_NCCN

Ви можете отримати дистанційну консультацію у наших фахівців, заповнивши форму.


 1. Доброго дня.у чоловіка 30 років на щитовидній залозі новоутворення було около 1 см сказали наблюдаться зробили Узі через 5 місяців около 2 см. Здаємо аналізи. Що це може бути.


  1. ліана Миколаївно, доброго дня. Дякуємо за питання. Ставити діагнози по діалогу в Інтернеті професіонал не буде і не зможе. Тому бажано розглянути вашу медичну документацію та звернутися до нашої клініки за консультацією спеціаліста. Телефон 0 800 30-15-03, лінія безкоштовна. Чекаємо на ваш дзвінок!


 2. Доброго дня. Чи можна у вашій клініці пройти радіойодтерапію. Видалена щитовидна золоза, діагноз – папілярна карцинома.
  Якщо можна, то вкажіть можливу дату проведення та вартість курсу.
  Дякую!


  1. Андріє Петровичу, доброго дня. Так, наша клініка спеціалізується саме на ефективному проведенні променевої терапії останнього покоління, зі збереженням здоров’я оточуючих пухлину органів та тканин. Детальну інформацію вам підкажуть після дзвінка на безкоштовний номер клініки 0 800 30-15-03. Дякуємо!


 3. Добрий день.Моїй мамі 68 років поставили діагноз фолікулярна неоплазія 5 см ,чи можна уникнути операції .Дякую


  1. Стратегію лікування призначить клінічний онколог після вивчення документації. Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або подзвоніть на лінію 0 800 30 15 03


 4. Добрий день!Моїй мамі 68 років і поставили діагноз фолікулярна неоплазія, 5 см опухоль,лікувати відмовилися тільки операція.Скажіть чи можливо є ще якийсь спосіб лікування .Дякую


  1. Стратегію лікування призначить клінічний онколог після вивчення документації. Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або подзвоніть на лінію 0 800 30 15 03


 5. Добрий день, донці 15 р, збільшена ЩЗ 1-2ст, ТТГ 2.59; антитіла до TG 485.0; ATPO 62.63, скажіть будь ласка чи це лікується і що далі робити?

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.