Рак щитовидної залози

 

Рак щитовидної залози – це злоякісне утворення, яке розвивається з клітин органу. Пухлину найчастіше виявляють у пацієнтів від 45 до 60 років. Але останнім часом цей вид раку все частіше діагностується і у молодшого покоління. Причому рак щитовидної залози у пацієнтів раннього віку поводиться агресивніше.

Захворювання частіше вражає жіночий організм, а саме представниць європеоїдної раси. Від даного виду онкології страждають люди, які проживають в регіонах, які піддавалися радіаційному впливу. Злоякісний рак відноситься до неагресивних пухлин. Пухлина може роками перебувати в організмі і не рости, та не метастазувати. Але це не означає, що не повинна проводитися діагностика і лікування.

Причини розвитку раку щитовидної залози

 • Радіоактивне опромінення.
 • Променева терапія на область голови і шиї.
 • Спадковість.
 • Робота з іонізуючим опроміненням або в гарячих цехах з металами.

Рак щитовидної залози можуть спровокувати такі патології:

 • Гормональний збій, патології жіночих статевих органів.
 • Рак грудей. У тому числі доброякісна пухлина.
 • Рак товстого кишечника.
 • Поліпи в кишечнику.
 • Множинна ендокринна неоплазія.
 • Зоб багатовузловий.

Gormoni_shitovidnoi_zhelezi1.jpg

Прогноз на одужання залежить від поєднання методик і послідовності лікування, від віку пацієнта, від того, яка стадія захворювання. Важливо при перших симптомах звернутися до фахівця в сучасний медичний центр.

«Український Центр Томотерапії» використовує для лікування апарат Tomo HD, який дозволяє опромінювати пухлину з мінімальною шкодою для прилеглих здорових тканин. Він дозволяє підводити дозу опромінення до пухлини під будь-яким кутом, передбачає регулювання інтенсивності опромінення. Прилеглі до пухлини органи і тканини максимально захищені від опромінення.

Симптоматика раку щитовидної залози

Щитовидна залоза зовні нагадує метелика. Орган розташовується на шиї і його можна прощупати. Тому діагностика проводиться швидко і не складно. Перший симптом – це поява вузлика, який можна промацати. Якщо вузлик з’явився у дитини, то батькам необхідно терміново звернутися до лікаря, так як до 20-ти років шишечок на шиї бути не повинно. Ще один ранній симптом раку – збільшення лімфовузлів на шиї.

Інші симптоми раку щитовидної залози:

 • Больовий синдром в шиї, з віддачею в вухо.
 • Важко ковтати.
 • Відчуття клубка в горлі.
 • Осиплість.
 • Кашель не від застуди або алергії.
 • Задишка.
 • Набухання вен на шиї.

Ці симптоми пов’язані з тим, що пухлина стала більшою і почала тиснути на сусідні органи – трахею і стравохід.

Голос змінюється, коли зв’язки вражають метастази.

Існує кілька гістологічних форм раку щитовидної залози:

 • Папілярний.
 • Фолікулярний.
 • Медулярний.
 • Недіфференціроаванний.

Симптоми раку сигналізують про те, що слід звернутися в онкологічний центр, де кваліфіковані фахівці проведуть діагностику і призначать ефективне лікування. Визначать, чи необхідна променева терапія, або потрібна термінова операція, видалення щитовидної залози.

Діагностування

Перше, що робить лікар, це відправляє пацієнта на УЗД і лабораторні дослідження крові. Якщо є підозра на рак щитовидної залози, то проводиться біопсія. Також проводять визначення рівня гормонів ТТГ, Т4, Т3 і ПТГ. У кожному конкретному випадку набір аналізів та інструментальних досліджень свій.

rak-shchitovidnoy-zhelezy-b.jpg

Стадії раку щитовидної залози

Стадіювання раку щитовидної залози при різних гістологічних формах проводиться по-різному, залежить від розміру пухлини, наявності або відсутності ураження лімфовузлів шиї, віддалених метастазів. При недиференційованому раку завжди встановлюється 4 стадія захворювання.

Якщо результати біопсії підтвердили наявність ракових клітин, то однозначно використовується хірургічний спосіб лікування. Більшість ендокринологів і хірургів рекомендують в переважній більшості випадків повне або майже повне видалення щитовидної залози. В окремих випадках у пацієнтів з маленьким розміром папіллярної карциноми може застосовуватися менш агресивна – органозберігаюча операція – видалення перешийка і частки щитовидної залози. При залученні в процес лімфатичних лімфовузлів шиї здійснюється і їх видалення (лімфодисекція).

Лікування раку щитовидної залози

Лікування раку щитовидної залози після операції найчастіше передбачає радіоабляцію (руйнування клітин щитовидної залози) ізотопом йоду-131.

Томотерапія – це сучасний вид дистанційної променевої терапії. Вона призначається при лікуванні пухлин щитовидної залози, що не піддаються лікуванню радіоактивним йодом або в разі, коли операція неможлива. Томотерапія також використовується при метастатичних ураженнях.

Пам’ятайте, що діагностика і лікування повинні проводитися в клініці під наглядом лікарів.

«Український Центр Томотерапії» – це сучасний медичний Центр, розташований в місті Кропивницький. Тільки тут, вперше в Україні, пацієнтам з онкологією доступний найбільш точний, ефективний і щадний метод лікування – томотерапія. Наш Центр оснащений кращим європейським обладнанням, яке дозволяє діагностувати пухлини навіть невеликих розмірів, а комплексний підхід в лікуванні забезпечує максимальну результативність.

 

Ви можете отримати БЕЗКОШТОВНУ дистанційну консультацію у наших фахівців заповнивши форму.

 1. Добрий день.Моїй мамі 68 років поставили діагноз фолікулярна неоплазія 5 см ,чи можна уникнути операції .Дякую

  1. Стратегію лікування призначить клінічний онколог після вивчення документації. Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або подзвоніть на лінію 0 800 30 15 03

 2. Добрий день!Моїй мамі 68 років і поставили діагноз фолікулярна неоплазія, 5 см опухоль,лікувати відмовилися тільки операція.Скажіть чи можливо є ще якийсь спосіб лікування .Дякую

  1. Стратегію лікування призначить клінічний онколог після вивчення документації. Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або подзвоніть на лінію 0 800 30 15 03

 3. Добрий день, донці 15 р, збільшена ЩЗ 1-2ст, ТТГ 2.59; антитіла до TG 485.0; ATPO 62.63, скажіть будь ласка чи це лікується і що далі робити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.