Рак прямої кишки

 
Рак прямої кишки – ще одне онкологічне захворювання органів черевної порожнини, яке часто вражає українців. Хвороба розвивається з 1 по 4 стадії і супроводжується сильною втомою, втратою ваги і больовими відчуттями в області живота.

Що викликає рак прямої кишки?

Всі онкологічні захворювання подібні між собою: незалежно від того, яку частину людського організму вони вражають, їх первинна симптоматика є незначною і подібна іншим, менш серйозним захворюванням. Крім того, неможливо вказати точну причину появи раку в організмі. Зазвичай, відбувається поєднання декількох несприятливих факторів, які стимулюють утворення пухлин. Рак прямої кишки і рак товстої кишки на сьогоднішній день є поширеними захворюваннями, які вражають як молодь, так і дорослих людей.

рак кишечника

У випадку з раком прямої кишки, факторами, що стимулюють появу хвороби, є:

1. дієти

2. спадковість

3. хронічні запальні захворювання товстого кишечника: хронічний проктит, хвороба Крона

4. поліпи кишечника

5. кишкова метаплазія епітелію

Рак прямої кишки: основні симптоми

Рак прямої кишки і рак товстої кишки мають подібні ознаки, такі як хронічне порушення процесу дефекації, болі в животі, загальне погіршення самопочуття (слабкість, втрата ваги, блідість шкіри, швидка стомлюваність). Саме тому, при появі будь-яких змін у своєму самопочутті важливо відразу звернутися до фахівця.

Рак прямої кишки допоможуть розпізнати такі симптоми:

• виділення з анального каналу

• болючість при дефекації (процес виділення калу)

• нетримання газів і калу

• кровотечі (домішки крові в калі – на початкових стадіях захворювання, домішки гною і слизу можуть проявлятися на 3 та 4 стадії)

• можливі порушення функцій оточуючих органів (наприклад, нетримання сечі)

• у деяких пацієнтів з’являється відраза до м’ясних продуктів. Вчені та лікарі пояснюють це тим, що під час перетравлення тваринної їжі (м’яса в першу чергу) утворюється ряд речовин-канцерогенів, які при тривалому контакті зі слизовою шлунка сприяють метаплазії епітелію.

Стадії раку

рак прямой кишки стадии

Де локалізується і куди пускає метастази рак прямої кишки?

Частина товстого кишечника, в якій закінчуються всі травні процеси організму і в якій відбувається процес формування калу, називається прямою кишкою.

Пряма кишка складається з 3 частин:

1. анальної (дана частина відповідає за процес дефекації)

2. середньої (ампулярной) (саме тут відбувається формування калових мас)

3. надампулярной.

Анатомічні особливості прямої кишки сильно впливають на те, як метастази розповсюджуються в організмі. Так, дослідження показали, що даний вид раку метастазує в регіонарні лімфовузли, в промежині по ходу судин і нервів, в систему ворітної вени печінки (в деяких випадках безпосередньо в печінку), по системі нижньої статевої вени метастази вражають легені, кістки та інши органи і їх стінки.

Осередок захворювання (пухлина) в більшості випадків розташовується в ампулярному відділі.

Діагностика раку прямої кишки в Україні

Який метод діагностики застосовувати для пацієнта – вибір лікаря. Але загальноприйнятими в онкології для даного виду раку вважаються колоноскопія з біопсією і аналізи на приховану кров. Саме патоморфологічне дослідження фрагментів тканин допомагає фахівцям встановити, злоякісна або доброякісна пухлина розвивається в організмі пацієнта.

Також рак прямої кишки і рак товстої кишки в сучасних клініках діагностують за допомогою ПЕТ-КТ. Даний метод використовують:

• для визначення однієї з 4 стадій раку у пацієнта;

• при рецидиві хвороби

• якщо необхідно терміново прийняти рішення про хірургічне втручання (в деяких випадках лікування раку прямої кишки і лікування раку товстої кишки може проходити без операції).

Лікування раку прямої кишки за допомогою променевої терапії

Теоретично здається, що немає нічого простішого, ніж видалити вчасно діагностовану пухлину з організму пацієнта, і потихеньку допомагати йому повертатися до нормального життя. Але, на жаль, не завжди оперативне втручання, як і хіміотерапія, буде найбільш ефективним і безпечним методом лікування раку.

Великою популярністю в сучасній онкології користується метод сучасної променевої терапії (радіотерапії).

Радіотерапія – це метод лікування пухлинних і непухлинних захворювань за допомогою іонізуючого випромінювання, яке знищує ракові клітини.

Променева терапія допомагає зменшити розміри пухлини і значно скорочує можливість запліднення злоякісними клітинами кишечника під час проведення операції.

У разі раку прямої кишки, радіотерапію рекомендують застосовувати після хіміотерапії або хірургічних операцій. Завдяки своїй точності, радіотерапія впливає виключно на пухлину, не шкодячи довколишнім органам. Таким чином, променева терапія дозволяє повністю знищити пухлину.

“Український Центр Томотерапії” (УЦТ) – шанс назавжди забути про рак

Запорукою успішного лікування будь-якого захворювання є своєчасна діагностика, і рак – не виняток. Тому дуже важливо стежити за своїм здоров’ям і при перших же симптомах звертатися до кваліфікованих фахівців.

В УЦТ лікування онкологічних захворювань проходить на унікальній системі TomoTherapy, яка здійснила справжню революцію в променевій терапії. Дана система призначена для лікування пухлин всіх форм, видів і локалізацій. Єдиний в Україні апарат Tomo HD забезпечує успішний вплив іонізуючого випромінювання на клітини злоякісної пухлини, не зачіпаючи здорові тканини і органи.

Вартість лікування буде залежати від багатьох факторів, і визначається для кожного випадку захворювання індивідуально, після вивчення медичних документів пацієнта і визначення стратегії лікування.

Більше інформації про наш Центр, променеву терапію, методи діагностики і лікування раку Ви можете дізнатися на нашому сайті, зателефонувавши по телефону, задавши питання нашим фахівцям онлайн або через спеціальну форму.

 1. очп скт показал аденокарцинома ободочной кишки посоветуйте счего начать лечение

  1. Рекомендуем прислать текущие документы на удаленную консультацию: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ Если правильно понимаем написанное вами – вам необходимо еще пройти верификацию диагноза – биопсию и гистологию новообразования и только тогда, когда будет подтверждена злокачественность процесса, можно говорить о диагнозе рак.

 2. Здравствуйте 10 апреля мужу сделали операцию на кишечника, после дистологии опухоли ему поставили рак 3 степени скажите пожалуйста он вылечиваетца, что нам делать надо и куда дальше общаться

 3. У 30-річного сина болі в прямій кишці тоді, коли немає можливості випустити гази. Також дуже часто страждає на печію. Дуже хвилююся чи це не симптоми онко. Він відкладає візит до лікаря, а я в тривозі. Чекаю з нетерпінням відповіді.

 4. Добрий день, якщо є ниючі болі внизу живота, тошнота, виріст наче поліп на анальному отворі який іноді запалюється і кровить, постійна втома і слабкість, до якого лікаря звернутися. Раніше ставили діагноз варикозне розширення вен малого тазу, казали нічого страшного. Дякую

 5. Добрый день,поставили диагноз онко толстой кишки и метастазы в печени,сде лали ряд химиотерапий.
  Не оперировали!!!
  Что вы нам можете предложить?
  Это возможно вылечить?

  1. Добрый день! О возможностях лечения рака толстой кишки и метастаз в печени может сказать только врач, после изучения медицинской документации.Обратитесь к нам на удаленную консультацию: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ или обратитесь по телефону 0 800 30 15 03 и Вам поможет наш региональный консультант. Удаленная консультация бесплатна!

 6. Мне все время жарко и слабость. Но я так уже живу много лет. Много прошла обследований. И каждый раз анализы показывают гемоглобин ниже нормы а было и очень сильно. У меня есть некоторое недержание ,но я списываю это на позвоночник, который весь больной. Вес не теряю. Но устаю от любых движений. У меня часто выворачивается кишка прямая после родов. И неполное опорожнение. Это может вызвать такие последствия?

  1. Уважаемая Диана Александровна, не следует подозревать худшее, но если Вы хотите получить от нас больше информации и, возможно, рекомендации о диагностических исследованиях, которые помогут исключить онкологию – пожалуйста перешлите свои медицинские документы нашим специалистам на бесплатную дистанционную консультацию. Вот ссылка.

  2. Диана Александровна, не следует подозревать худшее, но наши специалисты обязательно рассмотрят Ваше обращение и смогут порекомендовать необходимые методы диагностики, чтобы исключить наличие онкологии. Обратитесь пожалуйста с помощью формы для бесплатной дистанционной консультации, прикрепив имеющиеся диагностические исседования и описав свои жалобы.

  1. Основными симптомами данного вида онкологического заболевания является нарушение стула, болезненные ощущения в области живота, ухудшение общего самочувствия. Также это анальные выделения, кровь в стуле, недержание газов, кала, а иногда и мочи. При первых тревожных симптомах нужно срочно обратиться к врачу, так как своевременно диагностированный рак поддается результативному лечению.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.