Рак передміхурової залози

Думка лікаря

Головний лікар TomoClinic та клінічний онколог Степан Крулько висловився з приводу виникнення цього виду онкології:

«Сумно, але практично у кожного 7 чоловіка ми знаходимо рак передміхурової залози. За статистикою майже кожен третій новий випадок раку простати виявляється абсолютно випадково. Захворювання прогресує повільно, симптоми з’являються вже на 3-4 стадіях. На 4 стадії пухлина дає метастази в інші органи. Якщо захворювання виявляють на ранніх етапах, то в прогноз результатів лікування сприятливий. Пухлини 3-4 стадії вимагають невідкладного лікування і погіршують прогнози».

Причини раку простати

Передміхурова залоза — маленький орган, розташований під сечовим міхуром. Простата виконує важливу секреторну функцію і є головною залозою в чоловічому організмі. На сьогоднішній день причини патології остаточно не з’ясовані, проте фахівці пов’язують розвиток онкологічного захворювання передміхурової залози з наступними факторами:

 1. Вік. З роками в організмі чоловіків відбуваються гормональні зміни, і простату цей процес не обходить стороною. Доведено, що рак простати залежить від кількості тестостерону в організмі, тому хворіють частіше люди середнього та похилого віку. У молодих людей цей вид онкології діагностують рідко, тільки в разі генетичної схильності або під впливом мутації клітин.
 2. Спадковість. Ризик онкології простати збільшується, якщо серед близьких родичів уже були випадки захворювання на рак. Якщо ж хворіли далекі родичі, ризик знижується, але все-таки присутній. Спадкова онкологія простати відрізняється від інших етіологією: переважно хворіють чоловіки середнього віку.
 3. Спосіб життя. Він має прямий вплив на можливість виникнення онкологічного процесу в чоловічому органі. Наявність шкідливих звичок у рази підвищує ризик розвитку ракового новоутворення простати: зловживання спиртними напоями, тютюнопаління, наркотики. Перераховані фактори мають найпотужнішу мутагенну дію і здатні запустити процес небезпечного переродження вже наявної доброякісної пухлини передміхурової залози.
 4. Харчування. Запустити розвиток онкологічного процесу в простаті здатні м’ясна продукція і тваринні жири. Однак зв’язку між їжею і появою злоякісної пухлини не доведено. Але онкологи радять уникати споживання перерахованих вище продуктів, якщо є схильність до онкологічних патологій передміхурової залози.

 

rak predstatelnoy zhelezy.jpg

Якою б не була причина розвитку раку простати, важливо якомога раніше діагностувати захворювання і почати ефективну терапію.

Ознаки раку простати

Ознаки пухлини, незважаючи на розмиту симптоматику, можна визначити і без допомоги лікаря. Для цього потрібно уважно стежити за станом організму, помічаючи навіть мало виявлені ознаки раку простати. В медицині виділяють основні прояви хвороби, які мають змусити чоловіка звернутися до лікаря.

У чоловіка порушується процес сечовипускання: він часто хоче в туалет, особливо ввечері і вночі, але при цьому виділення урини незначні. Навіть після відвідування туалету людина відчуває, що сечовий міхур переповнений. Часто у хворого з новоутворенням простати можуть виявлятися болі та різі при виході урини, а найгостріша затримка сечовипускання може бути викликана гематурією. Через це в сечовому міхурі йде утворення згустків крові, які порушують відхід рідини.

З розвитком і розростанням пухлини в передміхуровій залозі посилюються і больові відчуття. Біль локалізується в поперековій області, паху, анальному отворі і крижах. У чоловіка розвивається ниркова недостатність, організм ослаблений, а в ротовій порожнині помічається постійна сухість. Супроводжує процес ниючий больовий синдром в поперековому відділі.

В результаті людина може рвати, у неї болить голова, організм виснажений. Зміни в сечовий системі і органах видільної системи спровоковані поширенням клітин раку по сім’яних пухирцях. Симптоми онкології простати на перших порах розвитку проявляються не яскраво. Навіть при метастазуванні людина може відчувати ниючий больовий синдром в поперековій і тазовій області.

На ранньому етапі навіть фахівцеві складно виявити порушення в організмі чоловіка, тому йому призначаються аналізи на кількість простатспецифического антигену в крові (ПСА). Це онкомаркер ракової пухлини передміхурової залози.

Cтупені та стадії раку простати

стадии рака простаты

Ступені та стадії раку передміхурової залози залежать від поширення, характеристики і розміру новоутворення. В медицині виділяють 4 групи:

А — початкова стадія, яка протікає без симптомів, а самі метастази поки розташовані в передміхуровій залозі.

В — новоутворення все ще розташоване в передміхуровій залозі, але його вже можливо знайти методом пальпації. Також його можна визначити за рівнем ПСА.

С — метастазування йде за межі залози (наприклад, в оболонку, яка покриває простату). Новоутворення починає поширюватися на сім’яні пухирці і близько розташовані органи.

Д — метастазування йде у віддалені органи і тканини (кісткова тканина, легені, печінка), а також в регіональні лімфатичні вузли.

Найкраще лікуванню піддається рак простати першого ступеня, але діагностувати його вчасно дуже складно.

У TomoClinic застосовується сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє виявити рак передміхурової залози на перших етапах розвитку. Також проводиться променева терапія на інноваційному апараті томотерапіі — промені впливають на пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Це дозволяє пацієнтові запобігти наслідкам, які в багатьох випадках дає хірургія: зокрема, при лікуванні раку простати променевою терапією завдяки щадній методиці людині в меншій мірі загрожує порушення сечовипускання та імпотенція.

Фактори ризику

У сучасній медицині виділяють наступні чинники ризику появи раку простати:

 1.      Підвищене споживання тваринних жирів.
 2.      Малорухливий, сидячий спосіб життя.
 3.      Підвищений вміст кадмію в їжі.
 4.      Низький рівень вітаміну Д.
 5.      Урогенітальні інфекції.
 6.      Гормони.

Всі перераховані вище фактори ризику можуть спровокувати розвиток злоякісного новоутворення у чоловіка, а саме раку простати.

Симптоми

Крім перерахованих вище ознак раку простати існують додаткові симптоми. Первинна симптоматика пухлини передміхурової залози може бути не помічена чоловіком. З прогресом патології проявляються найбільш небезпечні зміни.

Вони прямо або посередньо натякають на присутність в організмі злоякісного новоутворення в простаті. Чоловікові необхідно звернути увагу на безпричинну нудоту, блювотиння, сплутаність свідомості. При онкології простати змінюється цілісність кісток, що провокує розвиток больових відчуттів.

Через вимивання кадмію і проникнення його в кров розвиваються ознаки отруєння. Також додатковим симптомом є рецидивний запор. Відстежувати потрібно стан рук і ніг. При злоякісних утвореннях простати розвивається набряк тканин кінцівок. Всі ці симптоми можуть повідомляти про наявність онкології в передміхуровій залозі.

рак простаты

Захворювання порушує роботу лімфатичної системи. Тому набряки проявляються в різних областях, в тому числі і паху. Іноді можна спостерігати набряклість тканин тільки з одного боку. Клітини раку з передміхурової залози можуть поширюватися по всьому організму. Тому непрямими симптомами раку передміхурової залози є наступні:

 1.      Задишка.
 2.      Болі в грудях.
 3.      Кашель з кров’ю.

Якщо лікування раку простати за допомогою антибактеріальних препаратів було виконано своєчасно, а одужання не настало, це має насторожити. Пухлина провокує розвиток проблем в тканинах/артеріях легеневої системи. Тому при запальному процесі утворюється плеврит (накопичення рідини), який викликає болі в грудній клітці та задишку.

Явний прояв онкологічного захворювання раку передміхурової залози — больовий синдром в промежині. Але тягнучі відчуття та висока чутливість у спині також можуть повідомляти про рак простати. При розростанні клітин раку в спинний мозок йде компресія хребетного стовпа, за рахунок цього біль виявляється внизу спини. Також людина може відчувати слабкість в м’язах. При цьому додатково відчуваються проблеми з сечовипусканням і випорожненням у вигляді нетримання.

Коли рак простати вражає розташовану поруч пряму кишку, можна спостерігати виділення крові з анального отвору під час дефекації. Найбільш серйозна ступінь раку проявляється труднощами пересування, проблемами з пам’яттю, головними болями, втратою здатності працювати кінцівками, нетриманням урини. Краще не чекати появи даної симптоматики, а своєчасно звернутися до лікаря.

Діагностика

Для діагностики новоутворення в простаті використовуються наступні методи:

 1.      Пальпація або пальцеве ректальне дослідження. Доктор на дотик виявляє, чи є на залозі новоутворення.
 2.      ПСА (простатичний специфічний антиген). Якщо рівень ПСА в сироватці крові високий, можна говорити, що у чоловіка рак.
 3.      Трансректальне УЗД простати. У медицині метод називається ТРУЗД. Це обстеження простати за допомогою ультразвуку за допомогою введення діагностичного приладу в пряму кишку.
 4.      Біопсія простати.
 5.      Патоморфологічне дослідження пункцій біоптатів органу.

Для моніторингу застосовуються перші 3 методи. ПСА — ефективний та доступний спосіб відслідковування стану простати. До появи ПСА в 30% випадків діагностували поширену форму онкології, зараз при систематичному контролюванні ПСА та огляді лікаря-уролога тільки в 6% випадків виявляють поширений рак простати, що покращує прогноз і дає можливість своєчасно виконати лікування.

Норма ПСА — менше 4 нг/мл. Якщо результат аналізу є вищим за 10, то великим є ризик саме онкології. Але були зареєстровані випадки, коли рак передміхурової залози не виявляв себе на ПСА: аналіз був в нормі. При терапії можуть застосовуватися ліки, які знижують ПСА (помилково-негативний результат) на тлі онкології. Аденома простати і простатит також можуть впливати на показник ПСА.

Лікування раку простати

Інноваційні рішення в TomoClinic

Лікування раку простати в TomoClinic підбирається індивідуально. Часто застосовується комбіноване лікування. Променева терапія — це якісна альтернатива хірургічної операції. У клініці встановлено сучасні лінійні прискорювачі, що дозволяють опромінювати пухлину з мінімальним ураженням здорових органів та тканин.

Лікування променевою терапією

Лікування променевою терапією зазвичай вимагає 20-30 сеансів, зате при боротьбі з раком у пацієнта з”являються високі шанси зберегти потенцію і здорове сечовипускання. Завдяки своїй високій точності і меншому травматизму саме променева терапія стає альтернативою хірургічній операції для збереження чоловічого здоров”я в подальшому.

Сучасними методами терапії чоловічої онкології є:

 1.      Вичікувальна тактика.
 2.      Хірургічне лікування.
 3.      Променева терапія.
 4.      Кріотерапія.
 5.      Гормональна терапія.

Лікування раку простати в TomoClinic підбирається індивідуально. Часто застосовується комбіноване лікування. Променева терапія — це якісна альтернатива хірургічної операції. У клініці встановлено сучасні лінійні прискорювачі, що дозволяють опромінювати пухлину з мінімальним ураженням здорових органів та тканин. Лікування променевою терапією зазвичай вимагає 20-30 сеансів, зате при боротьбі з раком у пацієнта з’являються високі шанси зберегти потенцію і здорове сечовипускання. Завдяки своїй високій точності і меншому травматизму саме променева терапія стає альтернативою хірургічній операції для збереження чоловічого здоров’я в подальшому.

Променева терапія при раку простати

У сучасній медицині одним з найефективніших і поширених методів лікування раку передміхурової залози є томотерапія.

Переваги даного методу очевидні: томотерапія виключає такі побічні ефекти від лікування, як еректильна дисфункція або нетримання сечі і калу, які часто виявляються після оперативного лікування. Таким чином, після проходження курсу томотерапіі чоловік незабаром зможе повернутися до повноцінного життя.

Перед курсом лікування фахівці встановлюють точну дозу опромінення індивідуально для кожного пацієнта. Це допомагає максимально використовувати можливості томотерапіі для лікування раку передміхурової залози, при цьому не зачіпаючи здорових органів і тканин поруч. Правильно встановлена ​​доза опромінення знижує ризик розвитку рецидивів в майбутньому.

Хіміотерапія

Хіміотерапія є основним типом терапії онкології пухлини передміхурової залози. Поняття «хіміотерапія» визначає терапію цитотоксичними препаратами, тобто такими, що порушують процес розмноження клітин раку, в результаті чого формуються нові здорові клітини. Спеціальні препарати вводяться внутрішньовенно і циркулюють організмом пацієнта, вражаючи ракові клітини.

Прогноз при раку простати

Терапія онкології передміхурової залози залежить від того, яка стадія патології діагностована. Наприклад, при відсутності метастазування навіть 2 стадія добре піддається лікуванню, прогнози в цілому сприятливі. Але ось для 3, 4 ступенів прогнози менш втішні, особливо, коли вже є велике метастазування.

Якщо вогнища ураження спостерігаються не тільки на простаті, а й за областю малого таза, на кістковій тканині, внутрішніх органах, то потрібно проводити симптоматичне лікування. Для цього використовується гормональна, променева терапія.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку передміхурової залози:

При своєчасно розпочатій терапії прогнози будуть позитивними, але все залежить від того, наскільки строго пацієнт дотримується розпоряджень та призначеннь.

Prostate_Cancer

ESMO_prostate_cancer

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Prostate cancer — рак передміхурової залози)

https://www.esmo.org/Guidelines/Genitourinary-Cancers/Cancer-of-the-Prostate

Профілактика раку простати

Лікарі не завжди можуть пояснити, чому в одного чоловіка розвивається онкологія, а в іншого ні. Але є фактори, які можуть спровокувати розвиток злоякісного новоутворення при раку передміхурової залози — це фактори ризику. Профілактика — це комплекс заходів, які необхідно вжити, щоб уникнути розвитку онкології. Деякі фактори ризику можливо попередити (наприклад, тютюнопаління, спиртне, ожиріння), а деякі — ні (наприклад, спадковість). Профілактика полягає в тому, щоб уникнути, якщо можливо, факторів ризику і підвищити частку профілактичних чинників.

Серед заходів профілактики онкології, що рекомендуються сьогодні лікарями є дієта і фізична активність. Слід надати перевагу овочам та фруктам (помідори, капуста, броколі, соя, виноград) і обмежити їжу, в якій присутні тваринні жири і кадмій. Особливе значення в профілактиці раку простати грають каротиноїди і альфа-токоферол, що містяться в овочевий і фруктової продукції.

Крім цього, вчені помітили, що в Японії досить низька захворюваність на рак простати. Вважається, що це пов’язано з тим, що японці споживають продукти рослинного походження, особливо сою. У ній присутні фітоестрогени, які за складом схожі з жіночими статевими гормонами. Ці елементи знижують вміст чоловічих гормонів в організмі. При цьому чоловічі якості людина не втрачає, але шанс розвитку онкології в рази скорочується.

Спосіб життя теж грає роль: потрібно обмежити тютюнопаління, зловживання спиртним і збільшити фізичну активність. Вчені відзначають, що робота, яка пов’язана з регулярною фізичною працею, може скоротити ризик розвитку онкологічного захворювання.

У TomoClinic проводять лікування раку різних локазізацій. У клініці застосовуються новітні запатентовані методики, завдяки яким вдається зцілення пацієнтів або появу ремісії навіть у важких випадках.

Відгуки пацієнтів про лікування раку методом променевої терапії в TomoClinic і іншу цікаву для вас інформацію про центр ви можете знайти на нашому сайті, дізнатися за телефоном, написати нам онлайн або задати питання нашим фахівцям через форму на сайті.

Відгук про лікування раку (карциноми) передміхурової залози в TomoClinic

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку простати, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


 1. Доброго дня. Моєму батькові 55 років і у нього рак простати 4 ступеня з метастазами у лобкову та праву стегнову кістку. зараз проходимо променеву та гормонотерапію. Що ще можна зробити для його лікування?


  1. Доброго дня. Якщо при його діагнозі згідно міжнародних протоколів показана променева та гормонотерапія, то треба слідувати схемі лікування та намагатися робити все, що призначає лікар. Додатково можна підтримати організм, вести здоровий образ життя, правильно харчуватися, пити та відпочивати. Інші поради вам зможе надати ваш лікуючий лікар.


 2. добрый день мне 50 лет у меня рак простаты я лечился у профессора молчанова сначала медикоментозно потом он посоветывал пройти лучевую терапию но в нашем онкодиспансере мне сказали что снацало надо зделать ТУР операцию что вы посоветуете делать операцию или нет


  1. Сергей Иванович, доброго дня. для рассмотрения вашей ситуации нам важно ознакомиться с вашей медицинской документацией и анализами, которые желательно выслать на почту info@tomocenter.com.ua. Кроме того, в таких случаях мы советуем взять консультацию онколога, который подробно расскажет вам о всех возможных способах излечения. Позвоните по телефону клиники, чтобы узнать ответы на свои вопросы — https://tomocenter.com.ua/kontakty/


  1. Александр Иванович, доброго дня и спасибо за вопрос. Желательно обратиться за консультацией к своему лечащему врачу, чтобы разъяснить все детали. Мы рекомендуем проводить комплексную диагностику для того, чтобы диагноз был поставлен верно. Созвонитесь с нашей клиникой по телефонам, указанным на сайте http://www.tomocenter.com.ua


  1. Доброго дня. Показатель ПСА зависит от нескольких факторов одновременно, потому здесь играют роль нюансы. Об этом можно поговорить с нашими врачами, которые объяснят “скачки” онкогена. Иногда он не имеет отношения к раку вообще, в некоторых случаях наоборот считается показателем новообразования в простате. Советуем позвонить по телефону, указанному на нашем сайте. Желаем вам уверенности, здоровья и благополучия!


 3. Добрый день. Отцу 62 года, в феврале 2019 г. сделана биопсия простаты – диагноз аденокарцинома T3NxM0( Глисон 3+5).
  Заключение МРТ в мае:
  – изменения структуры железы PI-RADS 3-4;
  – распространение процесса в сторону моч.пузыря и семенных пузырьков слева;
  -регионарные л/у не увеличены, визуализируются единичные паховые л/у диам.5 мм по короткой оси;
  -опущения петель кишечника;
  -2-х стороннего коксартроза 1 ст, деформирующего артроза лонного сочленения, подвздошно-крестцовых сочленений.
  Скажите пожалуйста, какие вероятные методы лечения и какие еще необходимо пройти обследования в первую очередь? Спасибо за ответ.


  1. Александр, доброго дня! Мы рады предложить вам комплексное лечение, если оно будет показано вашему отцу. Для анализа клинической картины нам важно знать не только данные по заключению, а и ознакомиться со всей медицинской документацией, которая есть у вас в наличии на данный момент. Ее вы можете нам прислать по адресу нашего е-мейл info@tomocenter.com.ua Кроме того, по проведению других диагностических процедур можете бесплатно проконсультироваться с нашей клиникой по телефону 0 (800) 30-15-03. Отметим, что проведенных вами диагностических мер ранее (включая биопсию) иногда достаточно для того, чтобы приступить к курсу лечения. Всё будет зависеть от того, какую диагностику вы прошли к сегодняшнему дню. Рады будем оказать вашему отцу эффективную помощь!


  1. Вадим, доброго дня. Для диагностики проблем и заболеваний простаты необходимо провести комплексную диагностику, при которой нельзя опираться лишь на один метод. Да, МРТ в нашей клинике часто показана для диагностирования новообразований простаты, однако чаще всего томографию назначают после визита к урологу и ректальной пальпации органа, сдачи анализа на ПСА и УЗИ малого таза. Обратитесь в наш центр для того, чтобы предпринять нужные шаги в дальнейшем и определить проблему: 0 (800) 30-15-03. Рады вам помочь!


 4. Добрый день,мучаемся с раком простаты 12й год, и пушки были и разные препараты… Синэстрол кололи, иксбира пили в комплексе с преднизалоном, не всегда, но препараты на какое-то время понижали уровень ПСА,после курса лечения Иксбира показатель наоборот с 31 повысился до 36
  Подскажите пожалуйста, что нам ещё можно пробовать, чтоб может как-то понизить этот показатель.. Из-за этой болезни, у мужчины отекшая нога(огромная)


  1. Современные технологии позволяют успешно лечить рак простаты, но главное понимать, что выбирая методы и стратегию лечения нужно учитывать, что нужно не только вылечить заболевание, но и сохранить качество жизни человека. Хирургическое вмешательство, которое является наиболее распространенным методом лечения рака простаты в нашей стране, зачастую приводит к инвалидизации, так как во время операции повреждаются ткани и нервные окончания, что приводит к эректильной дисфункции, недержанию кала и мочи. О современном подходе к лечению рака простаты читайте здесь.


  1. Своевременная диагностика является залогом успешного лечения. Наиболее эффективно рак поддается лечению на первых стадиях, когда патологическое новообразование еще не вторглось в другие ткани и органы организма, но проблема в том, что эти стадии протекают бессимптомно. Потому очень важно проходить регулярные профилактические осмотры. Даже уже появившиеся симптомы рака простаты можно легко спутать с симптомами воспалительных процессов. Более подробная информация о диагностировании рака предстательной железы по ссылке. Также – о лечении.


  1. Рак простаты, или рак предстательной железы это вид онкологического заболевания, которое развивается из ткани желез простаты. Согласно статистике, после 50 лет рак простаты встречается у каждого 7 мужчины. Будьте внимательны к своему здоровью, после 40 лет проходите регулярные плановые обследования и соблюдайте рекомендации врача. На первых стадия заболевание проходит бессимптомно, но даже когда появляются первые признаки, их легко спутать с симптомами воспалительных процессов. Только квалифицированный врач поможет разобраться в причинах тревожных симптомов и методах их устранения.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.