Рак підшлункової залози

 

Підшлункова залоза – одна з найважливіших залоз травної системи, яка відповідає за вироблення ферментів, що беруть участь в процесі перетравлення їжі. Важить вона близько 70-80 грам і розташовується в черевній порожнині позаду шлунка. Це єдина залоза людського організму, в якій одночасно виконуються дві функції: екзокринна і ендокринна. Коли нормальний процес роботи підшлункової залози порушується, а імунна система не в силах захистити організм від зростання патологічних клітин, свій розвиток починає онкологія.

Що являє собою рак підшлункової залози?

Карцинома підшлункової залози досить рідкісна патологія, яка характеризується розвитком злоякісного новоутворення з епітелію залозистої тканини або проток підшлункової залози. Дане захворювання найчастіше зустрічається у чоловіків старше 50 років. Симптоматика на ранніх стадіях яскраво не виражена, як і у випадку з іншими злоякісними пухлинами.

simptomy-pankreatita.jpg

Що викликає рак підшлункової залози?

Організм людини, на жаль, недосконалий і теж дає збої. Ці збої, в свою чергу, провокують безконтрольне зростання мутованих клітин, з якими з тих чи інших причин імунна система не може впоратися. Це говорить про те, що онкологія може вразити абсолютно будь-яку людину, і причин на це більш ніж достатньо. Але в першу чергу, на виникнення захворювання впливає:

 • Куріння. У медицині давно доведено, що саме ця шкідлива звичка підвищує ризик розвитку карциноми підшлункової залози.
 • Часте вживання алкогольних напоїв, відсутність в раціоні клітковини (у вигляді сирих фруктів і овочів)
 • Фактор спадковості. Це близько 5-10% випадків захворювань
 • Хронічний панкреатит та цукровий діабет

У більшості випадків зафіксованих в медичній практиці (50-60%) у пацієнтів розвивається рак головки підшлункової залози, повне враження зустрічається рідше – в 25-30% випадків.

Рак підшлункової залози: симптоми і діагностика

Хвороба розвивається поетапно в 4 стадії (4 ступеня), і перші 2, як правило, маскуються під виглядом звичних захворювань травної системи. Коли пухлина починає здавлювати довколишні тканини, відбувається закупорка проток, виникає інтоксикація організму і стан здоров’я погіршується.

Головними симптомами захворювання є:

 • Біль. Больові відчуття проявляються в результаті здавлювання. Їх інтенсивність може варіюватися від дискомфорту і легкого відчуття здавлювання, до сильних нападів. Рак головки підшлункової залози характеризується проявом болю в правому підребер’ї, а в разі загальної поразки біль буде оперізуючого характеру.
 • Різка втрата ваги при нормальному апетиті.
 • Нудота і блювання. Вони також є результатом здавлювання шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Жовтяниця. Виникає в результаті здавлювання жовчної протоки, що припиняє відтік жовчі з печінки в кишечник. Зазвичай жовтяниця проявляється на 3 та 4 стадії.

Крім того, на рак підшлункової залози можуть вказувати і такі симптоми, як потемніння кольору сечі і знебарвлення калу, втрата апетиту, пронос і зневоднення організму.

Методи діагностики раку підшлункової залози

 • УЗД
 • КТ (комп’ютерна томографія) і МРТ (Магнітно-резонансна томографія) допомагають виявити метастази.
 • Пункційна біопсія (дослідження біопсійного матеріалу допоможуть остаточно діагностувати або спростувати рак)
 • ПЕТ-КТ. Дане дослідження допомагає дізнатися стадію. Також його призначають для виявлення можливого рецидиву хвороби.
rak-podzheludochnoy-zhelezy.jpg

Рак підшлункової залози також діагностують за допомогою:

 • Трансабдоминальной ультрасонографии
 • Ендоскопічної ретроградної панкреатікохолангіографіі
 • Ендоскопічного ультразвуку з проведенням біопсії.

Важливо пам’ятати, що лікування раку головки підшлункової залози і загального раку підшлункової залози здійснюється згідно з індивідуальним планом, який складається консиліумом лікарів вузьких спеціальностей тільки після повної діагностики і точної постановки діагнозу.

Лікування раку підшлункової залози в Україні

Методика, яку часто застосовують для лікування раку підшлункової залози – це хірургічна операція. Лікарі проводять резекцію підшлункової залози з пухлиною, ну а після цього хворому призначається хіміотерапія. Таким чином, комплексне лікування допомагає побороти рак підшлункової залози.

На жаль, не завжди виходить побороти пухлину хірургічним методом або за допомогою хіміотерапії, тому сучасна медицина звертається до променевої терапії. Радіотерапія використовується з метою зробити пухлину операбельною (меншою за розмірами) або вже після операції, щоб усунути всі ракові клітини, які можуть залишатися.

В “Українському Центрі Томотерапії” лікування раку підшлункової залози здійснюється методом променевої терапії. Радіотерапія може застосовуватися паралельно з іншими методиками лікування. Мінімальне опромінення організму і максимальна точність, спрямована на боротьбу з пухлинами, в результаті дозволяє повністю знищити ракові клітини в організмі.

Система TomoTherapy (єдина в Україні) – це “золотий стандарт” серед систем для дистанційної променевої терапії. Вартість лікування раку підшлункової залози в УЦТ залежить від ряду факторів і остаточно буде встановлена ​​тільки після особистого спілкування з пацієнтом або онлайн-консультації.

Більше інформації про УЦТ, ціни на лікування, розташування Центру ви можете дізнатися за телефоном або поставивши запитання нашим операторам онлайн. Також можна отримати безкоштовну дистанційну консультацію.

 1. Підскажіть ,будь ласка,у тата діагноз с-r головки підшлункової залози,гемангіома пічінки та кисти норки,втрата маси тіла 50%,ЦД2 тип.Обструкція проток підшлункової залози.Яка найбільш доцільніша тактика лікування?Дякую!

 2. Подскажите, чем копировать приступ.
  У папы подтвердили этот страшный диагноз, приступы стали учащаться.
  Какую дозу гормонов можно вводить.

 3. ПЭТ-КТ проводят в Допц? Предположение рак поджелудочной железы ,а также делают ли биопсию?

 4. Яка в середньому вартість лікування раку підшлункової залози на 3-4 стадії у вашому центрі? Це разова процедура, чи потребує повторення як і хіміятерапія?

  1. Вартість лікування може сказати тільки лікар після аналізу медичної документації. Лікування дистанційною променевою терапією вимагає проходження курсу, по простому, опромінень, які робляться кожен робочий день. В залежності від схеми лікування, за призначенням лікаря це може бути 10, 15,20 або інша кількість фракцій. Наприклад: 10 фракцій означає, що людина буде отримувати опромінення кожен день протягом 10 робочих днів.

 5. Подскажите, пожалуйста, у моей мамы 64 года такой диагноз рак поджелудочной железы ”Учитывая КТ- картину, образование имеет злокачественный характер, с множественным метастатическим поражением печени ( 4 очага).”Есть ли шансы на лечение

  1. О возможности лечения может сказать только врач, изучив всю необходимую медицинскую документацию. Пришлите нам медицинские документы на удаленную консультацию:https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ или обратитесь по телефону 0 800 30 15 03 и Вам поможет наш региональный консультант.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.