Рак молочної залози

Думка лікаря

Онкохірург вищої категорії, лікар-мамолог TomoClinic Дмитро Караськов стверджує:

«УЗД і МРТ за наявності онкології грудей є першорядними обстеженнями для будь-якої жінки. І хоч в Україні до 40 не призначають мамографію, УЗД на апараті експертного класу допоможе лікарям знайти патологію вже на початковій стадії. Щомісяця жінка після 40 років має робити обстеження грудей самостійно, щорічно — у лікаря, і раз на рік-два робити мамографію. Якщо подібна онкологія не зустрічалася у родичок, подібне обстеження можна починати проводити раз на рік після 50 років».

Що таке рак молочної залози?

Рак молочної залози — онкологічне захворювання, яке часто діагностують у жінок. Злоякісна пухлина виникає в результаті мутацій в клітинах залозистої тканини. Онкологія грудей і зокрема рак молочної залози вражає жіночий організм незалежно від віку. Раніше хвороба виникала в клімактеричний період, але сьогодні онкологія молочної залози вражає жінок і більш молодого віку.

Мамологія стверджує: щоб уникнути розвитку хвороби і вчасно почати лікування раку молочної залози, необхідно щорічно проходити профілактичний огляд у фахівців. Важливо пам’ятати, що злоякісні новоутворення грудей не є вироком і піддаються лікуванню за умови ранньої діагностики.

Після огляду лікар-мамолог призначає лабораторні аналізи. Ця процедура важлива, адже в багатьох випадках новоутворення можуть бути доброякісними.

Серед доброякісних новоутворень мамологія визначає:

 • Мастопатію. Захворювання, в ході якого альвеоли грудей розростаються через порушення гормонального фону.
 • Мастит. Запалення грудей, викликане інфекціями або травмами. Часто виникає у жінок після перших пологів.
 • Фіброаденома. Характеризується новоутворенням в залозистих тканинах.

рак груди

Фактори ризику

Рак молочної залози розвивається в жіночому організмі через безліч факторів:

 • Спадкова схильність. Високий ризик захворіти у дівчат, чия мати, бабуся або інші близькі родичі жіночої статі перенесли онкологію грудей.
 • Гормональна терапія. За умови тривалого прийому гормональних медикаментів у жінки підвищується ризик розвитку раку грудей. Особливе місце займає прийом оральних контрацептивів.
 • Жінки, які досягли 40 років.
 • Високий рівень естрогену в крові.
 • Пізня перша вагітність.
 • Рання поява менструації.
 • Злоякісні новоутворення в інших локалізаціях.
 • Пасивний спосіб життя.

Інші фактори:

 • Злоякісне новоутворення молочної залози може розвинутися через погану екологію. Такий вплив називають екзогенним.
 • Мамологія довела, що вплив хімічних речовин сприяє надмірній появі гормону естрогену в організмі. Тому проживання в місцях з підвищеним рівнем радіації в атмосфері також може стати фактором ризику розвитку онкології і раку молочної залози зокрема.
 • Рак може розвиватися після отримання травм грудей. У місцях пошкодження залозистої тканини з’являються новоутворення злоякісного характеру.

Види раку молочної залози

У сучасній мамології та онкології виділяють кілька різновидів раку молочної залози:

 • Гормонозалежний рак молочної залози
 • Тричі негативний рак грудей
 • Люмінальний рак грудей

Гормонозалежна форма онкологічної хвороби грудей виникає внаслідок порушеного гормонального фону, і у пухлини виявлені рецептори до естрогенів та прогестерону. Лабораторні аналізи показують розташування білкових молекул на поверхні ракової клітини. Для ефективного лікування потрібна гормонотерапія.

Основними ознаками гормонозалежної форми раку молочної залози є поява вузликових ущільнень. Ці новоутворення не викликають больових відчуттів, визначити їх можна методом пальпації або на прийомі у лікаря-мамолога. Спостерігається значне збільшення лімфовузлів близько пахв та виділення рідини з сосків, прозорого або блідо-жовтого відтінку.

Тричі негативний вид раку грудей є однією з найбільш агресивних форм. Це зазначає онкологія та мамологія. Хвороба агресивна завдяки невеликій чутливості до багатьох препаратів, які є ефективними та забезпечують позитивні результати при лікуванні раку молочної залози інших видів. Також після успішної боротьби з цим видом хвороби жінці слід продовжити регулярне спостереження у лікаря-онколога. Необхідність пов’язана з вірогідністю рецидива. Але завдяки сучасній медицині та своєчасному зверненню у кожної пацієнтки є можливість повністю позбутися захворювання.

Яскраво виражених симптомів негативна форма цього виду онкології не має. Такий рак молочної залози виявляється з появою вузликових утворень в області молочних залоз, прозорої рідини з сосків і збільшених лімфовузлів в області пахв.

Люмінальной форма онкологічного захворювання розвивається внаслідок мутації і поширення клітин люмінального типу. Люмінальний рак грудей А-типу діагностується в період менопаузи. Рецептори клітин добре сприймають клітини естрогену і прогестерону. Люмінальний рак грудей типу В небезпечний проникненням метастаз в лімфовузли та рецидивом. Цей тип раку вражає жінок молодого віку.

рак молочной железы

Стадії раку молочної залози

Цей вид онкологічних захворювань грудей в залежності від рівня ураження клітин та симптоматики ділиться на стадії.

Визначення стадій раку грудної залози:

Обсяг (розмір) пухлини: умовні позначення «Т1, Т2, Т3, Т4»
Метастази в лімфовузлах: умовні позначення «N0, N1, N2, N3»
Наявність віддалених метастаз: умовні знаки «М0, М1»
При першій стадії величина новоутворення не досягає 2 сантиметрів (Т1), метастази в лімфовузлах відсутні (N0), також немає віддалених метастаз (М0).
2 стадія раку грудної залози характеризується новоутворенням, що не перевищує 4-5 сантиметрів в діаметрі (Т2), з ураженням лімфовузлів (N1), присутніми поодинокими метастазами.
Онкологія молочної залози третьої стадії: розмір пухлини — не менше 5 сантиметрів (Т3), наявність метастаз в регіонарних лімфатичних вузлах (N2), віддалені метастази (М1).

Для четвертої стадії пухлини грудей розмір новоутворення не визначається (Т4), метастази вражають лімфовузли пахової западини (N3), присутня велика кількість віддалених метастазів.

Діагностика раку молочної залози

Мамологія переконана: якісне та більш щадне лікування раку молочної залози можливо при своєчасній діагностиці. Тому важливо регулярно проходити профілактичний огляд грудей у ​​лікаря-мамолога.

Саме обстеження і огляд у лікаря є первинним методом діагностики захворювання. Якщо виявлені причини для занепокоєння, лікар призначає процедуру мамографії.

Мамографія — дослідження стану молочних залоз, яке необхідно проходити жінкам після 40 років з профілактичною метою. Це дозволяє провести найбільш точне дослідження грудей, виявити онкологію і охарактеризувати місцезнаходження пухлини. Результати знімка вимагають ретельного аналізу фахівцем.

Якщо на мамографії виявлені зміни в молочній залозі, фахівець призначає додаткові дослідження:

 • УЗД
 • МРТ
 • дуктографія
 • лабораторні тести виділень з соска
 • біопсія
 • аналіз крові на гормони

Ультразвукове дослідження є безпечним методом діагностики і дозволяє лікарю повноцінно проаналізувати структуру тканин грудей, визначити зміни. Процедура ультразвукового дослідження проходить безболісно, ​​не шкодить здоров’ю, і це фіксується в мамології.

Дуктографія — метод дослідження, який є одним з різновидів мамографії. Основна відмінність — можливість повноцінно дослідити протоки молочних залоз за допомогою введення спеціальної речовини. Це дозволяє розглянути структуру молочних проток, визначити наявність і розташування новоутворень.

Біопсія — спосіб гістологічного дослідження грудей для забору клітин новоутворення. Саме завдяки біопсії фахівець може точно визначити характер пухлини, підвид та стадію захворювання. Під час біопсії проводиться імуногістохімічний тест, що визначає гормонозалежність пухлини. Він дозволяє підібрати правильне лікування.

У TomoClinic для діагностики патологій молочної залози використовують МРТ, КТ, ультразвукове дослідження і біопсію.

Лікування раку молочної залози

Тактику лікування та індивідуальний план створює консиліум фахівців суміжних спеціальностей. Тут надають перевагу щадним методикам лікування.

Инноваційні рішення в TomoClinic

Що стосується сучасної діагностики в TomoClinic, то, наприклад, функція Micro Pure та еластографія в ході проведення УЗД часто допомагає лікарям виявити патологію на ранній стадії — на місці майбутньої пухлини можуть концентруватися мікрокальцинати. В цьому випадку онкологія та мамологія мають єдину думку: тактика спостереження такої пацієнтки буде визначена після проведення професійної мамографії, візиту до клінічного онколога і, можливо, біопсії.

Лікування променевою терапією

Променева терапія проводиться на інноваційному апараті Elekta і TomoTherapy HD. За допомогою радіотерапевтичних систем відбувається ефективне, але в той же час щадне лікування. При опроміненні уражених ділянок навколишні клітини захищені від негативного впливу променів. Сучасний метод дозволяє впливати локально.

рак молочной железы

Способи лікування раку грудних залоз визначаються після діагностики. Гістологія дозволяє визначити вид, форму і подальші способи лікування.

Методи лікування раку молочної залози:

 • хірургічний
 • хіміотерапія
 • променева терапія

Хірургічне лікування

Мастектомія за наявності пухлини грудей передбачає усунення новоутворення або видалення всієї молочної залози. Який спосіб застосовувати, стає зрозумілим тільки після проведення комплексу необхідних діагностичних процедур.

Ступені складності оперативного лікування:

Радикальна мастектомія — повне видалення молочної залози, лімфатичних вузлів, жирової клітковини

Радикальна резекція — часткове видалення молочної залози, лімфатичних вузлів, жирової клітковини

Видалення пухлини та незначної кількості навколишніх тканин

Окреме видалення пухлини та лімфовузлів

Хіміотерапія

Хіміотерапія — один із способів комплексного лікування, при якому використовується прийом медичних препаратів. Цей метод лікування допомагає зупинити подальше розмноження ракових клітин. Хіміотерапію використовують як самостійно, так і в комплексі з іншими методиками. Хіміотерапевтичний курс може мати різні форми: за допомогою крапельниці або у вигляді прийому пігулок.

Хіміотерапія призначається курсами, який може мати від 4 до семи циклів. Кількість визначає лікуючий лікар в залежності від стану жінки і протікання хвороби.

У багатьох клінічних випадках лікар-онколог призначає курс хіміотерапії жінкам, які вже перенесли операцію з видалення злоякісних утворень в молочних залозах. Застосування цитостатичних препаратів після мастектомії сприяє зниженню ймовірності повторного виникнення ракових пухлин, не дає розвиватися і поширюватися метастазам.

Променева терапія

Променева терапія є частиною спеціального комплексу, спрямованого на усунення злоякісної пухлини і зниження ймовірності повторного виникнення новоутворення. Сенс процедури полягає в тому, щоб зробити променеве опромінення гамма-променями на ті ділянки, в яких була розташована пухлина грудей. Це дасть можливість повноцінно усунути злоякісні клітини, які залишилися в організмі після операції.

Радіотерапія може бути двох видів:

 1. Брахітерапія. Для цього виду процедури характерна доставка спеціальної речовини в ту область тіла, де відбулося утворення злоякісних клітин. За допомогою цього виду терапії виникає можливість надати протидію розмноженню ракових клітин.
 1. Контактна терапія. Застосовується зовнішній вплив променів.

Показанням для радіотерапії є загроза рецидиву.

Реакції організму на процедуру радіотерапії

Радіотерапія — процедура, яка крім руйнування ракових клітин справляє негативний вплив на організм. Симптоми можуть проявитися одразу або через кілька років. Це пігментація або набряк грудей.

Лікування раку грудей у TomoClinic

При виникненні будь-яких змін або виявленні підозрілих ущільнень слід звернутися до професіоналів. У TomoClinic працюють фахівці з досвідом роботи більше 10 років. Для лікування злоякісних новоутворень молочної залози різної форми і стадії в клініці використовують комплекс хіміо- та променевої терапії. Після отримання аналізів і результатів діагностики консиліум фахівців розробляє індивідуальний план лікування для кожного клінічного випадку.

Хіміотерапія — самостійний або комплексний метод боротьби з раком. У TomoClinic використовують кілька схем медикаментозного лікування онкології. Препарати містять в складі цитостатики — речовини, які усувають ракові клітини.

Рецидиви та прогноз

Рецидив раку — повторне виникнення пухлини після знищення первинної. Новоутворення може виникнути в тій самій молочній залозі, лімфатичних вузлах або інших органах. Згідно зі статистикою рецидив цього виду онкології може виникнути протягом періоду з 1 до 5 років після одужання.

Імовірність повторного розвитку цього захворювання після повного комплексу лікування (хірургії, хіміо- та променевої терапії) становить близько 10 відсотків.

Рецидив виникає внаслідок діяльності поодиноких ракових клітин, що залишилися в організмі жінки після лікування первинної пухлини. Клітини можуть розмножуватися з більш високою швидкістю, ніж при первинному захворюванні.

Існує три види рецидиву раку молочної залози:

 1. Місцевого значення. Для рецидиву цього виду характерно виникнення ракової пухлини на раніше ураженому місці.
 2. Метастази регіонарного характеру.
 3. Метастази віддаленого характеру. Цьому типу властиве виникнення пухлин в сечовому міхурі, шлунку, печінки та інших органах.

При виникненні рецидиву через більш агресивний тип розвитку раку онкологи призначають комплексне лікування, яке передбачає хірургічне видалення пухлини, хімічну та променеву терапію. Прогноз може скласти тільки досвідчений фахівець з визначенням виду та перебігу рецидиву.

Ви можете отримати дистанційну консультацію наших фахівців.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку грудей:

Breast cancer

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/ (Breast Cancer — рак грудей)

https://www.esmo.org/Guidelines/Breast-Cancer

Також читайте:

Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?
Яка ймовірність наявності у Вас мастопатії? ТЕСТ

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку молочної залози, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


 1. Добрый день. Сделали ПТАБ кисты молочной железы. Расшифруйте пожалуйста результат цитологического исследования:
  на фоні еритроцитів та помірної кількості лейкоцитів визначається незначна кількість клітин залозистого епітелію та клітин типу молозивних тілець.


 2. Доброго дня,була проведена мастектоиія,хім.терапія,радіотерапія,в березні робила КТ все добре,зараз почались болі в спині.Що краще зробити КТ,ПЕТ КТ,остеосцинтографію?


  1. Ірино, доброго дня! Для лікування пацієнтів наша клініка використовує міжнародні протоколи, що застосовуються для терапії певних діагнозів. Хоча треба сказати, що кожна клінічна ситуація індивідуальна і треба розглядати кожний випадок хвороби окремо. В нашій клініці представлено багато видів діагностики – найбільш сучасні методики. Для вирішення вашого питання потрібна консультація лікаря та консиліум, для цього зателефонуйте нам по телефонах, вказаних на сайті – https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/ Будемо раді допомогти!


 3. Добрий вечір,скажіть будь ласка яке ліквання потрібно при діагнозі помірнодиференційована G2 інвазивна карцинома неспецифікованоо типу (NST) (ICD-O ) код 8500/3),за результатами імуногістохімічного дослідження -c-erbB2 ампліфікована;(ER-) -нечутлива,(PR-)-нечутлива,HER-2/neu(3+)-статус позитивний,30%клітин позитивні на маркер проліферативної активності KI-67 )
  основной очаг в позадисосковой области на границе нижних квадрантов размерами 13.0 на 9.2мм


  1. Олена, доброго дня. Для вирішення цього питання вам потрібна консультація клінічного онколога, тут на сайті ми не можемо дати рекомендації щодо подальшого ефективного лікування: це може зробити лише спеціаліст. Для цього радимо зв’язатися з нашою клінікою: https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/


 4. Здравствуйте, подскажите, дочка родилась с врожденой дермоидной кистой на нижней челюсти. В 3 месяца удалили. Сейчас дочке 7 лет. Стоит ли мне боятся что у ребёнка есть росположеность заболеть онко?


  1. Галина, доброго дня! В медицинской практике существуют случаи, когда онкозаболевание воспринимают как кисту из-за недостаточно качественной диагностики. Однако сейчас уже сложно об этом рассуждать, т.к. новообразование было удалено. На данном этапе советуем вам поговорить с лечащим врачом и при необходимости проходить плановые проверки (если рекомендовано). Киста и онкологическая опухоль имеют разную природу происхождения, потому вряд ли у вас есть основания для переживаний (если удалена была именно киста, т.к. случаи бывают разные). Здоровья!


 5. Злокачественная опухоль в левой груди 2,06 см, метастаз нет- это первая стадия? Или уже больше?
  И еще вопрос: пунцию делали дважды-не показала, что злокачественная, а маммография показывает- что это означает? Заранее спасибо за ответ


  1. Ольга, доброго дня. Стадию развития заболевания может проверить только диагност. Зачастую метастазов нет на 1-2 стадии, хотя ситуации бывают разными. Максимально эффективным считается лечение опухолей груди, когда пациент поступает на 1-2 стадии. В вашем случае мы бы посоветовали получить альтернативное мнение врача в нашей клинике. Советуем обратиться к нам по телефонам, указанным на сайте клиники http://www.tomocenter.com.ua


  1. Доброго дня. В группу риска человек попадает с учетом нескольких факторов, одним из которых может быть наследственность. Вероятность возникновения рака груди возможна, но вовсе не гарантирована. Советуем поговорить на эту тему с профессиональным онкологом. Консультация в ТомоКлиник доступна по номеру 0 (800) 30-15-03.


 6. Добрий день. Недавно була у лікаря- маммолога, так як відчувала біль у грудях. При обстеженні виявили кісту розміром 2*3 см на лівій груді і поставили діагноз фіброзно- кістозна мастопатія обох грудей. Лікар запропонував забрати кісту. Цитологічні обстеження в нормі. В подальшому лікар рекомендував пити таблетки Тамоксифен доза 5 мг / 1 раз в день, протягом трьох років для лікування кістозно- фіброзної мастопатії. Ці таблетки використовують для лікування раку і в побічних реакціях пише, що може виникнути рак епітелію або саркома матки. Чи доцільне і виправдане таке лікування кістозної мастопатії ?????


 7. Дорогие женщины, если Вы действительно думаете о своем здоровье и любите себя , то Вы не будете , как попугаи , задавать тупо одни и те же однообразные вопросы. ПРОЧИТАЙТЕ ВНИМАТЕЛЬНО СТАТЬЮ !!! Все очень доступно изложено. НУЖНО ПОДНЯТЬ ПОПУ И ПОЙТИ К МАМОЛОГУ!


  1. Ирина, грубовато, но по сути вы правы. Мы — за своевременное обращение к специалисту, т.к. устанавливать диагноз по Интернету — это моветон.


 8. Доброго дня! Мені 47 років. Рік тому зробили біопсію та видалення пухлини (доброякісної). Скажіть, будь-ласка, чи є риск повторення цього всього..?


  1. Доброго дня, Надіє!

   Вірогідність рецидиву індивідуальна в кожному окремому випадку, але з доброякісними пухлинами після хірургії це трапляється значно менше, ніж зі злоякісними. За консультацією зверніться до лікаря-онколога.


 9. У мене виявили рідкісний випадок раку молочної залози. Пухлина не візуалізується ні на УЗІ ні на мамографі. Пухлини немає, а ракові клітини є. Чи це виліковно? Яка це стадія?


 10. Добрий вечір, прошу сказати бо зовсім записувалася. Моя Свекруха виявила гульку, і ми пішли до лікаря, зробивши монографію поставили такий діагноз Категорія 6: веріфікований діагноз злоякісної процесу молочної залози. Скажіть будь ласка це злоякісний рак, якої ступені?


  1. Добрий вечір! Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ Тільки по результатам мамографії ставити діагноз про злоякісність процессу і стадії неправильно.


 11. Доброго дня! Мене цікавить, чи можна замість УЗД зробити повну комп’ютерну томографію всього тіла та органів для перевірки і виявлення проблем зі здоров’ям? Нічого не турбує, але хотілось би впевнитись, що зі здоров’ям все нормально. Це не нашкодить?..


 12. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які шанси на повне одужання на 3 стадії раку молочної залози? Він виліковний на цій стадії?..


  1. Доброго дня! Говорити про прогнози може лише клінічний онколог, після вивчення медичної документації. Пропонуємо Вам надіслати медичні документи на віддалену безкоштовну консультацію: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або звернутися на лінію 0 (800) 30-15-03, щоб вам допоміг один з наших регіональних представниківю


 13. Добрий вечір мені поставив момолог діагноз фіброміома лівоі молочної желези назначили лікування через місяць на повторне обстеження так хотіла запитати потрібно іі видаляти чи не трогати якщо вона не збільшується.


 14. Мені 28 років, півтора року назад родила, кормила груддю 1,2 роки.
  Коли мені було 10 років, то в моїх грудях з‘явилися маленькі кульки і потім як росли мої груди так і росли ці дивні кульки. Груди в мене 3 розміру і в середині їх наче імпланти… це не шарики, і не овал, а наче тверда молочна залоза. Підпахові лімфоузли в нормі, на вид груди теж нормальні. що це таке? таке взагалі буває?


 15. У мене при натиску на сосок виділяється біла, прозора і інколи кровяна рідина. Також видно вени і сосок уплотнілий.Що це може бути? Як лікувався?


 16. Мені 23, родила 21 кормила до 7 місяців .Зараз відчуваю біль та пекуче відчуття в лівій груді, є виділення з грудді (жовто-прозорого кольору) зверталася до лікаря сказав гормональний збій.Боюся тому що було в родині рак груді і нажаль нічим добрим не закінчився .Чи варто турбуватися?Які аналізи потрібно пройти??


 17. У моєї бабусі по татовій лінії був рак молочної залози. Мені 18 років , та мені здасться що у мене скоріше за все також може бути.


  1. Онкологічний діагноз у родичів підвищує ймовірність розвитку ракових захворювань. Вам необхідно регулярно проходити обстеження у мамолога, а також профілактичні огляди. Оскільки вчені достеменно не мають 100% відповіді на питання: “чому виникає рак?”, профілактичні огляди бажано проходить усім дорослим людям.


 18. Добрий день! У моєї мами уплотніння на груді, досить велике, як горіх а може і більше. Вона говорить, що її нічого не турбує і не хоче іти до лікаря. Їй 60 років. Колись її в 28 років мали робити операцію, бо ніби була мастопатія, зробили пункцію а коли прийшли результати, то сказали, що все добре і відпустили додому. Мама говорить, що це та сама грудь, що пробивали. Аналізи крові можуть показати якісь тривожні симптоми?


 19. Добрий день! Мені 28 років,2 дітей, перед місячними дуже сильно болять і збільшуються груди. Це так має бути,чи це якісь відхилення? Дякую


 20. 32 года. Родила в 27 лет. Кормила почти до 2 лет. В прошлом году заметила шелушения на сосках. Мамолог направил на УЗИ. Диагноз фиброзная диффузная мастопатия. Через год сходила на УЗИ-контроль. Без изменений. Прошлом 4 месяца. Заметила опять шелушения. Можно ти ето рак Педжета?


 21. Доброго дня. Мені 18 років, не народжувала і не приймаю гормональні контрацептиви. Під час місячних лімфовузли збільшуються в 2 або 3 рази, пропальповую їх пальцями, також з’являються больові відчуття. Це може бути рак ??


 22. Мне 62 года,обнаружила уплотнение на правой груди в верхней части,размер лесной орех.В настоящее время нахожусь в Донецке .Где можно пройти обследование в Украине и начать лечение?


  1. Шановна Ірино, без діагностичних досліджень на це питання неможливо відповісти. Кожен клінічний випадок унікальний, і кожен рак має свій унікальний “паспорт”. Щоб отримати хоч якусь інформацію та рекомендації стосовно свого захворювання, Ви можете звернутись до наших спеціалістів, надіславши діагностичні документи, за допомогою безкоштовної дистанційної консультації. Ось посилання: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/


  1. Шановна Руслана, рак рідко проявляє больові симптоми якщо це не остання стадія, на якій були б вже помітні зміни і візуально. Тому будь-ласка зверніться до лікаря, який призначить Вам необхідне обстеження (УЗД або мамографію), після чого зможе призначити необхідне лікування. Непотрібно думати про рак, коли просто достатньо обстежитись. Будьте здорові!


  1. Первые стадии рака груди, которые наиболее успешно поддаются лечению, протекают практически бессимптомно, потому очень важно обнаружить предрасположенность к заболеванию или его первые признаки на начальном этапе. При любых изменениях самочувствия или внешних признаках необходимо сразу обратиться к специалисту. На что обратить внимание: появление уплотнений, болевых ощущений, изменение формы\цвета соска, выделения из сосков, увеличение лимфатических узлов в подмышечных впадинах, изменения\деформирование груди и другие.


  1. Точные причины возникновения рака груди до сих пор не известны. Также как никогда не курящий человек может болеть раком легких, вероятность развития рака груди даже при отсутствии всех факторов риска есть. Специалисты выделяют такие факторы способствующие развитию рака молочной железы: случаи заболевания в семье, использование гормональных препаратов, изменения в груди (гиперплазия), повышенный уровень эстрогена, риск больше у не рожавших женщин, беременность позже 30 лет и другие. Регулярные осмотры помогут вовремя выявить признаки и принять необходимые меры.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.