Рак молочної залози

Рак молочної залози (рак грудей) розвивається подібно до інших злоякісних пухлин в організмі: клітини

залозистої тканини, в результаті мутацій, що відбулися в них, починають швидко ділитися, в результаті утворюючи пухлину і вторинні пухлинні осередки. Точні причини виникнення даного онкологічного захворювання медикам поки не відомі, але успішне лікування раку молочної залози можливе в тому випадку, якщо новоутворення буде вчасно виявлено фахівцем.

Рак грудей: розуміння захворювання і фактори ризику

Все частіше серед причин раку молочної залози називають спадкову аномалію генів BRCA1 і BRCA2, що відповідають за нормальний розвиток клітин залози і попереджуючих зростання новоутворення. Носій аномальних генів схильний до ризику виникнення захворювання в більш ранньому віці. Ризик спадковості в першому поколінні становить 50%, в наступному – 25%.

Рак молочної залози – це епітеліальна пухлина, що з’являється з часточок або проток. Медицині відомі випадки прояву даного захворювання у чоловіків, але більшою мірою це жіноча хвороба. Лікування раку молочної залози на сьогоднішній день може бути успішним в 95% випадків. Тобто, інвазивний потоковий рак молочної залози в сучасній медицині виліковний.

рак груди

Лікування раку грудної залози, як і будь-якого іншого онкологічного захворювання, буде максимально успішним при його ранньому виявленні. Тому внесіть в свій розклад обов’язковий візит до мамолога, якщо до вас можна віднести один з наступних факторів:

· Родичі першої лінії хворіли на рак грудей

· Вам більше 40 років

· Використання гормональних препаратів для контрацепції, регулювання менструального циклу або при замісній гормональній терапії в менопаузі

· Зміни в будові грудей, які лікар відносить до епітеліальної атипової гіперплазії

· Високий рівень естрогену в крові

· Відсутність вагітності та пологів

· Раніше перенесений рак грудей або яєчників

· Вагітність у віці від 30 років і старше

· Рання менструація (до 12 років) і пізнє настання менопаузи

· Вплив радіоактивного випромінювання.

Стадії раку грудей

Проводячи періодичні дослідження, лікар своєчасно визначить ризик виникнення захворювання або прояв його 1 стадії. В результаті лікування пухлини молочної залози буде успішним.

стадии рака молочной железы

Лікування раку грудей: основні методи

Тип лікування раку грудей (методика і вартість) визначаються безпосередньо лікарем. Спеціаліст звертає увагу на стадію розвитку захворювання, вік пацієнтки, будову і темп росту пухлини. Зазвичай застосовують комбінацію хірургічного, хімеотерапевтичного і променевого методів. В сучасних клініках по кожному пацієнту рішення приймається колегіально, через скликання консиліуму фахівців.

При хірургічному втручанні фахівці заздалегідь планують варіант відновлення обсягу і форми молочної залози. Спосіб реконструкції буде залежати від варіанту втручання, їх два:

· Лампектомія – часткове видалення залози

· Мастектомія – повне видалення.

Лікування раку молочної залози 2 стадії найчастіше проходить із застосуванням хіміотерапії. Її проводять як до, так і після оперативного втручання. Доопераційному терапія покликана привести до зменшення пухлини, щоб можна було видалити лише частину залози. Післяопераційна – для знищення метастазів і позбавлення від ризику виникнення їх в майбутньому.

Променева терапія показана в трьох випадках:

· Для профілактики післяопераційного рецидиву

· При паліативному лікуванні утворень

· Для симптоматичного лікування окремих метастаз при виникненні ускладнень.

Ви можете отримати БЕЗКОШТОВНУ дистанційну консультацію у наших фахівців заповнивши форму.

 1. У мене виявили рідкісний випадок раку молочної залози. Пухлина не візуалізується ні на УЗІ ні на мамографі. Пухлини немає, а ракові клітини є. Чи це виліковно? Яка це стадія?

 2. Добрий вечір, прошу сказати бо зовсім записувалася. Моя Свекруха виявила гульку, і ми пішли до лікаря, зробивши монографію поставили такий діагноз Категорія 6: веріфікований діагноз злоякісної процесу молочної залози. Скажіть будь ласка це злоякісний рак, якої ступені?

  1. Добрий вечір! Пропонуємо надіслати медичну документацію на безкоштовну віддалену консультацію https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ Тільки по результатам мамографії ставити діагноз про злоякісність процессу і стадії неправильно.

 3. Доброго дня! Мене цікавить, чи можна замість УЗД зробити повну комп’ютерну томографію всього тіла та органів для перевірки і виявлення проблем зі здоров’ям? Нічого не турбує, але хотілось би впевнитись, що зі здоров’ям все нормально. Це не нашкодить?..

 4. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які шанси на повне одужання на 3 стадії раку молочної залози? Він виліковний на цій стадії?..

  1. Доброго дня! Говорити про прогнози може лише клінічний онколог, після вивчення медичної документації. Пропонуємо Вам надіслати медичні документи на віддалену безкоштовну консультацію: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ або звернутися на лінію 0 800 30 15 03, щоб вам допоміг один з наших регіональних представниківю

 5. Добрий вечір мені поставив момолог діагноз фіброміома лівоі молочної желези назначили лікування через місяць на повторне обстеження так хотіла запитати потрібно іі видаляти чи не трогати якщо вона не збільшується.

 6. Мені 28 років, півтора року назад родила, кормила груддю 1,2 роки.
  Коли мені було 10 років, то в моїх грудях з‘явилися маленькі кульки і потім як росли мої груди так і росли ці дивні кульки. Груди в мене 3 розміру і в середині їх наче імпланти… це не шарики, і не овал, а наче тверда молочна залоза. Підпахові лімфоузли в нормі, на вид груди теж нормальні. що це таке? таке взагалі буває?

 7. У мене при натиску на сосок виділяється біла, прозора і інколи кровяна рідина. Також видно вени і сосок уплотнілий.Що це може бути? Як лікувався?

 8. Мені 23, родила 21 кормила до 7 місяців .Зараз відчуваю біль та пекуче відчуття в лівій груді, є виділення з грудді (жовто-прозорого кольору) зверталася до лікаря сказав гормональний збій.Боюся тому що було в родині рак груді і нажаль нічим добрим не закінчився .Чи варто турбуватися?Які аналізи потрібно пройти??

 9. У моєї бабусі по татовій лінії був рак молочної залози. Мені 18 років , та мені здасться що у мене скоріше за все також може бути.

  1. Онкологічний діагноз у родичів підвищує ймовірність розвитку ракових захворювань. Вам необхідно регулярно проходити обстеження у мамолога, а також профілактичні огляди. Оскільки вчені достеменно не мають 100% відповіді на питання: “чому виникає рак?”, профілактичні огляди бажано проходить усім дорослим людям.

 10. Добрий день! У моєї мами уплотніння на груді, досить велике, як горіх а може і більше. Вона говорить, що її нічого не турбує і не хоче іти до лікаря. Їй 60 років. Колись її в 28 років мали робити операцію, бо ніби була мастопатія, зробили пункцію а коли прийшли результати, то сказали, що все добре і відпустили додому. Мама говорить, що це та сама грудь, що пробивали. Аналізи крові можуть показати якісь тривожні симптоми?

 11. Добрий день! Мені 28 років,2 дітей, перед місячними дуже сильно болять і збільшуються груди. Це так має бути,чи це якісь відхилення? Дякую

 12. який процент того що вилікують рак грудей на 2 стадії, чи обов’зкова операція?

 13. 32 года. Родила в 27 лет. Кормила почти до 2 лет. В прошлом году заметила шелушения на сосках. Мамолог направил на УЗИ. Диагноз фиброзная диффузная мастопатия. Через год сходила на УЗИ-контроль. Без изменений. Прошлом 4 месяца. Заметила опять шелушения. Можно ти ето рак Педжета?

 14. Доброго дня. Мені 18 років, не народжувала і не приймаю гормональні контрацептиви. Під час місячних лімфовузли збільшуються в 2 або 3 рази, пропальповую їх пальцями, також з’являються больові відчуття. Це може бути рак ??

 15. Мне 62 года,обнаружила уплотнение на правой груди в верхней части,размер лесной орех.В настоящее время нахожусь в Донецке .Где можно пройти обследование в Украине и начать лечение?

  1. Шановна Ірино, без діагностичних досліджень на це питання неможливо відповісти. Кожен клінічний випадок унікальний, і кожен рак має свій унікальний “паспорт”. Щоб отримати хоч якусь інформацію та рекомендації стосовно свого захворювання, Ви можете звернутись до наших спеціалістів, надіславши діагностичні документи, за допомогою безкоштовної дистанційної консультації. Ось посилання: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/

  1. Шановна Руслана, рак рідко проявляє больові симптоми якщо це не остання стадія, на якій були б вже помітні зміни і візуально. Тому будь-ласка зверніться до лікаря, який призначить Вам необхідне обстеження (УЗД або мамографію), після чого зможе призначити необхідне лікування. Непотрібно думати про рак, коли просто достатньо обстежитись. Будьте здорові!

  1. Первые стадии рака груди, которые наиболее успешно поддаются лечению, протекают практически бессимптомно, потому очень важно обнаружить предрасположенность к заболеванию или его первые признаки на начальном этапе. При любых изменениях самочувствия или внешних признаках необходимо сразу обратиться к специалисту. На что обратить внимание: появление уплотнений, болевых ощущений, изменение формы\цвета соска, выделения из сосков, увеличение лимфатических узлов в подмышечных впадинах, изменения\деформирование груди и другие.

  1. Точные причины возникновения рака груди до сих пор не известны. Также как никогда не курящий человек может болеть раком легких, вероятность развития рака груди даже при отсутствии всех факторов риска есть. Специалисты выделяют такие факторы способствующие развитию рака молочной железы: случаи заболевания в семье, использование гормональных препаратов, изменения в груди (гиперплазия), повышенный уровень эстрогена, риск больше у не рожавших женщин, беременность позже 30 лет и другие. Регулярные осмотры помогут вовремя выявить признаки и принять необходимые меры.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.