Рак легень

Рак легенів – хвороба, яка «маскуючись» під звичайний кашель і задишку досить швидко зростає і поширюється по організму людини. За статистикою, в Україні даний вид раку займає друге місце серед онкологічних захворювань.

Що викликає рак легень?

Згідно даних досліджень, канцерогени є основним фактором виникнення даного виду раку. Канцерогени – це речовини різної хімічної будови, які сприяють виникненню злоякісних пухлин. Також, багато випадків захворювання пов’язані з курінням. Пацієнти, які регулярно палять протягом свого життя, отруюють тютюновим димом не тільки свій організм, але і організм близьких, які вдихають цей дим (пасивне куріння).

рак легких

Фактори що сприяють розвитку раку легенів

 • Генетика – якщо в родині вже хтось хворів на рак легень, то шанси появи хвороби у близьких родичів досить великі.
 • Радіоактивне опромінення.
 • Передракові захворювання легенів: пневмонія, бронхіт, туберкульоз та ін.

Рак легень: симптоми і діагностика

Більш ніж в 15% випадків хвороба не виявляє себе і діагностувати її можна тільки за допомогою обстеження. Симптоми спочатку не є яскраво вираженими і проявляються як:

 • Кашель (спочатку у пацієнта спостерігається сухий кашель, який з часом навіть в результаті лікування не проходить. Чим далі, тим нав’язливіший і сильніше стає кашель)
 • Задишка (спонтанно виникає дискомфорт наростаючого характеру)
 • Болі в грудній клітці (локалізується на одному боці і можуть супроводжуватися сильним кашлем)
 • Кровохаркання (коли бронхи вражаються, в мокроті з’являються прожилки крові. Це сигнал, щоб негайно звернутися до лікаря)

Якщо у вас спостерігається хоча б один з цих симптомів – це ще не означає, що у вас рак легенів, але це сигнал до того, що вам необхідно негайно звернутися до фахівця.

Своєчасно проведене обстеження – це перший крок на шляху до одужання, так як на початкових стадіях захворювання успішно піддається лікуванню, на 4 стадії ця задача значно ускладнюється або не здійсненна зовсім. Застосування сучасних методів діагностики і високотехнологічного медичного обладнання дозволяє виявити навіть дрібноклітинні новоутворення.

Методи діагностики раку легень

 1. Рентген. Це найпростіший метод, який дозволяє виявити пухлину, але не може вказати її розмір.
 2. Комп’ютерна томографія (КТ) як і магнітно-резонансна томографія (МРТ) допомагають встановити розмір, точне місцезнаходження і поширення пухлини. Також дані способи діагностики допомагають виявити, на якій з 4 ступенів хвороби перебуває хворий.
 3. Бронхоскопія – процедура, яка проводиться за допомогою спеціального інструменту – бронхоскопу – який, в свою чергу, дає фахівцям найбільш детальну і точну інформацію про пухлину та метастази по всім параметрам. Саме цей метод допомагає вибрати найбільш ефективні методи лікування.
рак легких схема

Метастази при раку легень

Лікування раку легенів буде залежати від багатьох факторів (в першу чергу від того, на якій з 4 стадій раку знаходиться захворювання), серед яких важливу роль відіграє і тип захворювання.

Рак легенів може бути плоскоклітинний, залозистий, дрібноклітинний, крупноклітинний.

Різниця типів полягає в тому, що в одному випадку пухлина розвивається не стрімко і протягом місяців може не збільшуватися в своїх розмірах і не давати метастази, а в іншому випадку метастази можуть поширюватися по організму набагато швидше, ніж зростає сама пухлина в легкому.

Рак легенів небезпечний тим, що метастази можуть вражати не тільки прилеглі, а й віддалені органи (печінка, головний мозок, кістки та ін).

Види лікування раку легень

Лікування раку легенів в сучасних клініках проводиться різними методами – хірургічним, хіміотерапевтичних, променевою терапією (радіотерапія) і комбінованим (поєднання методів лікування).

Величезною перевагою сучасної променевої терапії є те, що під час лікування вся увага концентрується саме на осередку хвороби, не зачіпаючи прилеглі тканини і органи. Самостійно радіотерапія може бути ефективна на початкових стадіях раку, найчастіше ж вона застосовується разом з іншими методиками, згідно індивідуальних показань в кожному конкретному клінічному випадку. Кількість сеансів залежить від безлічі факторів і також призначається кожному пацієнту індивідуально.

Завдяки точності радіотерапевтичних системи і її можливостям візуалізації, методом променевої терапії успішно проводять навіть лікування дрібноклітинного раку легенів.

Рак легень: профілактика

Так як головною причиною захворювання є канцерогени, всім людям, рекомендовано максимально захистити себе від взаємодії з ними. Курцям, звичайно ж, варто задуматися про себе, і як можна швидше кинути палити.

Сучасна променева терапія в Україні

У місті Кропивницький (Кіровоград) розташований “Український Центр Томотерапіі” (УЦТ) в якому використовується найбільш ефективний і безпечний вид променевої терапії – томотерапія. Система Tomotherapy на даний момент єдина в Україні, хоча в світі успішно застосовується з 2003 року. Коли інші апарати безсилі, дана система досягає поставленої мети з мінімальним впливом на здорові органи і тканини пацієнта.

Апарат Tomo HD дозволяє одночасно проводити опромінення як основного осередку онкозахворювання, так і метастаз.

Ціна курсу буде залежати від кількості призначених сеансів і може варіюватися, тому сказати скільки коштує лікування можна вже виходячи зі стратегії лікування. Ви можете дізнатися попередню вартість після віддаленої консультації з нашими фахівцями, відправивши необхідну документацію.

Відгуки пацієнтів про лікування раку методом променевої терапії в “Українському Центрі Томотерапіі”, і іншу більш детальну інформацію про нашому Центрі Ви можете знайти на нашому сайті, запитати по телефону, онлайн або задати питання нашим фахівцям через форму на сайті.

 1. КТ картина правобічного ексудативного плевриту,mts у праву легеню,Th5 хребець.Необхідно диференціювати бронзового-альвеолярну карціному або мезотеліому плеври.Що це означає?

 2. які симптоми оздоровлення при раку лень четвертої стадії і метастазах в надпочечники і лімфовузли… дуже важливо знати!

 3. доброго дня,мому батькові по рентгені сказали що у нього туберкульоз,а по аналізах його не підтвердили,хоча пів року пропив курс лікування.після того курсу через місяць у нього пішли мокроти верніше згустки крові,біль у грудях,і часами кашляє то мокрота то згустки крові…до того людина була здорова,нормально почувалась,зараз постійна втома втрата ваги,але не велика.що це рак…можливо його не від того лікували.дякую

 4. Жінці 47 років, не палить, сповідує здоровий спосіб життя, діагноз: рак правої легені з множинними метастазами в обидві легені та лімфовузли середостіння.Чекаємо на результат якого типу рак. Які варіанти лікування можливі в цьому випадку, з чого почати?

  1. Правильне лікування зможе запропонувати клінічний онколог після вивчення медичної документації. Тому пропонуємо Вам звернутися на безкоштовну лінію 0 800 30 15 03 або надіслати медичні документи через форму віддаленої безкоштовної консультації: https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/

 5. Сколько будет стоить химиотерапия,при раке легкого 4 стадии,изначально было обнаружена жидкость в легком а потом опухоль,какая цена одной химиотерапии ?

  1. Рекомендуем прислать имеющуюся медицинскую информацию на “удаленную консультацию” https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/
   После ознакомления с ней, врач сможет сориентировать по стратегии лечении и приблизительной стоимости.

  1. В интернете существует множество рекомендаций о “противораковой диете”, но гарантировать, что употребляя определенные продукты не будет рака – невозможно. Рак – это своеобразный сбой в организме, когда иммунная система не справилась со своей задачей, и причин этому может быть множество, однако здоровый образ жизни и правильно питание – значительно минимизирует шансы возникновения рака. Будьте здоровы!

  1. Лиля, спасибо за вопрос! Чтобы своевременно диагностировать заболевание, нужно обратиться к врачу если у вас появился кашель, одышка, боли в груди и подобные симптомы. Это могут быть признаки простуды или других заболеваний, но чтобы узнать причину нужно будет провести диагностику. Просим обратить внимание, что пленочная флюорография является устаревшим и неинформативным методом, который также дает высокую лучевую нагрузку. Лучше для диагностики выбрать цифровой рентген.

 6. Так как рак легких на начальных стадиях не имеет симптомов, Регулярные диагностические осмотры – это залог своевременного обнаружения заболевания. Но будьте внимательны, пленочная флюорография не информативна и разово имеет практически годовую норму облучения для чеовека. Используйте для контрольной диагностики цифровой рентген. Также именно рентгенография поможет обнаружить патологическое новообразование.

  КТ (компьютерная томография) грудной клетки, брюшной полости и/или головного мозга проводится для обнаружения как опухолей легких, так и метастазов. КТ назначается в том случае, если рентгенограмма легких не выявила отклонений или не позволила получить достаточно информации о положении и размерах опухоли. При необходимости определения точных деталей местоположения опухоли возможно применение магнитно-резонансной томографии (МРТ).

 7. Заподозрить рак легких без диагностических исследований сложнее всего, так как легкие полностью лишены нервных окончаний и достаточно наличия 26% здоровой ткани легких, чтобы обеспечить организм нужным количеством кислорода. Даже появившиеся первые симптомы рака легких не вызывают у больных беспокойства, так как их легко спутать с другими заболеваниями. К ним можно отнести не систематический кашель, усталость, пониженный аппетит, снижение массы тела, на запущенных стадиях появляется кашель с кровью, одышка. Регулярная диагностика убережет от неожиданного обнаружения болезни, а начатое своевременно лечение даст возможность полностью излечиться от заболевания.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.