Рак гортані

Думка лікаря

Лікар-онколог і хіміотерапевт TomoClinic Андрій Гардашников говорить:

«Раком гортані за статистикою частіше страждають чоловіки. Терапія цього онкологічного захворювання органів дихальної системи багатоетапна та вимагає значного часу, як і лікування раку горла. Допомогти в цьому часто може саме поєднання методик — хірургія, хіміотерапія, а також опромінення (радіотерапія). Як показує досвід, променева терапія в 70% випадків приносить найбільш високі результати лікування».

Що таке рак гортані?

Пухлина розвивається в 4 стадії і часто характеризується прихованими симптомами. У сучасній медицині лікування раку гортані проводиться відповідно до європейських стандартів з використанням найбільш сприятливих для організму методик лікування. Що являє собою рак гортані і чи пов’язаний він з раком горла, які причини появи хвороби і, головне, які способи лікування найбільш ефективні? Мова про це піде далі.

Гортань — це частина дихальної трубки, яка межує з великими судинами, нервами шиї і є провідником повітря в організм. Гортань захищає дихальні шляхи від потрапляння в них сторонніх часток і домішок.

Причини: що викликає рак гортані?

Давно доведено і широко відомо, що в здорових органах хвороби не зароджуються і тим більше не виникають спонтанно. Тому причинами виникнення даного виду раку може бути:

 • Куріння (чим довше людина курить, тим більше ризик виникнення раку гортані та навіть раку горла)
 • Зловживання алкогольними напоями
 • Дефіцит вітамінів А і В в організмі
 • Слабкий імунітет та ВІЛ-інфекція
 • Раніше перенесені онкологічні захворювання голови і шиї
 • Тривалі хронічні запалення і доброякісні пухлини
 • Місце проживання (жителі міста більш схильні до виникнення захворювання через часте вдихання вихлопних газів автомашин та ін.)
 • Професія (у людей, що працюють на виробництві азбестоцементних і целюлозно-паперових підприємств, лакофарбової, анілінової і алюмінієвої промисловості часто діагностують рак гортані і рак горла)
rak-gortani.jpg

Симптоми захворювання

Ознаки раку гортані будуть залежати від стадії розвитку хвороби, локалізації пухлини, її форми і розміру. На початкових стадіях рак може мати приховані прояви і характеризуватися такими симптомами, як легка захриплість, кашель, біль у горлі.

Сигналізують про онкологію такі симптоми:

 • Різка втрата ваги
 • Кашель, що переростає в хронічну форму
 • Утруднене дихання і біль під час ковтання
 • Припухлості в області шиї
 • Біль у вухах

Діагностика раку гортані

У медицині існує одне правило, що відноситься до всіх хвороб: щоб лікування було ефективним, необхідна своєчасна і точна діагностика.

Лікування раку гортані, як і лікування раку горла, в першу чергу буде залежати від стадії (всього 4 стадії розвитку хвороби), локалізації і форми пухлини. Щоб отримати необхідну інформацію по перерахованих вище «параметрах», лікар-онколог призначає пацієнту:

 • КТ (комп’ютерну томографію) для отримання інформації про розміри, поширення пухлини по лімфатичних вузлах і прилеглих тканинах.
 • Біопсія — дослідження елементів тканини. Дана процедура на 100% може підтвердити (або спростувати) наявність раку горла, гортані та інших видів онкології.
 • ПЕТ-КТ — дослідження, яке допомагає визначити стадію захворювання.

Метастази при раку гортані

Лікування раку гортані і лікування раку горла значно ускладнюється, якщо в організмі вже присутні метастази. При даному виді онкології метастази можуть розходитися в легені, мозок і серце.

Стадії раку гортані:

Stadii-raka-gortani.jpg

Лікування раку гортані: які методики застосовуються в Україні?

Після того, як в руках лікуючого фахівця буде повний пакет аналізів і результати всіх необхідних діагностичних досліджень, він разом з консиліумом інших фахівців приймає рішення про тактику і методики лікування.

Інноваційні рішення в TomoClinic

Томотерапія — це найбільш сучасний, «золотий стандарт» променевої терапії, яка вперше в Україні застосовується в TomoClinic. Томотерапія широко використовується при лікуванні раку горла і раку гортані та дає більш ефективний результат саме через лікування на високоточному апараті Tomo HD та Elekta.

Лікування променевою терапією

Томотерапія унікальна завдяки своїй точності, а також мінімальному опроміненню прилеглих до пухлини тканин і органів. Коли інші апарати променевої терапії безсилі, томотерапія дає шанси на одужання.

Більше інформації про TomoClinic і методики лікування онкологічних захворювань ви можете дізнатися за телефоном або за допомогою віддаленої консультації.

Результаты лечения рака носоглотки в TomoClinic

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку гортані:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — laryngeal cancer

https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — laryngeal cancer

Head_and_Neck_Cancers_рак_голови та шиї — laryngeal cancer

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку гортані, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


 1. МР-ознаки обємного утворення гортані справа. ймовірно неопластичного генез Т3N0Mх. розміри 24х18х30. Чи можливе лікування променевою терапією без операції в вашій клініці


  1. Доброго дня. Наша клініка спеціалізується на органозберігаючій променевій терапії, тому радимо звернутися до наших спеціалістів. Нам необхідно розглянути вашу медичну документацію та аналізи, для цього радимо вислати документацію на е-мейл info@tomocenter.com.ua та зателефонувати в клініку по безкоштовному номеру телефона, що вказаний на сайті https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/


  1. Людмила, доброго дня. Несмотря на то, что наша клиника не является государственной, а частной, мы регулярно (или сезонно) предоставляем скидки и льготы для наших пациентов. Обратитесь по телефону, указанному на сайте http://www.tomocenter.com.ua, или нашим администраторам у стойки при входе в клинику — и мы обязательно расскажем вам, какие варианты льгот и скидок мы можем предоставить в вашем конкретном случае. Спасибо за обращение, всегда рады помочь!


 2. Доброго дня. Татові поставили діагноз плоскоклітинна карценома без роговіння правої голосової складки. 2 стадія T2N0M0. Чи можна пройти у вас променеву терапію, чи краще починати лікування з операції?


  1. Юлія Олександрівна, доброго дня. Так, звичайно, наш онкологічний центр спеціалізується саме на променевій терапії з апаратурою світового рівня. Щодо питання про вибір методу та послідовності терапії, то тут має дати відповідь лікар. Також для розглянення ситуації та прийняття рішення по лікуванню скликається междисциплінарний консиліум. Ви можете отримати всю інформацію по лікуванню в TomoClinic за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03


  1. Сергій Юрійович, наша клініка спеціалізується саме на органозберігаючій терапії раку, тому нам потрібно спочатку розглянути клінічну картину хворого, щоб з’ясувати, чи це можливо. Подзвоніть в нашу кілінку за номером 0 (800) 30-15-03


 3. У дяді рак гортани 4 стадия, врач говорит что химию не в держит он после инсульта, что остаётся делать, чтоби облегчить страдания


 4. Добрый день есть томограммма и анализа диагноз рак горла 4стадии, можно скинуть результаты анализов и томограмму что б Ваша клиника дала ответ. Мы из Харькова.


  1. Доброго дня, Антон. Да, в нашей клинике проводят химиотерапию и лучевую терапию. Разумеется, врачам необходимо ознакомиться с вашей медицинской документацией, чтобы дать ответ. Рекомендуем отправить ее на e-mail info@tomocenter.com.ua Также советуем созвониться с клиникой по номеру 0 (800) 30-15-03


  1. Стратегию и тактику лечения предлагает клинический онколог после изучения медицинских анализов и исследований. Предлагаем Вам прислать все имеющиеся медицинские документы на https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ или обратится на линию 0 (800) 30-15-03


 5. Сьогодні отримали вирок: це все
  Лікар сказав що 4 стадія раку гортані у мого 59 річного батька приречена на безнадійність. 5 місяців тому робили операцію, ліва сторона, потім променева. Казали що все буде добре. Тепер з правоі сторони пухлина і болить голова. Сказали що треба ампутовувати нижню щелепу і всю гортань.4 стадія. Невже нічого не можна зробити як приписати дімедрол? Болі та страшенний запах з рота щодень.


  1. Современные технологии дают возможность не просто успешно лечить онкологические заболевания, но и сохранять качество, полноценность жизни после лечения. Для наиболее результативного лечения зачастую используется несколько методов, основные из них – это химиотерапия, хирургия и лучевая терапия. Их последовательность определяется индивидуально, после прохождения всех этапов диагностики и с учетом состояния здоровья и возраста пациента. За более детальной информацией обращайтесь к нашим специалистам с помощью формы бесплатной дистанционной консультации.


  1. Эффективность любого лечения в первую очередь зависит от диагностики, именно проведение правильной и точной диагностики (придерживаясь международных протоколов лечения) специалисты могут получить достаточно информации для дальнейшего составления наиболее результативного лечения в конкретном случае. Диагностика проводится в 3 этапа: визуализировать новообразование, определить злокачественно ли оно и выяснить насколько патологический процесс распространился в организме. При первых симптомах обратитесь к специалисту, который индивидуально назначит необходимый перечень диагностических процедур.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.