Рак гортані

 

Рак гортані – онкологічне захворювання органів дихальної системи, яке, за статистикою, частіше зустрічається у представників чоловічої статі. Пухлина розвивається в 4 стадії і часто характеризується прихованими симптомами. У сучасній медицині лікування раку гортані проводиться відповідно до європейських стандартів з використанням найбільш сприятливих для організму методик лікування. Що являє собою рак гортані і чи пов’язаний він з раком горла, які причини появи хвороби і, головне, які способи лікування найбільш ефективні мова піде далі.

Як в здоровій гортані развивається рак?

Гортань – це частина дихальної трубки, яка межує з великими судинами, нервами шиї і є провідником повітря в організм. Гортань захищає дихальні шляхи від потрапляння в них сторонніх часток і домішок.

Що викликає рак гортані?

Давно доведено і широко відомо, що в здорових органах хвороби не зароджуються, і тим більше не виникають спонтанно. Тому причинами виникнення даного виду раку може бути:

 • Куріння (чим довше людина курить, тим більше ризик виникнення раку гортані. Рак горла також може розвиватися в результаті куріння.)
 • Зловживання алкогольними напоями
 • Дефіцит вітамінів А і В в організмі
 • Слабкий імунітет, а також ВІЛ-інфекція
 • Раніше перенесені онкологічні захворювання голови і шиї також можуть викликати рак гортані
 • Тривалі хронічні запалення і доброякісні пухлини.
 • Місце проживання (жителі міста більш схильні до виникнення захворювання через часте вдихання вихлопних газів автомашин та ін.)
 • А також професія (у людей що працюють на виробництві азбестоцементних і целюлозно-паперових підприємств, лакофарбової, анілінової і алюмінієвої промисловості часто діагностують рак гортані і рак горла).
rak-gortani.jpg

Симптоми захворювання

Ознаки раку гортані будуть залежати від стадії розвитку хвороби, локалізації пухлини, її форми і розміру. На початкових стадіях рак може мати приховані прояви і характеризуватися такими симптомами, як легка захриплість, кашель, біль у горлі.

Сигналізують про онкологію такі симптоми:

 • Різка втрата ваги
 • Кашель, що переростає в хронічну форму.
 • Утруднене дихання і біль під час ковтання
 • Припухлості в області шиї
 • Біль у вухах

Діагностика та лікування раку гортані

У медицині існує одне правило, що відноситься до всіх хвороб: щоб лікування було ефективним, необхідна своєчасна і точна діагностика.

Лікування раку гортані, як і лікування раку горла, в першу чергу буде залежати від стадії (всього 4 стадії розвитку хвороби), локалізації і форми пухлини. Щоб отримати необхідну інформацію по перерахованих вище «параметрах», лікар-онколог призначає пацієнтові:

 • КТ (комп’ютерну томографію) – для отримання інформації про розміри, поширення пухлини по лімфатичних вузлах і прилеглих тканинах.
 • Біопсія – дослідження елементів тканини. Дана процедура на 100% може підтвердити (або спростувати) наявність раку горла, гортані та інших видів онкології.
 • ПЕТ-КТ – дослідження, яке допомагає визначити стадію захворювання.

Метастази при раку гортані

Лікування раку гортані і лікування раку горла значно ускладнюється якщо в організмі вже присутні метастази. При даному виді онкології метастази можуть розходитися в легені, мозок і серце.

Стадії раку гортані:

Stadii-raka-gortani.jpg

Лікування раку гортані: які методики застосовуються в Україні?

Після того, як в руках лікуючого фахівця буде повний пакет аналізів і результати всіх необхідних діагностичних досліджень, він разом з консиліумом інших фахівців приймає рішення про тактику і методики лікування.

Лікування раку гортані (як і лікування раку горла) процес довготривалий і багатоетапний. Сучасна медицина застосовує такі види лікування, як хірургічна операція, опромінення (радіотерапія) і хіміотерапія.

Найчастіше лікування проводиться комплексно, за рахунок поєднання методик. Як один з методів лікування, променева терапія ефективна в 70% випадків.

Томотерапія – це найбільш сучасний, “золотий стандарт” променевої терапії, яка вперше в Україні застосовується в УЦТ.

Томотерапія широко використовується при лікуванні раку горла і раку гортані. Вона унікальна завдяки своїй точності, і мінімальному опроміненні прилеглих до пухлини тканин і органів. Коли інші апарати променевої терапії безсилі, томотерапія дає шанси на одужання.

Більше інформації про УЦТ і методики лікування онкологічних захворювань ви можете дізнатися за телефоном або за допомогою безкоштовної віддаленої консультації.

Ціна лікування і кількість сеансів терапії обговорюються після безкоштовної консультації у наших фахівців.

  1. Стратегию и тактику лечения предлагает клинический онколог после изучения медицинских анализов и исследований. Предлагаем Вам прислать все имеющиеся медицинские документы на https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ или обратится на линию 0 800 30 15 03

 1. Сьогодні отримали вирок: це все
  Лікар сказав що 4 стадія раку гортані у мого 59 річного батька приречена на безнадійність. 5 місяців тому робили операцію, ліва сторона, потім променева. Казали що все буде добре. Тепер з правоі сторони пухлина і болить голова. Сказали що треба ампутовувати нижню щелепу і всю гортань.4 стадія. Невже нічого не можна зробити як приписати дімедрол? Болі та страшенний запах з рота щодень.

 2. Бабаевым Владимиром, ему и пересылались результаты обследования, сказал что отправил в Вам, но ответа нет.

  1. Современные технологии дают возможность не просто успешно лечить онкологические заболевания, но и сохранять качество, полноценность жизни после лечения. Для наиболее результативного лечения зачастую используется несколько методов, основные из них – это химиотерапия, хирургия и лучевая терапия. Их последовательность определяется индивидуально, после прохождения всех этапов диагностики и с учетом состояния здоровья и возраста пациента. За более детальной информацией обращайтесь к нашим специалистам с помощью формы бесплатной дистанционной консультации.

  1. Эффективность любого лечения в первую очередь зависит от диагностики, именно проведение правильной и точной диагностики (придерживаясь международных протоколов лечения) специалисты могут получить достаточно информации для дальнейшего составления наиболее результативного лечения в конкретном случае. Диагностика проводится в 3 этапа: визуализировать новообразование, определить злокачественно ли оно и выяснить насколько патологический процесс распространился в организме. При первых симптомах обратитесь к специалисту, который индивидуально назначит необходимый перечень диагностических процедур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.