Метастази в головному мозку

Метастазування в мозок – терапія і тривалість життя

Метастази в мозку – це вторинні новоутворення в області мозку, які виникають в результаті переміщення ракових клітин з первинного вогнища захворювання. Метастази з’являються як ускладнення онкологічних новоутворень. Метастази в мозок здатні спровокувати практично всі ракові пухлини, але є і такі види онкології, які метастазують в рази частіше. Найчастіше метастази в голові утворюються при пухлинах:

 • Нирок.
 • Легень.
 • Кишечника.
 • Молочних залоз.

Приблизно 50% від усієї кількості пухлин займають патології метастатичного характеру в головному мозку, які беруть початок з новоутворення в легенях.

В 30% випадків причиною метастазів в мозок є рак грудей у ​​жінки. Зазвичай, в головному мозку метастази розвиваються у людей у ​​віці 45-70 років, тобто у людей старшої вікової категорії. Необхідно відзначити такий момент, що у жінок і чоловіків метастази розвиваються майже в однаковому відсотку, але в той же час деякі види раку зустрічаються в рази частіше у представників сильної статі. Існують і такі типи метастазів, які найчастіше вражають організм представниць жіночої статі.

metastazyi-v-golovnom-mozge-miniatyura-500x300.jpg

Наприклад, коли мова заходить про пухлину легенів, то найбільш часто хворіють чоловіки, тоді як рак молочної залози в основному виникає у жінок.

Симптоми

Основні симптоми того, що осередки раку вразили головний мозок наступні:

 • Головний біль.
 • Епілептичні судоми.
 • Високий внутрішньочерепний тиск.
 • Блювота і нудота.

Для того щоб діагностувати метастази, що уразили головний мозок застосовують такі методи сучасної діагностики як КТ або МРТ. При цьому МРТ робиться з контрастом. Треба відзначити, що чим раніше буде проведена діагностика та виявлено метастази, тим швидше фахівці зможуть призначити індивідуальний план лікування пацієнта, при якому будуть використовуватися максимально щадні терапевтичні процедури. Крім цього, є реальний шанс досягти і певного регресу симптоматики неврологічного типу.

Чим раніше буде проведена діагностика, тим вище шанси на повне одужання. Тому, як тільки з’являються негативні симптоми, треба не затягуючи, пройти обстеження в сучасному медичному центрі. В TomoClinic фахівці клініки дадуть об’єктивну оцінку стану пацієнта під час або після проведеної терапії, як для пацієнтів TomoClinic, так і для тих, що звернулися з інших медцентрів. У клініці діагностують і лікують як первинний, так і вторинний рак.

Діагностування метастатичного процесу в мозок

Виявити онкологічний злоякісний процес в головному мозку вкрай важливо на ранніх термінах, так як від цього залежать методи і результати терапії. Для того щоб зрозуміти чи вражений головний мозок і чи утворилися метастази, використовують такі варіанти дослідження:

 • Магнітно-резонансна томографія. При проведенні МРТ, доктор отримує пошарові зображення внутрішніх органів, і що найголовніше – знімки мають високий рівень якості і точності. Після дослідження за допомогою ПК і різних встановлених програм відбувається обробка інформації та постановка діагнозу фахівцями.
 • Комп’ютерна томографія. КТ також допомагає розпізнати проникнення осередків раку в головний мозок. Комп’ютерна томографія робиться за допомогою рентгенівського обладнання і доктора отримують пошарові знімки органів і тканин.
 • Для діагностування також здається кров, проводиться біохімія і береться біопсія на подальше гістологічне обстеження.

brain_cancer_847_600x450.jpg

Фахівці TomoClinic діагностують пухлини будь-якого розміру, стадії і локалізації. Досвід лікарів-онкологів і рентгенологів, а також робота з кращими патоморфологічними комплексами дає гарантію отримання точної інформації при виявленні локалізації ракового ураження і стадії розвитку патології. Інноваційні технології дають можливість робити прогноз, що допомагає вибрати найбільш ефективне лікування.

Променева терапія метастазів в голові

Метастази в головному мозку можна лікувати за допомогою радіохірургії, але найбільш ефективний спосіб – це лікування променевою терапією. Важливо розуміти, що таке лікування застосовується тільки в тих випадках, коли метастази мають невеликий розмір.

Суть променевої терапії в тому, що іонізуюче випромінювання в повній мірі руйнує метастази. В системі присутній так званий пелюстковий колліматор, який відповідає за точність дозування в уражені тканини людського організму. Тому прилеглі органи знаходяться під захистом від можливого опромінення. Курс променевої терапії становить близько 10-30 сеансів, кожен з яких триває приблизно 20 хвилин. Цим способом можливо лікування багатьох видів пухлин.

Для пацієнта створюється максимум комфорту, так як під час лікування, він розташовується в зручному положенні, а також повністю відсутні біль і психологічний дискомфорт.

Як тільки з’являються негативні симптоми, важливо відразу звернутися до лікарів, які діагностують метастази і призначать ефективне лікування. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на позитивний прогноз.

В TomoClinic крім інших методик для лікування раку застосовується метод томотерапіі.

Томотерапія – це максимально точний вплив на пухлину і максимум захисту прилеглих органів і тканин. У той час, коли інші методи виявилися неефективними або була досягнута критична доза опромінення, TomoTherapy® домагається поставленої мети вбиваючи ракові клітини.

Більше інформації про томотерапію, обладнання нашого центру, фахівцях клініки і методах лікування ви можете знайти на нашому сайті, а також, зателефонувавши нам.

TomoClinic: переможемо рак разом.

Ви можете отримати безкоштовну консультацію або поставити питання за телефоном.

Результати лікування метастаз в мозок в TomoClinic


  1. Ольга, доброго дня. Должны отметить, что определение стадии рака происходит на основе нескольких исследований, включая биопсию. Уточнить все вопросы и получить ответ вы сможете после звонка на бесплатный номер, указанный на нашем сайте http://www.tomocenter.com.ua Рады будем помочь вам, Ольга!


  1. Любое онкологическое заболевание на начальных стадиях, когда лечение наиболее успешное, проходит бессимптомно либо со слабо выраженной симптоматикой которую легко спутать с обычным недомоганием. Потому нужно очень внимательно следить за своим здоровьем и его изменениями. Основными симптомами поражения головного мозга патологическими новообразованиями можно назвать головную боль, высокое внутричерепное давление, рвоту и тошноту, а также эпилептические судороги.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.