Метастази в головному мозку

Думка лікаря

Лікар-радіолог (променевий терапевт) першої категорії TomoClinic Алла Кухар так говорить про метастази головного мозку:

«Фахівці TomoClinic допоможуть впливати на метастази будь-якого розміру, як тільки ми зможемо їх діагностувати в головному мозку. Відомо, що рак вражає голову у вигляді одиночних або множинних метастазів, і тільки в нашій клініці є обладнання, що дозволяє працювати одночасно з декількома новоутвореннями і вибирати потрібне променеве навантаження для кожного з них. Інноваційні технології і досвід радіологів дають можливість обирати максимально ефективне лікування з мінімальним впливом на здорові органи і тканини головного мозку, що дає кращий прогноз».

Що таке метастазування в мозок?

Метастази в мозку — це вторинні новоутворення в області мозку, які виникають в результаті переміщення ракових клітин з первинного вогнища захворювання. Метастази з’являються як ускладнення онкологічних новоутворень. Метастази в мозок здатні спровокувати практично всі ракові пухлини, але є і такі види онкології, які метастазують в рази частіше. Найчастіше метастази в голові утворюються при пухлинах:

 • Нирок
 • Легень
 • Кишечника
 • Молочних залоз

Приблизно 50% від усієї кількості пухлин займають патології метастатичного характеру в головному мозку, які беруть початок з новоутворення в легенях.

В 30% випадків причиною метастазів в мозок є рак грудей у ​​жінки. Зазвичай в головному мозку метастази розвиваються у людей у ​​віці 45-70 років, тобто у людей старшої вікової категорії. Необхідно відзначити такий момент, що у жінок і чоловіків метастази розвиваються майже в однаковому відсотку, але в той же час деякі види раку зустрічаються в рази частіше у представників сильної статі. Існують і такі типи метастазів, які найчастіше вражають організм представниць жіночої статі.

metastazyi-v-golovnom-mozge-miniatyura-500x300.jpg

Наприклад, коли мова заходить про пухлину легенів, то найбільш часто хворіють чоловіки, тоді як рак молочної залози в основному виникає у жінок.

Симптоми

Основні симптоми того, що осередки раку вразили головний мозок, наступні:

 • Головний біль
 • Епілептичні судоми
 • Високий внутрішньочерепний тиск
 • Блювота і нудота

Для того, щоб діагностувати метастази, що уразили головний мозок, застосовують такі методи сучасної діагностики, як КТ або МРТ. При цьому МРТ робиться з контрастом. Треба відзначити, що чим раніше буде проведена діагностика та виявлено метастази, тим швидше фахівці зможуть призначити індивідуальний план лікування пацієнта, при якому будуть використовуватися максимально щадні терапевтичні процедури. Крім цього, є реальний шанс досягти і певного регресу симптоматики неврологічного типу.

Чим раніше буде проведена діагностика, тим вище шанси на повне одужання. Тому як тільки з’являються негативні симптоми, треба не затягуючи пройти обстеження в сучасному медичному центрі. В TomoClinic фахівці клініки дадуть об’єктивну оцінку стану під час або після проведеної терапії як для пацієнтів TomoClinic, так і для тих, що звернулися з інших медцентрів. У клініці діагностують і лікують як первинний, так і вторинний рак.

Діагностування метастатичного процесу в мозок

Виявити онкологічний злоякісний процес в головному мозку вкрай важливо на ранніх термінах, так як від цього залежать методи і результати терапії. Для того, щоб зрозуміти, чи вражений головний мозок і чи утворилися метастази, використовують такі варіанти дослідження:

 • Магнітно-резонансна томографія. При проведенні МРТ доктор отримує пошарові зображення внутрішніх органів високого рівня якості і точності. Після дослідження за допомогою ПК і різних встановлених програм відбувається обробка інформації та постановка діагнозу фахівцями.
 • Комп’ютерна томографія. КТ також допомагає розпізнати проникнення осередків раку в головний мозок. Комп’ютерна томографія робиться за допомогою рентгенівського обладнання, доктора отримують пошарові знімки органів і тканин.
 • Для діагностування також здається кров, проводиться біохімія і береться біопсія на подальше гістологічне обстеження.

brain_cancer_847_600x450.jpg

Променева терапія метастазів в голові

Інноваційні рішення в TomoClinic

В TomoClinic крім інших методик для лікування раку застосовується метод томотерапіі. Томотерапія — це максимально точний вплив на пухлину та максимум захисту прилеглих органів і тканин. У той час, коли інші методи виявилися неефективними або була досягнута критична доза опромінення, TomoTherapy® домагається поставленої мети, вбиваючи ракові клітини.

Лікування променевою терапією

Суть променевої терапії в тому, що іонізуюче випромінювання в повній мірі руйнує метастази. В системі присутній так званий пелюстковий коліматор, який відповідає за точність дозування в уражені тканини людського організму. Тому прилеглі органи знаходяться під захистом від можливого опромінення. Курс променевої терапії становить близько 10-30 сеансів, кожен з яких триває приблизно 20 хвилин. Цим способом можливо лікування багатьох видів пухлин.

Метастази в головному мозку можна лікувати за допомогою радіохірургії, але найбільш ефективний спосіб — це лікування променевою терапією. Важливо розуміти, що таке лікування застосовується тільки в тих випадках, коли метастази мають невеликий розмір.

Для пацієнта створюється максимум комфорту, так як під час лікування він розташовується в зручному положенні, а також повністю відсутні біль і психологічний дискомфорт.

Як тільки з’являються негативні симптоми, важливо відразу звернутися до лікарів, які діагностують метастази і призначать ефективне лікування. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на позитивний прогноз.

Більше інформації про томотерапію, обладнання нашого центру, фахівцях клініки і методах лікування ви можете знайти на нашому сайті або зателефонувавши нам.

TomoClinic: переможемо рак разом.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію метастазів головного мозку:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)

https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)

Central_Nervous_System_Cancers

Результати лікування метастазів в мозок в TomoClinic

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування метастазів в мозку, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


 1. Якщо рак молтчної залози дав метастази в печінку, кістки і мозок який % виживання і яка середня тривалість життя?


  1. Наталія Вікторівна, доброго дня. Лікарям відома статистика, яка стосується певного діагнозу та стадії. Але треба ураховувати також багато інших чинників, які можуть впливати на тривалість життя та процент виживання. Тому радимо задати таке індивідуальне питання своєму лікуючому лікарю, який знає про клінічну ситуацію комплексно. Також у вас є можливість проконсультуватися у наших онкологів за телефонами, вказаними на сайті – https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/, призначивши індивідуальну консультацію. У будь-якому разі не можна приймати до уваги ці цифри як остаточну думку, адже існує багато випадків, коли життя пацієнта спростовує будь-які прогнози лікарів і навіть йде за іншим курсом. Бажаємо вам здоров’я та віри в найкраще!


  1. Ольга, доброго дня. Должны отметить, что определение стадии рака происходит на основе нескольких исследований, включая биопсию. Уточнить все вопросы и получить ответ вы сможете после звонка на бесплатный номер, указанный на нашем сайте http://www.tomocenter.com.ua Рады будем помочь вам, Ольга!


  1. Любое онкологическое заболевание на начальных стадиях, когда лечение наиболее успешное, проходит бессимптомно либо со слабо выраженной симптоматикой которую легко спутать с обычным недомоганием. Потому нужно очень внимательно следить за своим здоровьем и его изменениями. Основными симптомами поражения головного мозга патологическими новообразованиями можно назвать головную боль, высокое внутричерепное давление, рвоту и тошноту, а также эпилептические судороги.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.