Метастази в головному мозку

Думка лікаря

Лікар-радіолог (променевий терапевт) TomoClinic Алла Кухар так говорить про метастази головного мозку:

«Фахівці TomoClinic допоможуть впливати на метастази будь-якого розміру, як тільки ми зможемо їх діагностувати в головному мозку. Відомо, що рак вражає голову у вигляді одиночних або множинних метастазів, і тільки в нашій клініці є обладнання, що дозволяє працювати одночасно з декількома новоутвореннями і вибирати потрібне променеве навантаження для кожного з них. Інноваційні технології і досвід радіологів дають можливість обирати максимально ефективне лікування з мінімальним впливом на здорові органи і тканини головного мозку, що дає кращий прогноз».

Що таке метастазування в мозок?

Метастази в мозку — це вторинні новоутворення в області мозку, які виникають в результаті переміщення ракових клітин з первинного вогнища захворювання. Метастази з’являються як ускладнення онкологічних новоутворень. Метастази в мозок здатні спровокувати практично всі ракові пухлини, але є і такі види онкології, які метастазують в рази частіше. Найчастіше метастази в голові утворюються при пухлинах:

 • Нирок
 • Легень
 • Кишечника
 • Молочних залоз

Приблизно 50% від усієї кількості пухлин займають патології метастатичного характеру в головному мозку, які беруть початок з новоутворення в легенях.

В 30% випадків причиною метастазів в мозок є рак грудей у ​​жінки. Зазвичай в головному мозку метастази розвиваються у людей у ​​віці 45-70 років, тобто у людей старшої вікової категорії. Необхідно відзначити такий момент, що у жінок і чоловіків метастази розвиваються майже в однаковому відсотку, але в той же час деякі види раку зустрічаються в рази частіше у представників сильної статі. Існують і такі типи метастазів, які найчастіше вражають організм представниць жіночої статі.

metastazyi-v-golovnom-mozge-miniatyura-500x300.jpg

Наприклад, коли мова заходить про пухлину легенів, то найбільш часто хворіють чоловіки, тоді як рак молочної залози в основному виникає у жінок.

Симптоми

Основні симптоми того, що осередки раку вразили головний мозок, наступні:

 • Головний біль
 • Епілептичні судоми
 • Високий внутрішньочерепний тиск
 • Блювота і нудота

Для того, щоб діагностувати метастази, що уразили головний мозок, застосовують такі методи сучасної діагностики, як КТ або МРТ. При цьому МРТ робиться з контрастом. Треба відзначити, що чим раніше буде проведена діагностика та виявлено метастази, тим швидше фахівці зможуть призначити індивідуальний план лікування пацієнта, при якому будуть використовуватися максимально щадні терапевтичні процедури. Крім цього, є реальний шанс досягти і певного регресу симптоматики неврологічного типу.

Чим раніше буде проведена діагностика, тим вище шанси на повне одужання. Тому як тільки з’являються негативні симптоми, треба не затягуючи пройти обстеження в сучасному медичному центрі. В TomoClinic фахівці клініки дадуть об’єктивну оцінку стану під час або після проведеної терапії як для пацієнтів TomoClinic, так і для тих, що звернулися з інших медцентрів. У клініці діагностують і лікують як первинний, так і вторинний рак.

Діагностування метастатичного процесу в мозок

Виявити онкологічний злоякісний процес в головному мозку вкрай важливо на ранніх термінах, так як від цього залежать методи і результати терапії. Для того, щоб зрозуміти, чи вражений головний мозок і чи утворилися метастази, використовують такі варіанти дослідження:

 • Магнітно-резонансна томографія. При проведенні МРТ доктор отримує пошарові зображення внутрішніх органів високого рівня якості і точності. Після дослідження за допомогою ПК і різних встановлених програм відбувається обробка інформації та постановка діагнозу фахівцями.
 • Комп’ютерна томографія. КТ також допомагає розпізнати проникнення осередків раку в головний мозок. Комп’ютерна томографія робиться за допомогою рентгенівського обладнання, доктора отримують пошарові знімки органів і тканин.
 • Для діагностування також здається кров, проводиться біохімія і береться біопсія на подальше гістологічне обстеження.

brain_cancer_847_600x450.jpg

Променева терапія метастазів в голові

Інноваційні рішення в TomoClinic

В TomoClinic крім інших методик для лікування раку застосовується метод томотерапіі. Томотерапія — це максимально точний вплив на пухлину та максимум захисту прилеглих органів і тканин. У той час, коли інші методи виявилися неефективними або була досягнута критична доза опромінення, TomoTherapy® домагається поставленої мети, вбиваючи ракові клітини.

Лікування променевою терапією

Суть променевої терапії в тому, що іонізуюче випромінювання в повній мірі руйнує метастази. В системі присутній так званий пелюстковий коліматор, який відповідає за точність дозування в уражені тканини людського організму. Тому прилеглі органи знаходяться під захистом від можливого опромінення. Курс променевої терапії становить близько 10-30 сеансів, кожен з яких триває приблизно 20 хвилин. Цим способом можливо лікування багатьох видів пухлин.

Метастази в головному мозку можна лікувати за допомогою радіохірургії, але найбільш ефективний спосіб — це лікування променевою терапією. Важливо розуміти, що таке лікування застосовується тільки в тих випадках, коли метастази мають невеликий розмір.

Для пацієнта створюється максимум комфорту, так як під час лікування він розташовується в зручному положенні, а також повністю відсутні біль і психологічний дискомфорт.

Як тільки з’являються негативні симптоми, важливо відразу звернутися до лікарів, які діагностують метастази і призначать ефективне лікування. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на позитивний прогноз.

Більше інформації про томотерапію, обладнання нашого центру, фахівцях клініки і методах лікування ви можете знайти на нашому сайті або зателефонувавши нам.

TomoClinic: переможемо рак разом.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію метастазів головного мозку:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)

https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)

Central_Nervous_System_Cancers

Результати лікування метастазів в мозок в TomoClinic

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування метастазів в мозку, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


  1. Ольга, доброго дня. Должны отметить, что определение стадии рака происходит на основе нескольких исследований, включая биопсию. Уточнить все вопросы и получить ответ вы сможете после звонка на бесплатный номер, указанный на нашем сайте http://www.tomocenter.com.ua Рады будем помочь вам, Ольга!


  1. Любое онкологическое заболевание на начальных стадиях, когда лечение наиболее успешное, проходит бессимптомно либо со слабо выраженной симптоматикой которую легко спутать с обычным недомоганием. Потому нужно очень внимательно следить за своим здоровьем и его изменениями. Основными симптомами поражения головного мозга патологическими новообразованиями можно назвать головную боль, высокое внутричерепное давление, рвоту и тошноту, а также эпилептические судороги.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.