Лімфома шкіри

 

Ефективне лікування лімфом шкірних покривів

Лімфоми шкіри – це злоякісні новоутворення, які виникають в результаті патологічного розмноження лімфоцитів. За типом розмноження клітин, виділяють 2 лімфоми: В-клітинні і Т-клітинні. Виявляється лімфома шкіри наростом:

 • бляшок;
 • вузликів;
 • ділянок еритеми.

Патологію супроводжує збільшення лімфатичних вузлів. Найбільш часто розвиваються Т-клітинні види патології. Цей тип лімфоми шкіри зустрічається в 70% випадків. В-клітинні лімфоми шкіри діагностуються в 20% випадків, а в 10% випадків патологію класифікувати не вдається. Причина розвитку патології – безконтрольне розмноження Т або В лімфоцитів і їх міграції в шкірні покриви. Але, точно зрозуміти, чому відбувається мутація лімфоцитів, не сьогодні ще не вдалося. Є припущення, що злоякісні клони розростаються на тлі порушення імунітету.

Фактори виникнення лімфоми шкіри

Пухлина провокують такі чинники:

 • Вірус Епштейна-Барра.
 • Ретровіруси.
 • Вірус герпесу 8 типу.
 • Цитомегаловірус.
 • Вплив хімічних речовин канцерогенів.

Лімфома шкіри може бути первинною, коли злоякісна пухлина охоплює тільки шкірні покриви, і вторинною, коли лімфоцити мігрують в інші органи.

Діагностика лімфоми шкіри

Діагностика проводиться в 2 етапи. На першому фахівець проводить огляд пацієнта, а на другому призначає лабораторно-інструментальні дослідження, до яких відносяться:

 • Загальний аналіз крові і біохімія.
 • УЗД і рентген.
 • Дослідження статусу імунної системи.
 • Біопсія.

Після проведення гістології виявляються Т-клітинні або В-клітинні лімфоми шкіри. Діагностувати онкологію на ранніх термінах можна тільки в медичному центрі після проходу ряду досліджень.

В «Українському Центрі Томотерапії» розробляється індивідуальний план лікування для кожного пацієнта консиліумом фахівців. Зазвичай, це лікар-хіміотерапевт, хірург-онколог, онколог-радіолог і терапевт, а також лікарі вузьких спеціальностей згідно локалізації новоутворення пацієнта. Лікарі, спираючись на результати обстежень, приймають рішення про послідовність і комбінації методик, які часто включають променеву терапію, хіміотерапію і хірургію. В результаті, пацієнт отримує індивідуалізоване лікування, найбільш ефективне саме в конкретному випадку.

Симптоматика і стадії захворювання

Як правило, першим симптомом лімфоми шкіри є значне збільшення лімфовузлів в області шиї, під пахвами і паховій області. При цьому, на відміну від вірусних інфекцій, збільшені лімфовузли не болять, їх розміри не стають менше з часом навіть при терапії антибактеріальними препаратами. Іноді, внаслідок тиску з боку збільшеної печінки, селезінки і лімфовузлів, виникає почуття наповненого живота, утруднюється дихання, утворюється розпираючий больовий синдром внизу спини, а на обличчі або шиї відчувається тиск.

Інші симптоми патології:

 • Висока температура тіла.
 • Слабкість.
 • Пітливість.
 • Втрата ваги.
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Як тільки почали виявлятися негативні симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря. Тільки лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування. Визначення стадії лімфоми шкіри дає можливість зрозуміти, наскільки поширився по організму злоякісний процес. Ця інформація важлива і необхідна для того, щоб прийняти правильний курс у розробці програми лікування.

Підходи до терапії на початкових і більш пізніх стадіях розвитку патології зазвичай різні. При виборі методики в розрахунок беруть не тільки стадію, але і багато інших параметрів: вид лімфоми, наприклад грибковидний пухлинний мікоз, а також результати додаткових досліджень, стан пацієнта, вік, супутні патології і т. д. Інформація про стадії надзвичайно важлива для розробки ефективної терапії.

В «Українському Центрі Томотерапії» лімфоми шкіри лікуються за допомогою променевої терапії, хіміотерапії та хірургії. Тепер можливо домогтися максимального ефекту від результату терапії з мінімальним впливом на прилеглі до ракового утворення тканини і органи, а також зберегти якість життя пацієнта.

Вперше в Україні застосовується система томотерапії TomoTherapy® поряд з класичним лінійним прискорювачем Elekta Synergy®, що дає можливість перемогти лімфоми шкіри та інші ракові пухлини.

Лікування раку шкіри

Терапія лімфоми шкіри підбирається в залежності від ступеня злоякісності, вираженості симптоматики та загального стану пацієнта. Одним із способів ліквідації шкірних пухлин є хіміотерапія. Для цього застосовують цитостатики (циклофосфан, вінбластин, вінкристин), гормони (преднізалон), інтерферони. Додатково використовують також променеву терапію.

Зазвичай, променеву терапію застосовують спільно з хіміотерапією або коли вона вже проведена.

В «Українському Центрі Томотерапії» проводять не тільки ефективне лікування раку різної етиології, а й щоденний контроль пацієнта. За допомогою кращого онкологічного інформаційного обладнання MOSAIQ® ми можемо повноцінно керувати даними, знімками і процедурами кожного пацієнта на будь-якому рівні, починаючи від реєстрування даних пацієнта і закінчуючи щоденним контролем виконання етапів терапії, і її результативності.

Комплексне, ефективне і щадне лікування онкології – головний принцип роботи нашого Центру.

Ви можете отримати безкоштовну дистанційну консультацію або поставити всі хвилюючі питання за телефоном.

  1. Болезнь характеризуется многочисленными высыпаниями в виде пятен, бляшек, узелков. Симптомы будут зависеть от формы патологического процесса. Различают 3 формы: узелковая форма (плоские узелки), бляшечная форма (бляшки с нечеткими границами), эритродермическая форма (продолжительная экзема).

  1. Под лимфомой кожи подразумевается поражение кожи опухолевой природы, которое развивается как результат злокачественного размножения лимфоцитов. На коже образуются узелки, бляшки, эритродермические участки, с сопутствующим увеличением лимфоузлов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.