Лімфома шкіри

Думка лікаря

Завідуюча лікувальним відділенням, лікар-радіолог (променевий терапевт) вищої кваліфікаційної категорії TomoClinic Наталя Серьогіна висловилася щодо цього виду онкології:

«Головним принципом роботи нашого центру став комплексний підхід, який ми застосовуємо і для лікування лімфоми. Крім того, наше обладнання дозволяє реалізувати променеву терапію з високою ефективністю і в щадному режимі для всього організму. У TomoClinic лімфоми шкіри також лікують, застосовуючи хірургію та хіміотерапію, домагаючись максимального результату і зберігаючи якість життя пацієнта».

Що таке лімфома шкіри?

Лімфоми шкіри — це злоякісні новоутворення, які виникають в результаті патологічного розмноження лімфоцитів. За типом розмноження клітин, виділяють 2 лімфоми: В-клітинні і Т-клітинні. Виявляється лімфома шкіри наростом:

 • бляшок
 • вузликів
 • ділянок еритеми

Патологію супроводжує збільшення лімфатичних вузлів. Найбільш часто розвиваються Т-клітинні види патології. Цей тип лімфоми шкіри зустрічається в 70% випадків. В-клітинні лімфоми шкіри діагностуються в 20% випадків, а в 10% випадків патологію класифікувати не вдається. Причина розвитку патології — безконтрольне розмноження Т- або В-лімфоцитів і їх міграції в шкірні покрови. Але точно зрозуміти, чому відбувається мутація лімфоцитів, не сьогодні ще не вдалося. Є припущення, що злоякісні клони розростаються на тлі порушення імунітету.

лимфома кожи

Фактори виникнення лімфоми шкіри

Пухлина провокують такі чинники:

 • Вірус Епштейна-Барра
 • Ретровіруси
 • Вірус герпесу 8 типу
 • Цитомегаловірус
 • Вплив хімічних речовин канцерогенів

Лімфома шкіри може бути первинною, коли злоякісна пухлина охоплює тільки шкірні покриви, і вторинною, коли лімфоцити мігрують в інші органи.

Діагностика лімфоми шкіри

Діагностика проводиться в 2 етапи. На першому фахівець проводить огляд пацієнта, а на другому призначає лабораторно-інструментальні дослідження, до яких відносяться:

 • Загальний аналіз крові і біохімія
 • УЗД і рентген
 • Дослідження статусу імунної системи
 • Біопсія

Після проведення гістології виявляються Т-клітинні або В-клітинні лімфоми шкіри. Діагностувати онкологію на ранніх термінах можна тільки в медичному центрі після проходу ряду досліджень.

В TomoClinic розробляється індивідуальний план лікування для кожного пацієнта консиліумом фахівців. Зазвичай це лікар-хіміотерапевт, хірург-онколог, онколог-радіолог і терапевт, а також лікарі вузьких спеціальностей згідно локалізації новоутворення пацієнта. Лікарі, спираючись на результати обстежень, приймають рішення про послідовність і комбінації методик, які часто включають променеву терапію, хіміотерапію і хірургію. В результаті пацієнт отримує індивідуалізоване лікування, найбільш ефективне саме в конкретному випадку.

Симптоматика і стадії захворювання

Як правило, першим симптомом лімфоми шкіри є значне збільшення лімфовузлів в області шиї, під пахвами і паховій області. При цьому на відміну від вірусних інфекцій збільшені лімфовузли не болять, їх розміри не стають менше з часом навіть при терапії антибактеріальними препаратами. Іноді внаслідок тиску з боку збільшеної печінки, селезінки і лімфовузлів, виникає почуття наповненого живота, утруднюється дихання, утворюється розпираючий больовий синдром внизу спини, а на обличчі або шиї відчувається тиск.

Інші симптоми патології:

 • Висока температура тіла
 • Слабкість
 • Пітливість
 • Втрата ваги
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом

лимфома кожи

Як тільки почали виявлятися негативні симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря. Тільки лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування. Визначення стадії лімфоми шкіри дає можливість зрозуміти, наскільки поширився по організму злоякісний процес. Ця інформація важлива і необхідна для того, щоб прийняти правильний курс у розробці програми лікування.

Підходи до терапії на початкових і більш пізніх стадіях розвитку патології зазвичай різні. При виборі методики в розрахунок беруть не тільки стадію, але і багато інших параметрів: вид лімфоми, наприклад грибковидний пухлинний мікоз, а також результати додаткових досліджень, стан пацієнта, вік, супутні патології і інші фактори. Інформація про стадії надзвичайно важлива для розробки ефективної терапії.

Лікування раку шкіри

Інноваційні рішення в TomoClinic

В TomoClinic проводять не тільки ефективне лікування раку різної етиології, а й щоденний контроль пацієнта. За допомогою кращого онкологічного інформаційного обладнання MOSAIQ® ми можемо повноцінно керувати даними, знімками і процедурами кожного пацієнта на будь-якому рівні, починаючи від реєстрування даних пацієнта і закінчуючи щоденним контролем виконання етапів терапії, її результативності.

Лікування променевою терапією

Терапія лімфоми шкіри підбирається в залежності від ступеня злоякісності, вираженості симптоматики та загального стану пацієнта. Одним із способів ліквідації шкірних пухлин є хіміотерапія. Для цього застосовують цитостатики (циклофосфан, вінбластин, вінкристин), гормони (преднізалон), інтерферони. Додатково використовують також променеву терапію. Зазвичай променеву терапію застосовують спільно з хіміотерапією або коли вона вже проведена. Вперше в Україні застосовується система томотерапії TomoTherapy® поряд з класичним лінійним прискорювачем Elekta Synergy®, що дає можливість перемогти лімфоми шкіри та інші ракові пухлини.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію лімфоми шкіри:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Lymphoma — лімфома)

https://www.esmo.org/Guidelines/Haematological-Malignancies (Lymphoma — лімфома)

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування лімфоми шкіри, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​


  1. Алла, доброго дня. Узнать больше о симптомах лимфомы кожи вы можете из нашей статьи — https://tomocenter.com.ua/lechenie/lokalizatsii-zlokachestvennykh-opukholey/limfoma-kozhi/ Мы рекомендуем вам также обязательно обратиться к опытному врачу-онкологу, который разъяснит ситуацию, назначит необходимые обследования и сделает выводы по точному диагнозу. “Рак” — это заболевание, которое определяется только после 3-этапной диагностики. Звоните по бесплатному номеру клиники в любой день 0 800 33 96 87, чтобы получить ответы на вопросы и заказать консультацию. Рады помочь!

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.