Лімфогранулематоз

Лімфома Ходжкіна (синоніми: лімфогранулематоз, хвороба Ходжкіна) – це пухлинне захворювання лімфатичної системи. Патологія становить приблизно 1% всіх онкологічних захворювань, які щорічно реєструються в світі. Лімфогранулематоз може з’явитися в будь-якому віці, однак відзначається два піки цього захворювання: перший припадає на вік 20-29 років, другий на 60 років і старше.

Причини лімфогранулематозу

Причини розвитку лімфоми до кінця ще не виявлені. Встановлено, що пацієнти з імунодефіцитними станами набагато частіше схильні до цього захворювання. У 40-60% випадків хвороби Ходжкіна у людей виявляється вірус Епштейна-Барра. Грунтуючись на даний факт, розглядається певна роль цього вірусу в розвитку лімфоми. Лімфоми – це не спадкове захворювання, зараження від людини до людини неможливо. Дуже рідко причиною лімфоми можуть бути вроджені генетичні дефекти.

limfouzli.jpg

Симптоми лімфогранулематозу

Симптоми патології проявляються по-різному: захворювання починає свій розвиток в лімфовузлах, а подальший хворобливий процес може переходити на практично всі органи, найчастіше супроводжуючись різному вираженими інтоксикаційними проявами.

Картину лімфогранулематозу визначає локалізація пухлини, ураження того чи іншого органу. Перша ознака патології – збільшення лімфовузлів.

У 60-75% випадків онкопроцес починається в шийно-надключичних лімфовузлах, частіше уражається права сторона. Зазвичай збільшення лімфовузлів не призводить до погіршення самопочуття.

У 15-20% випадків спочатку уражаються лімфовузли середостіння. Це може бути виявлено при рентгенологічному обстеженні випадково, або коли збільшення лімфовузлів стає значним, хворі звертаються до лікувального закладу зі скаргами на кашель, задишку, набряклість і синюшність, іноді – болі за грудиною.

В поодиноких випадках лімфогранулематоз починається з ураження парааортальних лімфовузлів, у хворого можуть з’явитися болі в спині, що посилюються вночі.

У 5-10% хворих лімфогранулематоз починається з лихоманки, схуднення, нічних потів. Свербіж шкіри буває у 20-25% хворих.

При подальшому розвитку лімфогранулематозу можливе ураження всіх лімфоїдних та інших систем і органів організму. Найбільш часто крім лімфатичних вузлів лімфома Ходжкіна вражає кістки і легеневу тканину. Залучення до процесу легенів клінічно може ніяк не виявлятися. При пошкодженні кісток з’являються болі.

Діагностування лімфогранулематозу

Найчастіше лімфоми виявляються випадково.

Для постановки діагнозу лімфогранулематоз – важливо ретельне вивчення історії розвитку хвороби, симптомів захворювання з оцінкою стану всіх доступних пальпації лімфовузлів. Біопсія ураженого лімфовузла з наступним гістологічним дослідженням – стандарт діагностики. Діагноз «Лімфома Ходжкіна» встановлюється виключно при виявленні в ураженому лімфовузлі специфічних багатоядерних клітин Березовського-Штернберга. У сумнівних випадках необхідно імунофенотипування.

При підозрі на лімфогранулематоз крім біопсії лімфовузла проводиться оцінка показників крові (біохімічне дослідження крові, загальний аналіз крові), променева діагностика, при необхідності – пункція кісткового мозку.

Сучасне медичне обладнання (КТ, МРТ та ін.) дозволяє виявляти пухлини лімфогранулематозу на ранніх стадіях розвитку. Також важливим фактором є компетентність фахівця, який буде проводити обстеження. Променева діагностика використовується в тому числі і для точного визначення стадії захворювання.

hojkin.jpg

Лікування лімфогранулематозу

Лікування лімфогрануломатозу призначається після отримання необхідних результатів лабораторних і клінічних досліджень і має на увазі використання сучасних високоефективних методик.

Лімфома Ходжкіна стала одним з перших онкологічних захворювань, при якому була показана можливість лікування великої групи хворих.

При лікуванні лімфогранулематозу поєднують хіміотерапію та променеву терапію.

Якісну діагностику, визначення стадії і лікування даного виду онкології проводять в «Українському Центрі Томотерапії».

УЦТ – перший і єдиний в Україні медичний центр, в якому застосовується новітній ефективний вид променевої терапії – томотерапія.

Система TomoTherapy® дозволяє успішно проводити лікування ракових пухлин навіть найважчих форм і локалізацій. Опромінення може виконуватися одночасно на декількох зонах, витримуючи індивідуальну дозу для кожної з них.

Під час курсу променевої терапії доза випромінювання підводиться тільки до патологічного утворення. Всі прилеглі тканини і прилеглі органи під час лікування залишаються в безпеці. Процедура не приносить хворобливих відчуттів і психологічного дискомфорту.

Наша клініка оснащена сучасним обладнанням для комплексного лікування практично всіх видів злоякісних пухлин. У нас працюють найкращі фахівці України, для яких важливий не тільки позитивний результат лікування лімфогранулематозу, але і якість життя пацієнта після терапії.

В «Українському Центрі Томотерапії» не визнають компромісів в боротьбі з раком. Апарат Tomo HD – революція в світі променевої терапії. Кращі клініки світу оснащені цією системою, а тепер вона є і в Україні. Якщо у вас онкологія – не втрачайте надії, ми допоможемо вам побороти рак.

Ви можете отримати безкоштовну дістанційну консультацію або поставити питання за телефоном.

Результати лікування лімфогранулематозу в «Українському Центрі Томотерапії».


  1. Здравствуйте.Болею ЛГМ2б склеронодулярный вариант с 2005.Лечилась ABVD курсов +лучи.2010_BEACOPP 5курсов.2011_FC курса и лучи.2013 DHAP 3курса и лучи.Сейчас рецидивв?Не обследована.Возможно дальнейшее лечение,где,прогноз?Много ошибок в схемах и не выдерживались сроки в BEACOPP 14 вместо 21дн.


    1. Виктория, доброго дня. Любое грамотное лечение важно начать с профессиональной диагностики и изучения всей клинической картины, медицинской документации пациента. Мы готовы сделать всё это для вас для того, чтобы гарантировать эффект лечения. Созвонитесь с нашей клиникой по бесплатной линии 0 800 30-15-03, и мы расскажем вам все детали.


    1. Лимфогранулематозом называют онкологическое заболевание системы крови, при котором патологические клетки возникают из зрелых клеток лимфатической ткани (собирательное понятие обозначающее структуры в которых образовываются лимфоциты). Исключительно при лимфогранулематозе выявляются клетки Березовского-Рид-Штернберга. Эти клетки отличаются крупным размером и несколькими ядрами. Лимфогранулематозу характерно прогрессирование заболевания несмотря на проводимое лечение, а также редицив, который может возникнуть как на месте первичной опухоли, так и с другой локализацией. Своевременное выявление заболевания способствует успешному лечению и выздоровлению.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.