Лімфогранулематоз

Лімфома Ходжкіна (синоніми: лімфогранулематоз, хвороба Ходжкіна) — це пухлинне захворювання лімфатичної системи. Патологія становить приблизно 1% всіх онкологічних захворювань, які щорічно реєструються в світі. Лімфогранулематоз може з’явитися в будь-якому віці, однак відзначається два піки цього захворювання: перший припадає на вік 20-29 років, другий на 60 років і старше.

Причини лімфогранулематозу

Причини розвитку лімфоми до кінця ще не виявлені. Встановлено, що пацієнти з імунодефіцитними станами набагато частіше схильні до цього захворювання. У 40-60% випадків хвороби Ходжкіна у людей виявляється вірус Епштейна-Барра. Грунтуючись на даному факті, розглядається певна роль цього вірусу в розвитку лімфоми. Лімфоми — це не спадкове захворювання, зараження від людини до людини неможливе. Дуже рідко причиною лімфоми можуть бути вроджені генетичні дефекти.

limfouzli.jpg

Симптоми лімфогранулематозу

Симптоми патології проявляються по-різному: захворювання починає свій розвиток в лімфовузлах, а подальший хворобливий процес може переходити на практично всі органи, найчастіше супроводжуючись різноми вираженими інтоксикаційними проявами.

Картину лімфогранулематозу визначає локалізація пухлини, ураження того чи іншого органу. Перша ознака патології — збільшення лімфовузлів.

У 60-75% випадків онкопроцес починається в шийно-надключичних лімфовузлах, частіше уражається права сторона. Зазвичай збільшення лімфовузлів не призводить до погіршення самопочуття.

У 15-20% випадків спочатку уражаються лімфовузли середостіння. Це може бути виявлено при рентгенологічному обстеженні випадково або коли збільшення лімфовузлів стає значним, хворі звертаються до лікувального закладу зі скаргами на кашель, задишку, набряклість і синюшність, іноді на болі за грудиною.

В поодиноких випадках лімфогранулематоз починається з ураження парааортальних лімфовузлів, у хворого можуть з’явитися болі в спині, що посилюються вночі.

У 5-10% хворих лімфогранулематоз починається з лихоманки, схуднення, нічних потів. Свербіж шкіри буває у 20-25% хворих.

При подальшому розвитку лімфогранулематозу можливе ураження всіх лімфоїдних та інших систем і органів організму. Найбільш часто крім лімфатичних вузлів лімфома Ходжкіна вражає кістки і легеневу тканину. Залучення до процесу легенів клінічно може ніяк не виявлятися. При пошкодженні кісток з’являються болі.

Діагностування лімфогранулематозу

Найчастіше лімфоми виявляються випадково.

Для постановки діагнозу лімфогранулематоз важливе ретельне вивчення історії розвитку хвороби, симптомів захворювання з оцінкою стану всіх доступних пальпації лімфовузлів. Біопсія ураженого лімфовузла з наступним гістологічним дослідженням — стандарт діагностики. Діагноз «Лімфома Ходжкіна» встановлюється виключно при виявленні в ураженому лімфовузлі специфічних багатоядерних клітин Березовського-Штернберга. У сумнівних випадках необхідне імунофенотипування.

При підозрі на лімфогранулематоз крім біопсії лімфовузла проводиться оцінка показників крові (біохімічне дослідження крові, загальний аналіз крові), променева діагностика, при необхідності — пункція кісткового мозку.

Сучасне медичне обладнання (КТ, МРТ та інші дослідження) дозволяє виявляти пухлини лімфогранулематозу на ранніх стадіях розвитку. Також важливим фактором є компетентність фахівця, який буде проводити обстеження. Променева діагностика використовується в тому числі і для точного визначення стадії захворювання.

hojkin.jpg

Лікування лімфогранулематозу

Лікування лімфогрануломатозу призначається після отримання необхідних результатів лабораторних і клінічних досліджень і потребує використання сучасних високоефективних методик.

Лімфома Ходжкіна стала одним з перших онкологічних захворювань, при якому була показана можливість лікування великої групи хворих.

При лікуванні лімфогранулематозу поєднують хіміотерапію та променеву терапію.

Якісну діагностику, визначення стадії і лікування даного виду онкології проводять в TomoClinic. Це перший і єдиний в Україні медичний центр, в якому застосовується новітній ефективний вид променевої терапії — томотерапія.

Система TomoTherapy® дозволяє успішно проводити лікування ракових пухлин навіть найважчих форм і локалізацій. Опромінення може виконуватися одночасно на декількох зонах, витримуючи індивідуальну дозу для кожної з них.

Під час курсу променевої терапії доза випромінювання підводиться тільки до патологічного утворення. Всі прилеглі тканини і органи під час лікування залишаються в безпеці. Процедура не приносить хворобливих відчуттів і психологічного дискомфорту.

Наша клініка оснащена сучасним обладнанням для комплексного лікування практично всіх видів злоякісних пухлин. У нас працюють найкращі фахівці України, для яких важливий не тільки позитивний результат лікування лімфогранулематозу, але і якість життя пацієнта після терапії.

В TomoClinic не визнають компромісів в боротьбі з раком. Апарат Tomo HD — революція в світі променевої терапії. Кращі клініки світу оснащені цією системою, а тепер вона є і в Україні. Якщо у вас онкологія, не втрачайте надії, ми допоможемо вам побороти рак.

Ви можете отримати дістанційну консультацію або поставити питання за телефоном.

Результати лікування лімфогранулематозу в TomoClinic.


  1. Здравствуйте.Болею ЛГМ2б склеронодулярный вариант с 2005.Лечилась ABVD курсов +лучи.2010_BEACOPP 5курсов.2011_FC курса и лучи.2013 DHAP 3курса и лучи.Сейчас рецидивв?Не обследована.Возможно дальнейшее лечение,где,прогноз?Много ошибок в схемах и не выдерживались сроки в BEACOPP 14 вместо 21дн.


    1. Виктория, доброго дня. Любое грамотное лечение важно начать с профессиональной диагностики и изучения всей клинической картины, медицинской документации пациента. Мы готовы сделать всё это для вас для того, чтобы гарантировать эффект лечения. Созвонитесь с нашей клиникой по бесплатной линии 0 800 30-15-03, и мы расскажем вам все детали.


    1. Лимфогранулематозом называют онкологическое заболевание системы крови, при котором патологические клетки возникают из зрелых клеток лимфатической ткани (собирательное понятие обозначающее структуры в которых образовываются лимфоциты). Исключительно при лимфогранулематозе выявляются клетки Березовского-Рид-Штернберга. Эти клетки отличаются крупным размером и несколькими ядрами. Лимфогранулематозу характерно прогрессирование заболевания несмотря на проводимое лечение, а также редицив, который может возникнуть как на месте первичной опухоли, так и с другой локализацией. Своевременное выявление заболевания способствует успешному лечению и выздоровлению.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.