Гліома головного мозку

Гліома головного мозку – це пухлина, яка найчастіше діагностується – приблизно в 60% всіх злоякісних новоутворень головного мозку. До них відносять епендимоми, астроцитоми та ін. В медицині існує зручна загальноприйнята класифікація, основою для якої служать 4 морфологічних ознаки:
1. Фігури мітозів.

2. Області некрозів.

3. Ядерна атипия.

4. Мікропроліферація ендотелію.

І так, що таке гліома головного мозку і які ступені захворювання? Гліома головного мозку класифікується за ступенем злоякісності:

1 ступінь – ознак немає.

2 ступінь – основна ознака в даному випадку, клітинна атипія.

3 ступінь – 2 ознаки з трьох, крім некрозу.

4 ступінь – присутні або 3, або 4 ознаки, але в обов’язковому порядку є некроз.

Зазвичай, гліоми головного мозку бувають поодинокі, і розташовуються найчастіше в білому або сірому речовині як спинного, так і головного мозку. Іноді новоутворення стовбура головного мозку розташовуються дуже близько до центрального каналу і до стінок шлуночків. Не часто новоутворення бувають в периферичних нервах. Розмір пухлини може бути різний, все індивідуально для кожного конкретного випадку, і може варіюватися від розміру крихітного зернятка до великого яблука.

Пухлина зазвичай має вигляд кулі і лише іноді може бути схожа на веретено. Розростається новоутворення нешвидко – роками, а метастазів не дає. Нерідко зустрічаються випадки, коли гліоми можуть розростатися далеко від головного мозку – при таких обставинах захворювання особливо вимагає якісної діагностики і про лікування.

Діагностика

Діагностика гліоми починається зі збору анамнезу: лікар розпитує про скарги і з’ясовує, як розвивалася негативна симптоматика. Неврологічний огляд при даному захворюванні дає можливість виявити проблеми з чутливістю і координацією, дати оцінку стану тонусу м’язів, виконати перевірку рефлексів і т. П. Діагностика гліоми головного мозку обов’язково включає в себе аналіз стану мнестической і психічної сфери людини. Оцінити стан нервово-м’язового апарату лікаря допомагають такі методики діагностування як електронейрографія і електроміографія. Також може бути призначений такий метод діагностики, як ехоенцефалографія. Якщо обидві патології супроводжуються втратою зору – призначається комплексне офтальмологічне обстеження, яке включає в себе такі методики:

1. Візіометрія.

2. Периметрія.

3. Офтальмоскопія.

4. Конвергенція.

Якщо присутні судоми, виконується ЕЕГ (енцефалограма). Захворювання потребує диференціювання від гематоми всередині мозку, абсцесу, епілепсії, інших пухлинних процесів в центральній нервовій системі, наслідків інсульту. Найбільш прийнятним методом діагностування на сьогодні є магнітно-резонансна томографія. Якщо з якоїсь причини провести її не можна, призначають МСКТ комп’ютерну томографію, ангіографію мозкових судин з контрастом, сцинтиграфію.

ПЕТ (позитронно-емісійна томографія) дає інформацію про метаболічних процесах, за якими лікар може зрозуміти, наскільки швидко зростає новоутворення, і наскільки воно агресивно. Крім цього, з діагностичною метою може бути проведена люмбальна пункція. При даній патології аналіз отриманої цереброспинальной рідини показує наявність ракових клітин.

Перераховані вище неінвазивні методики дослідження дають можливість виявити ракову пухлину, але точний діагноз гліоми з визначенням її виду та ступеня злоякісності, можна, встановити лише за результатами мікродослідження тканин ракового вузла, які отримані при операції або при стереотаксичної біопсії. В TomoClinic випадки гліоми – не рідкість, тому їх діагностика вимагає особливої ​​уваги, а лікування – ретельного планування і правильного підбору методів.

Лікування

Гліома передбачає чітке і систематичне лікування. Повинна бути проведена ретельна діагностика і після цього призначена комплексна ефективна терапія. Видалення новоутворення являє собою нелегке завдання для фахівців, тому дуже важливо правильно підібрати методи лікування індивідуально для кожного медичного випадку. Процес боротьби з пухлиною спрощує використання в ході нейрохірургічних операцій інноваційних технологій, таких як:

1. МРТ-сканування.

2. Мікрохірургія.

3. Інтраопераційне картування.

Але до сих пір лікування гліоми головного мозку за допомогою хірургії є основним методом. Протипоказаннями до операції є нестабільний стан хворого, наявність інших ракових пухлин, поширення новоутворення в обидві півкулі або неоперабельна локалізація.

Гліома головного мозку передбачає переважно комбіноване лікування, тому в сучасній онкології часто використовують неоперативні способи. Такі методи лікування гліоми, як хіміотерапія застосовуються як у випадку неоперабельності пухлини, так і в якості терапії перед або після операції. Променева терапія і хіміотерапія перед операцією можуть проводитися тільки після того, як діагноз буде підтверджений результатами біопсії.

Треба сказати, що променева і хіміотерапія не можуть служити заміною хірургії, так як в центрі гліоми головного мозку часто розташована область, що погано піддається впливу опромінення і хіміопрепаратів.

Лікування в TomoClinic

В TomoClinic успішно проводять лікування за допомогою інноваційного для України методу томотерапіі. Система TomoTherapy, – «золотий стандарт» променевої терапії, який активно застосовують в клініці, дає можливість підводити дозу опромінення до новоутворення під будь-яким кутом, регулювати інтенсивність опромінення, а також по максимуму захистити від опромінення прилеглі до пухлини тканини і прилеглі органи. Хіміотерапія і променева терапія – це два ефективних методи лікування онкології, які при своєчасному початку процедур і правильних дозуваннях допомагають домогтися гарних результатів. Хіміотерапія зазвичай проводиться відразу після хірургічної операції, а променеву терапію призначають після хімії. Інноваційним методом в боротьбі з раком вважається томотерапія – методика, яка поєднала в собі високу точність і безпеку проведеного лікування.

Даний спосіб лікування раку поєднує новітні форми модулювання інтенсивності дози, а також передові методи планування опромінення, точність КТ. Система томотерпії заснована на новітніх технологіях в області радіотерапії. Система дозволяє:

1. Побудувати тривимірну модель пухлини і моделювати процес опромінення.

2. Виявити чіткі межі новоутворення, що допомагає уникнути опромінення блізрасположенних органів і тканин.

3. Впливати на пухлини, які розташовані у важкодоступних місцях і не піддаються хірургічному лікуванню.

Завдяки сучасній техніці, лікарі можуть виконувати ротаційне опромінення тканин. Фахівці враховують всі симптоми, проводять комплексну діагностику і тільки після того, як консиліум лікарів суміжних спеціальностей підбере найбільш дієві методи боротьби з хворобою, пацієнту призначається терапія. В TomoClinic багато років займаються ефективним лікуванням раку різної локалізації. Записатися на прийом або дізнатися більш детальну інформацію ви можете на сайті або по телефону.

Симптоми

Гліома на початкових стадіях має мало виражені симптоми, які можна сплутати з проявами інших, менш серйозних захворювань. Гліоми головного мозку мають досить різні клінічні прояви, які визначаються розміром і локалізацією новоутворення. Зростання пухлини зазвичай веде до розвитку загальномозковою симптоматики:

1. Стійкі систематичні головні болі, які не виходить купірувати, за допомогою прийому нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).

2. Систематичні напади нудоти, може розвинутися блювання.

3. Відчуття тяжкості в очних яблуках.

4. Напади судом, припадки.

Загальмозкова симптоматика найбільш виражена при поширенні гліоми в шлуночки або лікворних шляху мозку. У даній ситуації порушується відходження цереброспинальной рідини, підвищується внутрішньочерепний тиск, відбувається розвиток гідроцефалії. Новоутворення ушкоджують ту чи іншу область головного мозку, через що розвиваються такі симптоми гліоми:

1. Розвиток проблем із зором.

2. Порушення мовлення.

3. Розвивається вестибулярна атаксія (похитується хода, постійне кружляння голови).

4. Парези і паралічі кінцівок.

5. Пропадає чутливість кінцівок.

6. Проблеми з пам’яттю.

7. Порушується концентрація уваги.

8. У людини спостерігається розлад мислення.

9. Спостерігаються порушення поведінки.

Гліома головного мозку на перших етапах розвитку може взагалі ніяк не проявляти свої симптоми, саме тому так важливо вчасно проходити обстеження у фахівців, щоб своєчасно діагностувати захворювання, яке тільки-тільки зароджується. Важливо розуміти, чим раніше буде виявлена ​​онкологія, тим успішніше буде результат лікування.

Ознаки

Осередкові ознаки гліоми мозку повністю залежать від місця локалізації освіти і є результатом різного роду порушень ендокринної системи, компресії нервових тканин або місцевої деструкції. Якщо пухлина розташована в тім’я, у людини розвиваються судоми, відзначаються порушення сенсорних функцій, також періодично закладає вуха. У разі локалізації в домінантному півкулі у людини часто розвиваються проблеми з промовою, і виникає пальцева агнозія і аграфія.

Пухлини в скроневій частці можуть не проявляти ознаки гліоми головного мозку, але у людини може виникнути психомоторная судома або припадки, галюцинації. У тому випадку, якщо вражена домінантна скронева область, виникають аномія і афазія. Якщо пухлина розташувалася в потилиці, можуть розвинутися напади і з’являтися спонтанні спалахи світла.

Коматозний стан настає при розвитку центрального вклинення, спровокувавши 2-сторонній параліч, порушення ритму дихання і фіксацію зіниць. У разі вклинення скроневої частки виникає параліч зовнішньої м’язи очі з одного боку, а також може зупинитися кровообіг і дихання. При тривалому підвищеному внутрішньочерепному тиску розвивається помилкова симптоматика, яка проявляється геміплегією, порушеннями полів зору і паралічем очного м’яза.

Фактори ризику

Симптоматика, прогноз і терапія злоякісної гліоми залежать від стадії захворювання, стану здоров’я пацієнта, виду новоутворення, її локалізації в мозку. Ці новоутворення схильні розростатися і захоплювати здорові тканини органу, що робить їх оперативне видалення складним, а іноді і неможливим. Ризик розвитку пухлини підвищується з віком, і досягає піку, за даними фахівців, до віку 60-67 років. Рак мозку частіше розвивається у чоловіків, ніж у жінок.

Основний фактор ризику гліоми – це опромінення радіацією. Приблизно 5% постраждалих захворіли через спадкового чинника. Це означає, що якщо хтось з родичів хворів даним видом раку, то висока ймовірність захворіти. Деякі генетичні патології в рази збільшують ризик розвитку онкології у дітей, але рідко – у дорослих. Зв’язок між способом життя і ризиком розвитку онкології не доведена.

Профілактика

Специфічної профілактики, яка забезпечить стійкий захист від розвитку ракової пухлини мозку, немає. Щоб уникнути її освіти слід прислухатися до загальних рекомендацій. За допомогою цих рекомендацій можна нормалізувати стан імунної системи організму, і тоді він буде самостійно боротися з переродженням раковими клітинами.

Якість життя також впливає на утворення раку. За статистикою, люди, які ведуть здоровий спосіб життя, правильно харчуються, хворіють будь-якими видами патологій рідше, якщо тільки вони не входять в групу ризику. Важливо розуміти, щоб виявити онкологію на ранніх стадіях, слід хоча б раз на рік проходити повне обстеження організму. рекомендується:

• відмовитися від алкоголю, тютюну, наркотиків;

• займатися спортом;

• дотримуватися здорове харчування;

• дотримуватися режиму дня, повноцінно відпочивати, спати 6-8 годин;

• уникати стресових ситуацій, перевтоми.

По можливості виключити дію на організм радіації, наприклад, якщо вона пов’язана з роботою. Особливо обережними слід бути жінкам “в положенні”, так як мутації можливі і у дитини.

Питання та відповіді


    1. Доброго дня. Выживаемость пациента зависит от многих факторов. Течения болезни, стадии рака, присутствия метастазов, уровня и качества лечения. Во многих ситуациях, когда операция не показана, проводится лучевое лечение и другие виды комплексной терапии. Говорить о точных цифрах касательно прогноза необходимо в каждом случае индивидуально. Мы советуем обратиться к нам за консультацией профессионала по телефонам, указанным на сайте клиники http://www.tomocenter.com.ua Рады будем дать вам надежду и помочь!


    1. Существуют две разновидности опухолей головного мозга – первичные и вторичные, при этом важно понимать, чем они различны друг от друга. Симптоматика и последствия развития этих опухолей находится в прямой зависимости от того, насколько они большие, как быстро разрастаются и в какой части органа локализируются. Растут такие опухоли (злокачественные) очень быстро и, к сожалению, симптомы болезни проявляются порой слишком поздно.


    1. Прогноз глиомного поражения ЦНС, в целом, считается неблагоприятным. Врачи связывают это с тем, что очень не часто пациент своевременно обращается к врачу. Глиома мозга имеет отрицательные последствия так как к сожалению, часто рецидивирует и агрессивно разрастается. Продлить жизнь заболевшему человеку можно только при раннем диагностировании онкологии и проведении эффективного комплексного лечения.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.