Бранхіогенний рак

Думка лікаря

Променевий терапевт TomoClinic Тетяна Оніцева висловила думку щодо бранхіогенного раку:

«Це досить рідкісне онкологічне захворювання, яке частіше зустрічається у літніх чоловіків, складно і комплексно лікується. Особливу ефективність показує променева терапія. В онкологічному центрі TomoClinic питання про терапію бранхіогенного раку вирішується на основі міжнародних протоколів лікування. Насправді, це важливо робити після цілого ряду діагностичних процедур, щоб виключити туберкульоз лімфовузлів, метастази, рак щитовидної залози, гломусні пухлини, новоутворення стравоходу і гортані».

Що таке бранхіогенний рак?

Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків зябрового апарату. Новоутворення розташовується біля бічної поверхні шиї поблизу розвилки сонної артерії. Швидко зростається з оточуючими тканинами.

Для встановлення діагнозу необхідно виключити ймовірність злоякісної пухлини верхніх дихальних шляхів чи порожнини рота. В окремих випадках бранхіогенний рак розвивається у кістах шиї. Джерелом плоскоклітинного раку бранхіогенного типу слугує багатошаровий плоский епітелій зябрових щілин та кишень. Під час постановки діагноза «бранхіогенний рак» хворобу поділяють за походженням:

  • Ектодермальний. Цьому виду онкології властивий зроговілий багатошаровий плоский епітелій.
  • Ентодермальний. Основа пухлини формується з лімфаденоїдної тканини, може бути присутній у зябрових новоутвореннях.

бранхиогенный рак

Симптоми

Симптоми бранхіогенного раку подібні до ознак лімфосаркоми та фібросаркоми шиї. Для їх виключення проводиться цитологічне дослідження біоптату. Малорухлива пухлина великого розміру (10-12 см) характеризується вираженою горбистою поверхнею та розмитими краями. Локалізується на бічній стороні поблизу кута нижньої щелепи біля великого ріжка під’язикової кістки. Бранхіогенний рак шиї розвивається протягом тривалого відрізку часу. На пізніх стадіях відбувається проростання шкірного покриву та поява виразок. Якщо інвазія спрямована в сторону стравоходу та магістральних судин шиї, можливі дисфагія та кровотечі.

Лікування

На початкових стадіях бранхіогенний рак піддається лікуванню хірургічним шляхом. Також необхідне проведення гістологічного аналізу. Якщо пухлинні процеси поширилися (злука з м’язами, проростання тканин, близьке розташування до щитоподібної залози, обмеження рухів), необхідне комбіноване лікування у поєднанні з традиційною променевою терапією чи томотерапією, процедурами, що доступні у нашому медичному закладі. Після гамма-опромінення пухлини проводять операцію Крайла: разом з новоутворенням видаляють грудино-ключично-сосковидний м’яз, внутрішню яремну вену та уражені лімфатичні вузли шиї.

Разом із томотерапією може призначатися курс хіміотерапії. Комбінацію методів призначають у випадку неможливості проведення хірургічного втручання чи високих ризиках через близькість бранхіогенного раку до нервово-судинного пучка шиї.

бранхиогенный рак

Інноваційні рішення в TomoClinic

Технологія IGRT дає можливість повного візуального контролю опромінення в реальному часі та коригування процедури у разі необхідності. У комбінації з методом IMRT під вплив направленого пучка іонізуючої радіації потрапляє лише уражена ділянка. Передбачено можливість одночасного опромінення кількох ділянок, що можуть знаходитися у русі або ж бути нерухомими. Продовжуваність процедури індивідуальна для кожного пацієнта і в середньому становить від 5 до 15 хвилин. Уражена ділянка піддається опроміненню лише один раз, тому це повністю виключає ймовірність накладання межових зон.

Лікування променевою терапією

Перевагою томотерапії є висока точність процедури та щадний режим опромінення у порівнянні з класичною променевою терапією. В онкологічному центрі TomoClinic застосовують передові технології лікування ракових пухлин. Поєднання системи планування VoLO ™ та радіотерапевтичної системи TomoTherapy® HD дозволяє досягти кращих результатів та мінімізувати шкідливий вплив іонізуючої радіації на здорові тканини, що оточують пухлину шиї.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію бранхіогенного раку:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — branchiogenic cancer

https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — branchiogenic cancer

Head_and_Neck_Cancers_рак_голови та шиї — branchiogenic cancer

Прогноз

Зазвичай при діагностуванні бранхіогенного раку прогноз несприятливий. Через близьке розташування життєво важливих органів та злуки з ними ракової пухлини проведення операції неможливе. Навіть після успішного лікування часто трапляються рецидиви. Метастазування відбувається вкрай рідко.

За умови відсутності метастазів у регіонарних лімфовузлах та достеменно правильному діагнозі проведення променевої терапії та операції Крайла може призвести до вилікування.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування бранхіогенного раку, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 30-15-03. Переможемо рак разом!​

Лікарі клініки

Статті

Новини

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.