Клінічні дослідження: рак легень I та II стадії при медичних протипоказаннях до операції

Ми розуміємо, що перше питання, яке ви можете задати, якщо вам поставили діагноз рак легень: «Чи зможу я одужати?». Будемо об’єктивні — на це питання немає однозначної відповіді так само, як немає однакових пухлин у двох різних людей. Багато що залежить від стадії хвороби, типу новоутворення, його генетичного профілю і розташування в легені, вашого загального стану здоров’я на момент постановки діагнозу, вашого віку і навіть статі.

Однак одну дуже важливу річ ми хочемо вам повідомити відразу — навіть якщо ви вивчили статистику, і вам здається, що вона не дуже оптимістична, знайте, що кожна людина індивідуальна і у вас все може бути по-іншому. Крім того, статистика застаріває, сьогодні вона не встигає за стрімким розвитком онкології. Завдяки розробці та впровадженню потужних препаратів імунотерапії вже є чудові результати лікування навіть при III і IV стадіях.

Що стосується I або II стадії, у нас для вас дуже хороші новини. Вперше в Україні в нашому центрі будуть проводитися клінічні дослідження з лікування раку легенів I і II стадій для пацієнтів, яким за медичними показаннями не можна виконати хірургічне втручання. Протипоказанням до операції може бути, наприклад, серцева недостатність або інші супутні захворювання.

Що таке клінічні дослідження?

Це дослідження, які перевіряють ефективність нових методів лікування і медичних препаратів. Для пацієнтів — можливість отримати безкоштовно передове і дуже дороге лікування, доступ до якого в звичайній практиці поки обмежений.

У нашому центрі пацієнти, які підходять за критеріями (нагадуємо, що це I або II стадія раку легенів при неможливості провести оперативне втручання), зможуть пройти лікування з використанням радіохірургії в комплексі з імунотерапією.

Тут ми хочемо відзначити два найважливіші моменти. Людям, які потребують лікування, клінічні дослідження дають надію і високі шанси на одужання, а для нас їх проведення — це величезна честь. Ми отримали підтвердження від американського центру Quality Assurance Review Center (QARC), який забезпечує перевірку якості променевої терапії (RTQA), тобто перевіряє відповідність обладнання та планів опромінення критеріям і стандартам, що дозволяють проводити такі дослідження. Справа в тому, що для лікування за допомогою радіохірургії необхідно, щоб апаратура мала певні функціональні можливості. В обох наших лінійних прискорювачів — Elekta Synergy та системи TomoTherapy HD — такі можливості є, і ми можемо проводити радіохірургію на цьому обладнанні.

Ми підійшли до моменту, коли треба пояснити, що таке радіохірургія при раку легень.

Цей метод можна сміливо назвати операцією без скальпеля. Руйнування злоякісного утворення відбувається під впливом високих доз випромінювання з максимальним захистом оточуючих здорових тканин. Незважаючи на назву, радіохірургія не передбачає ніякого хірургічного втручання.

Метод безболісний і нетравматичний. Є висока ймовірність, що ми повністю знищимо вогнище саме завдяки підведенню високих доз. Тобто це лікування не паліативне (підтримуюче), а радикальне — альтернатива класичній хірургії для пацієнтів з I чи II стадією раку легень, яким протипоказана операція.

Важливо. В рамках клінічних досліджень план опромінення для кожного пацієнта перевіряє і підтверджує організація QARC. Тільки після схвалення QARC ми ​​приступаємо до проведення сеансів радіохірургії. Таких сеансів може знадобитися від трьох до п’яти — вирішується індивідуально для конкретного випадку.

Чому клінічні дослідження можуть бути важливі для вас?

Участь у них дасть вам доступ до передових методів лікування раку, перш ніж вони стануть широкодоступними. Ви отримаєте самі високоякісну допомогу і, можливо, допоможете нам, лікарям, у майбутньому внести радіохірургію як альтернативу операції в міжнародні стандарти лікування раку легенів на I або II стадії. Про це ми будемо знати через кілька років, коли доповімо про результати досліджень європейським і світовим онкологічним співтовариствам. Таким чином, ви допоможете зробити рятівне нове лікування доступним для великої кількості людей.

Перш ніж приєднатися до нашого клінічного дослідження, отримайте якомога більше інформації, щоб ви могли повністю зрозуміти, що потрібно для вашої участі і як це вплине на ваш стан. Вам допоможе консультація клінічного онколога, внесе ясність і визначеність у вашу ситуацію. Разом із досвідченим фахівцем ви приймете правильне рішення.

Якщо у вас I або II стадія раку легенів і є медичні протипоказання до проведення операції, ви зможете стати учасником наших клінічних досліджень.

Телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.