Хіміотерапія та онкологічні захворювання

Хіміотерапія є найбільш поширеним методом лікування онкології в усьому світі. Існують певні типи раку, які лікуються тільки за допомогою хіміотерапії. Багато пацієнтів бояться цієї процедури не скільки через шкоду організму, як через можливі побічні ефекти, що включають випадання волосся. Але вже багато років цей метод вважається в онкології одним з найбільш дієвих.

Хіміотерапія — це спосіб лікування ракової пухлини за допомогою спеціальних медичних препаратів. Дія цитостатиків направлена на усунення або уповільнення поширення патогенних клітин в організмі. Хіміотерапія проводиться систематично за індивідуальною схемою, складеною лікуючим лікарем. Зазвичай проведення хіміотерапії включає в себе курс (або кілька курсів) прийому певних комбінацій медикаментів з перервами між ними, щоб відновити здорові тканини в організмі.

cancer_survivor-480x320.jpg

За метою призначення хіміотерапія може бути:

 • Неоад’ювантна — призначається перед хірургічним втручанням для того, щоб зменшити розмір неоперабельного новоутворення і виявити чутливість клітин раку до медикаментів для подальшого лікування після проведення хірургії.
 • Ад’ювантна — призначається після того, як була проведена операція, з метою запобігти утворенню метастазів і скоротити ризик рецидивів.
 • Лікувальна — проводиться, щоб зменшити метастатический злоякісний раковий процес.

Залежно від того, де локалізувався рак, хіміотерапія призначається за різними схемами і має індивідуальні особливості.

Онкологічний центр TomoClinic — єдина клініка в Україні, де кожен пацієнт з онкологією може пройти сучасне ефективне лікування на кращому медичному обладнанні. Хіміотерапія в нашій клініці проводиться в умовах комфортабельного денного стаціонару, а для лікування ми використовуємо оригінальні медичні препарати, виготовлені кращими західними фармацевтичними компаніями.

Терапія спеціальними препаратами і онкологія

У разі, коли діагностовано рак молочної залози, хіміотерапія може виконуватися як до, так і після хірургічної операції, що скорочує ризики подальших рецидивів. Результат обраної схеми хімічної терапії при раку грудей видно вже протягом 60 днів, що дозволяє при необхідності скорегувати схему лікування. Хіміотерапія може бути поєднана з гормонотерапією, якщо діагностований рак:

 • матки
 • яєчника
 • молочної залози

Тобто у випадках, коли гормони в організмі сприяють розростанню пухлини.

В онкологічному центрі TomoClinic при розробці схеми лікування кожного пацієнта беруть участь фахівці суміжних дисциплін. Зазвичай це лікар-хіміотерапевт, хірург-онколог, онколог-радіолог, а також лікуючий терапевт. Фахівці, ґрунтуючись на результатах діагностики, узгоджують індивідуальну схему лікування, яка може включати променеву терапію, хіміотерапію або хірургію. В результаті кожен пацієнт отримує грамотне лікування. Лікарі намагаються допомогти кожному, хто звернувся в центр.

Хіміотерапевтичне лікування в Україні

Хімічне лікування при раку легенів відіграє особливу роль, так як виявляють патологію часто вже в неоперабельний стадії, коли лімфатичні вузли вражені метастазами. Прогресування хвороби після того, як проведена хіміотерапія, може зупинитися.

Хіміотерапія при раку печінки, який вразив організм, застосовується лише як додатковий спосіб в лікуванні. У ракових клітин органу низька чутливість до медичних препаратів, які використовуються при проведенні хіміотерапії.

Хіміотерапевтичне лікування при пухлині шлунка, прямої кишки і кишечника зазвичай виконують в поєднанні з променевою терапією, що підвищує успіх лікування.

У TomoClinic для хіміотерапевтичного лікування застосовуються перевірені оригінальні медикаменти, які дозволяють знищувати клітини пухлини, знижуючи можливість виникнення ускладнень. Ця процедура зменшує пухлину, запобігає відновленню процесу і утворенню метастазів після операції. ТомоКлінік пропонує доступну вартість лікування. Ціна відповідає якості лікування.

Проходячи лікування онкологічних захворювань в TomoClinic, ви можете бути впевненими в тому, що отримуєте його відповідно до сучасних світових стандартів. Ми не тільки даємо інформацію про всі рекомендовані методи обстеження і схеми лікування вашого захворювання, існуючі якісні препарати для терапії, ми відповідально ставимося до дозування і режиму введення ліків. Деякі ліки потрібно вводити швидко, а деякі — шляхом тривалих інфузій, іноді до 120 годин. Тому для забезпечення високої якості і безпеки лікування цих правил необхідно дотримуватися.

Також ми не приховуємо від пацієнта інформацію про його хворобу, існуючі рекомендації по її лікуванню, можливі альтернативні методи терапії. Пацієнт, знаючи свою хворобу і чому йому пропонують саме таке лікування, завжди може проконсультуватися з іншим фахівцем і бути впевненим в якості призначеної терапії. Ми самі пропонуємо консультацію в інших клініках, якщо вона необхідна пацієнтові.

Ми розуміємо, наскільки важливий в лікуванні є емоційний фон. Саме тому приділяємо належну увагу тому, щоб пацієнт зміг відчути до себе етичне ставлення, міг впевнено ставити запитання, пов’язані з його лікуванням, і отримувати всі необхідні відповіді. Ми зробимо все можливе для того, щоб отримання медикаментозного лікування в нашому центрі було не тільки якісним, але і максимально комфортним.

Якщо залишилися питання або ви хочете проконсультуватися з нашими фахівцями — будь ласка, задайте питання нашим консультантам (форма внизу екрану праворуч).

Які локалізації новоутворень ми лікуємо хіміотерапією в TomoClinic?

 • Метастази злоякісних пухлин з невиявленим первинним осередком
ПУХЛИНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ
 • Пухлини головного мозку
ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ГОЛОВИ І ШИЇ
 • Рак гортані I, II, III, IV стадії
 • Рак глотки (носо-, рото, гортаноглотки) I, II, III, IV стадії
 • Рак щитовидної залози
 • Рак порожнини рота I, II, III, IV стадії
 • Рак верхньої і нижньої щелепи I, II, III, IV стадії
 • Рак язика
ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ

Хіміотерапія при раку легенів призначається фахівцями тільки після точної діагностики захворювання за допомогою візуалізації, верифікації та стадіювання. Існує ряд факторів, які впливають на вибір лікування: це стадія захворювання, розміри пухлини, гормональний статус, наявність метастазів і інші. Також дуже важливо враховувати індивідуальні особливості організму: вік, стан здоров’я, локалізація пухлини, наявність хронічних захворювань та інші.

Хіміотерапія при раку шлунка проводиться досить часто. Застосування лікарських препаратів є однією зі складових успішного лікування раку шлунка. Найбільш ефективно боротися з раком практично будь-якої локалізації вдається за допомогою поєднання декількох методик лікування. Як правило, це променева терапія, хіміотерапія і оперативне втручання. Послідовність застосування методів залежить від індивідуальних особливостей організму людини, локалізації новоутворення, з яким доведеться боротися, а також стадії онкологічного процесу.

При раку шлунка хіміотерапевтичне лікування призначається у вигляді таблеток, внутрішньовенного введення, ін’єкцій або через помпу. Режим лікування залежить від виду препарату або їх комбінації.

РАК ГРУДНОЇ (МОЛОЧНОЇ) ЗАЛОЗИ I, II, III, IV стадії, в т.ч. рак грудної залози у чоловіків.

Хіміотерапія при раку молочної залози (грудей) є одним з методом лікування, який найбільш ефективний в поєднанні з іншими методиками — такими, як променева терапія і хірургія.

Суть хіміотерапевтичного лікування злоякісних новоутворень грудей полягає в призначенні цитостатичних препаратів. Це протипухлинні медикаментозні засоби, які припиняють процеси росту, розвитку та механізми ділення злоякісних клітин в молочній залозі.

ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
 • Рак печінки
 • Рак підшлункової залози
 • Рак прямої кишки
 • Рак нирок
 • Пухлини надниркових залоз
 • Мезотеліома очеревини
ПУХЛИНИ СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
 • Рак сечового міхура I, II, III, IV стадії
 • рак яєчка
 • Рак передміхурової залози (простати) I, II, III, IV стадії
 • Рак статевого члена
 • рак яєчника
 • Рак шийки матки
 • Рак тіла матки
ПУХЛИНИ ШКІРИ, М’ЯКИХ ТКАНИН І КІСТОК
 • Злоякісні пухлини шкіри (лімфоми шкіри)
 • Пухлини м’яких тканин (саркоми)
 • Остеосаркоми (рак кісток)
 • Меланоми
ЗЛОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ ЛІМФОЇДНОЇ І КРОВОТВОРНОЇ ТКАНИН
 • Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна/Ходжкінска лімфома)
 • Неходжкінські злоякісні лімфоми
 • Рак крові (гемобластози)


 1. Доброго дня! Через який проміжок часу після видалення пухлини прямої кишки рекомендується проводити хіміотерапію,щоб не швидко і не пізно,пухлина T4N1M0G2


  1. Богданна, доброго дня. У сучасній онкології в клініках користуються міжнародними протоколами лікування, в яких чітко прописаний план лікування для кожного з захворювань. Не виключенням є й наша клініка, де спочатку звіряються з протоколами, а потім приймають рішення щодо наступного етапу лікування: коли він має розпочатись, яким він має бути й за яких умов проводитись. Тому на це питання вам зможе відповісти виключно спеціаліст-онколог. Записатися до нас на консультацію можна за безкоштовним номером — 0 800 33 96 87. Контакт-центр працює кожного дня. Спитайте спеціалістів – і ми допоможемо.


  1. Наталія, доброго дня. На нашому сайті ви можете зв’язатися з клінікою дистанційно – https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/ Окрім того, є зв’язок і з нашими спеціалістами, зокрема, з хіміотерапевтом. Для того, щоб отримати допомогу, задайте питання спеціалістам нашої клініки за гарячим телефоном, що вказаний на сайті — https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.