Хіміотерапія та онкологічні захворювання

Хіміотерапія є найбільш поширеним методом лікування онкології в усьому світі. Існують певні типи раку, які лікуються тільки за допомогою хіміотерапії. Багато пацієнтів бояться цієї процедури не скільки через шкоду організму, як через можливі побічні ефекти, що включають випадання волосся. Але вже багато років цей метод вважається в онкології одним з найбільш дієвих.

Хіміотерапія — це спосіб лікування ракової пухлини за допомогою спеціальних медичних препаратів. Дія цитостатиків направлена на усунення або уповільнення поширення патогенних клітин в організмі. Хіміотерапія проводиться систематично за індивідуальною схемою, складеною лікуючим лікарем. Зазвичай проведення хіміотерапії включає в себе курс (або кілька курсів) прийому певних комбінацій медикаментів з перервами між ними, щоб відновити здорові тканини в організмі.

cancer_survivor-480x320.jpg

За метою призначення хіміотерапія може бути:

 • Неоад’ювантна — призначається перед хірургічним втручанням для того, щоб зменшити розмір неоперабельного новоутворення і виявити чутливість клітин раку до медикаментів для подальшого лікування після проведення хірургії.
 • Ад’ювантна — призначається після того, як була проведена операція, з метою запобігти утворенню метастазів і скоротити ризик рецидивів.
 • Лікувальна — проводиться, щоб зменшити метастатический злоякісний раковий процес.

Залежно від того, де локалізувався рак, хіміотерапія призначається за різними схемами і має індивідуальні особливості.

Онкологічний центр TomoClinic — єдина клініка в Україні, де кожен пацієнт з онкологією може пройти сучасне ефективне лікування на кращому медичному обладнанні. Хіміотерапія в нашій клініці проводиться в умовах комфортабельного денного стаціонару, а для лікування ми використовуємо оригінальні медичні препарати, виготовлені кращими західними фармацевтичними компаніями.

Терапія спеціальними препаратами і онкологія

У разі, коли діагностовано рак молочної залози, хіміотерапія може виконуватися як до, так і після хірургічної операції, що скорочує ризики подальших рецидивів. Результат обраної схеми хімічної терапії при раку грудей видно вже протягом 60 днів, що дозволяє при необхідності скорегувати схему лікування. Хіміотерапія може бути поєднана з гормонотерапією, якщо діагностований рак:

 • матки
 • яєчника
 • молочної залози

Тобто у випадках, коли гормони в організмі сприяють розростанню пухлини.

В онкологічному центрі TomoClinic при розробці схеми лікування кожного пацієнта беруть участь фахівці суміжних дисциплін. Зазвичай це лікар-хіміотерапевт, хірург-онколог, онколог-радіолог, а також лікуючий терапевт. Фахівці, ґрунтуючись на результатах діагностики, узгоджують індивідуальну схему лікування, яка може включати променеву терапію, хіміотерапію або хірургію. В результаті кожен пацієнт отримує грамотне лікування. Лікарі намагаються допомогти кожному, хто звернувся в центр.

Хіміотерапевтичне лікування в Україні

Хімічне лікування при раку легенів відіграє особливу роль, так як виявляють патологію часто вже в неоперабельний стадії, коли лімфатичні вузли вражені метастазами. Прогресування хвороби після того, як проведена хіміотерапія, може зупинитися.

Хіміотерапія при раку печінки, який вразив організм, застосовується лише як додатковий спосіб в лікуванні. У ракових клітин органу низька чутливість до медичних препаратів, які використовуються при проведенні хіміотерапії.

Хіміотерапевтичне лікування при пухлині шлунка, прямої кишки і кишечника зазвичай виконують в поєднанні з променевою терапією, що підвищує успіх лікування.

У TomoClinic для хіміотерапевтичного лікування застосовуються перевірені оригінальні медикаменти, які дозволяють знищувати клітини пухлини, знижуючи можливість виникнення ускладнень. Ця процедура зменшує пухлину, запобігає відновленню процесу і утворенню метастазів після операції. ТомоКлінік пропонує доступну вартість лікування. Ціна відповідає якості лікування.

Проходячи лікування онкологічних захворювань в TomoClinic, ви можете бути впевненими в тому, що отримуєте його відповідно до сучасних світових стандартів. Ми не тільки даємо інформацію про всі рекомендовані методи обстеження і схеми лікування вашого захворювання, існуючі якісні препарати для терапії, ми відповідально ставимося до дозування і режиму введення ліків. Деякі ліки потрібно вводити швидко, а деякі — шляхом тривалих інфузій, іноді до 120 годин. Тому для забезпечення високої якості і безпеки лікування цих правил необхідно дотримуватися.

Також ми не приховуємо від пацієнта інформацію про його хворобу, існуючі рекомендації по її лікуванню, можливі альтернативні методи терапії. Пацієнт, знаючи свою хворобу і чому йому пропонують саме таке лікування, завжди може проконсультуватися з іншим фахівцем і бути впевненим в якості призначеної терапії. Ми самі пропонуємо консультацію в інших клініках, якщо вона необхідна пацієнтові.

Ми розуміємо, наскільки важливий в лікуванні є емоційний фон. Саме тому приділяємо належну увагу тому, щоб пацієнт зміг відчути до себе етичне ставлення, міг впевнено ставити запитання, пов’язані з його лікуванням, і отримувати всі необхідні відповіді. Ми зробимо все можливе для того, щоб отримання медикаментозного лікування в нашому центрі було не тільки якісним, але і максимально комфортним.

Якщо залишилися питання або ви хочете проконсультуватися з нашими фахівцями — будь ласка, задайте питання нашим консультантам (форма внизу екрану праворуч).

Які локалізації новоутворень ми лікуємо хіміотерапією в TomoClinic?

 • Метастази злоякісних пухлин з невиявленим первинним осередком
ПУХЛИНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ
 • Пухлини головного мозку
ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ГОЛОВИ І ШИЇ
 • Рак гортані I, II, III, IV стадії
 • Рак глотки (носо-, рото, гортаноглотки) I, II, III, IV стадії
 • Рак щитовидної залози
 • Рак порожнини рота I, II, III, IV стадії
 • Рак верхньої і нижньої щелепи I, II, III, IV стадії
 • Рак язика
ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ

Хіміотерапія при раку легенів призначається фахівцями тільки після точної діагностики захворювання за допомогою візуалізації, верифікації та стадіювання. Існує ряд факторів, які впливають на вибір лікування: це стадія захворювання, розміри пухлини, гормональний статус, наявність метастазів і інші. Також дуже важливо враховувати індивідуальні особливості організму: вік, стан здоров’я, локалізація пухлини, наявність хронічних захворювань та інші.

Хіміотерапія при раку шлунка проводиться досить часто. Застосування лікарських препаратів є однією зі складових успішного лікування раку шлунка. Найбільш ефективно боротися з раком практично будь-якої локалізації вдається за допомогою поєднання декількох методик лікування. Як правило, це променева терапія, хіміотерапія і оперативне втручання. Послідовність застосування методів залежить від індивідуальних особливостей організму людини, локалізації новоутворення, з яким доведеться боротися, а також стадії онкологічного процесу.

При раку шлунка хіміотерапевтичне лікування призначається у вигляді таблеток, внутрішньовенного введення, ін’єкцій або через помпу. Режим лікування залежить від виду препарату або їх комбінації.

РАК ГРУДНОЇ (МОЛОЧНОЇ) ЗАЛОЗИ I, II, III, IV стадії, в т.ч. рак грудної залози у чоловіків.

Хіміотерапія при раку молочної залози (грудей) є одним з методом лікування, який найбільш ефективний в поєднанні з іншими методиками — такими, як променева терапія і хірургія.

Суть хіміотерапевтичного лікування злоякісних новоутворень грудей полягає в призначенні цитостатичних препаратів. Це протипухлинні медикаментозні засоби, які припиняють процеси росту, розвитку та механізми ділення злоякісних клітин в молочній залозі.

ПУХЛИНИ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
 • Рак печінки
 • Рак підшлункової залози
 • Рак прямої кишки
 • Рак нирок
 • Пухлини надниркових залоз
 • Мезотеліома очеревини
ПУХЛИНИ СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
 • Рак сечового міхура I, II, III, IV стадії
 • рак яєчка
 • Рак передміхурової залози (простати) I, II, III, IV стадії
 • Рак статевого члена
 • рак яєчника
 • Рак шийки матки
 • Рак тіла матки
ПУХЛИНИ ШКІРИ, М’ЯКИХ ТКАНИН І КІСТОК
 • Злоякісні пухлини шкіри (лімфоми шкіри)
 • Пухлини м’яких тканин (саркоми)
 • Остеосаркоми (рак кісток)
 • Меланоми
ЗЛОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ ЛІМФОЇДНОЇ І КРОВОТВОРНОЇ ТКАНИН
 • Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна/Ходжкінска лімфома)
 • Неходжкінські злоякісні лімфоми
 • Рак крові (гемобластози)


 1. Добрий день.У чоловіка ,вік 60років ,рак сечового міхура 4 стадія з метастазами.Пройшли два курси хіміотерапії(Гемцитабін + Циспластин) після першого блоку(6 хімій) пухлина зменшилась,після другого блоку (6хімій) почала прогресувати.Які можлив подальші варіанти.


  1. Доброго дня. Для з’ясування подальшої схеми лікування спеціалісти мають розглянути вашу медичну документацію, яку ви можете прислати нам за адресою info@tomocenter.com.ua До того ж, ви маєте обговорити це питання на індивідуальній консультації з лікарем, який може скликати консиліум лікарів для вирішення подальшої ситуації. Для цього зателефонуйте нам на безкоштовний номер, вказаний на сайті — https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/ Раді будемо допомогти.


 2. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можлива охриплість голосу під час проходження курсу хіміотерапії? Можливо, від стоматиту?


  1. Ірина, доброго дня. Все залежить до того ж ще й від області, яка опромінюється. Ми цього знати не можемо, як і деталей вашого лікування. Тому краще зверніться з цим індивідуальним питанням до лікуючого лікаря або дзвоніть за телефонами клініки, вказаними на сайті.


 3. У мами діагноз лімфома Ходжкіна 2 стадія, пройшли два курси хіміотерапііі, після другого дуже знесилена, практично лежить , паднімпли лейкоцити , так як впали до 1,5, та все одно дуже слабо себе почуває. Чи можна починати 3 курс хіміотерапііі, так як думаю що хвороба починає проявлятися, бо палнялась температура 38???


  1. Наталя Степанівно, доброго дня. Питання про старт нового курсу хіміотерапії завжди розглядається лікарями. Якщо спостерігається висока температура та падіння рівня лейкоцитів, зазвичай це є перешкоджуючим фактором для старту хіміотерапії. Але наші лікарі завжди допомагають вийти з цього стану максимально швидко, щоб налагодити ситуацію. За консультацією звертайтеся до лікуючого лікаря та нашої клініки — https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/


 4. Підкажіть будьласка,у чоловіка 4 ст прямої кишки з метастазами в хребет.Пройшов три курса хіміотерапії окаліплатін,після чого утворилася тромбоеболія.Пролікували тромбоеболію .Чи можливо далі лікувати рак,які хімії або яке лікування далі?


  1. Наталія Михайлівно, доброго дня. Так, в нашій клініці можна пройти курси хіміотерапії або променевої терапії. Але в кожному окремому випадку нам потрібно розглянути перш за все вашу медичну документацію, щоб дати свою відповідь. Пришліть нам її на е-мейл info@tomocenter.com.ua та звертайтеся за безкоштовними телефонами, які вказані на нашому сайті – https://tomocenter.com.ua/kontakty/


 5. Добрый день. Подскажите пожалуйста, прошли два курса химиотерапии с интервалом в три недели. Назначено КТ. Подскажите, через какое время после химиотерапии можно пройти КТ, чтобы оценить действие лекарства на опухоль. Спасибо.


  1. Доброго дня. Компьютерную томографию обычно назначает лечащий врач: ему известно более детально, через какой временный промежуток важно провести контроль лечения. Бывают случаи, когда КТ проводят после 1-2 курсов химиотерапии, однако каждый случай индивидуален и в вашем случае лучше обратиться за консультацией к специалисту, который знаком с вашей историей болезни.


 6. Здравствуйте! Подскажите пожалуйста у отца диагностировали диффузную В- многоклеточную лимфома, богатую Т-лимфоцитами-гистиоцитами, нам назначили по протоколу лечения схема CHOP и препарат Мабтера, можно его заменить аналогом так как материальное положение не соответствует названным ценам на химиотерапию. Подскажите пожалуйста какие ещё можно использовать препараты, кроме Мабтеры. заранее огромнейшее спасибо


  1. Наталья, доброго дня. Такие вопросы советуем решать с химиотерапевтом, дать рекомендации в Интернете мы не можем, поскольку каждая ситуация индивидуально и важно понимать, как воспринимается препарат организмом пациента и насколько это оказывает эффект для опухоли. Рекомендуем позвонить на нашу бесплатную горячую линию, телефон указан на сайте http://www.tomocenter.com.ua


 7. Доброго дня. Ca лівої молочної залози. Видалили пухлину та 2 лімфовузли. Стадія 1, Т 1, N 1, M 0, кл. група ІІІ.
  Підкажіть будь ласка, який тип лікування та вартість у вашій клініці. Дякую.


  1. Інно, доброго дня. Для розуміння вашої ситуації головний лікар має розглянути вашу медичну документацію та обговорити клінічну картину на консиліумі. Лише після цього можна буде говорити про тип лікування та вартість. Для цього пропонуємо подзвонити на гарячу телефонну лінію (безкоштовно), яка вказана на нашому сайті http://www.tomocenter.com.ua


  1. Доброго дня, Алла. Всё зависит от препаратов, которые назначаются после врачебного консилиума и рассмотрения индивидуальной клинической картины. Советуем созвониться по нашему номеру 0 800 30-15.03.


 8. в доброго знайомого рак шлунка. Поки піднімаємо гемоглобін, зараз 100. Лікар сказав, що після наступної здачі крові на аналіз в разі позитивної динаміки можна розпочати хіміотерапію (таблетки). Знайшли травника. Томілко Микола Миколайович. Лікар склад відвару погодив, але сказав, що лише окремо від хіміотерапії. ЯК НАМ ДІЯТИ? Хворий дуже слабий. майже лежачий. прийом 5-6 разів на день, але по 50-100 грам.


  1. Доброго дня, Любов. Пацієнт сам приймає рішення, а в данному випадку ви маєте прийняти рішення разом з пацієнтом, травником та лікарем. Кожну окрему ситуацію треба розглядати індивідуально. Ми пропонуємо провести хіміотерапію в умовах нашої клініки. Для уточнення деталей подзвоніть на номер нашої гарячої лінії (безкоштовно для дзвінків по Україні) 0 800 30 15 03. Дякуємо!


  1. Добрий день, Юрій! Кожен випадок індивідуальний, і наші фахівці зможуть відповісти на Ваші питання, ознайомившись з діагностичними дослідженнями. Кількість сеансів хіміотерапії та доза підбираються для кожного пацієнта з огляду на особливості організму і захворювання. Будь ласка, надішліть Вашу медичну документацію для безкоштовної дистанційної консультації (https://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/), і наші фахівці протягом 2 днів скажуть, яку стратегію лікування краще обрати. Якщо Вам потрібна більш чітка відповідь, перейдіть за цим посиланням або подзвоніть на номер нашої гарячої лінії (безкоштовно для дзвінків по Україні) 0 800 30 15 03. Дякуємо!


 9. Доброго дня, батька проперували і взяли шлунок на гістологія, сказали що карценома, сказали після операції робити хімію, в нього не дуже здорове серце, які є взагалі варіанти.


  1. Добрий день, Володимир Ярославович! Кожен випадок індивідуальний, і наші фахівці зможуть відповісти на Ваші питання, ознайомившись з діагностичними дослідженнями. Кількість сеансів хіміотерапії та доза підбираються для кожного пацієнта з огляду на особливості організму і захворювання. Будь ласка, надішліть Вашу медичну документацію для безкоштовної дистанційної консультації, і наші фахівці протягом 2 днів скажуть, яку стратегію лікування краще обрати. Якщо Вам потрібна більш чітка відповідь, перейдіть за цим посиланням.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.