Імунотерапія

Імунотерапія — інноваційний сучасний метод лікування онкологічних захворювань. Суть способу імунотерапії полягає в активації людського імунітету (антитіл) на боротьбу з атиповими клітинами, що виникають при розвитку раку.

На чому побудований метод імунотерапії?

Імунітет людини призначений для боротьби з вірусами, бактеріями і різними грибками. Але також імунітет схильний реагувати на будь-які сторонні предмети, що виникають в організмі. Такими і є атипові клітини, які розвиваються внаслідок порушення звичного поділу клітин в організмі. Це призводить до їх видозміни і може стати причиною розвитку атипових клітин, що провокують онкологічне захворювання. Імунна система схильна розпізнавати помилкові атипові клітини, визнавати їх чужими і атакувати.

Через особливості різної будови і видозміни атипових клітин імунна система не завжди може їх розпізнати.

Ракові клітини можуть бути непомітними для імунітету через:

 • Мінімальну кількість чужорідних речовин в клітині
 • Вироблення раковими клітинами білків, що сприяють зниженню реакції імунної системи
 • Того, що іноді навколо клітини формується мікрооточення, яке впливає на пригнічення імунітету

Важливо розуміти, що імунітет людини готовий боротися з раком і реагує на виникнення атипових клітин, але для цього необхідно активувати імунітет. Саме активація імунної системи для ефективної боротьби з раком є імунотерапією.

Види імунотерапії

Існує п’ять основних:

 1. Моноклональні антитіла. Метод полягає у виготовленні штучних аналогів імунної системи з первісної клітини, що зветься клоном. Моноклональні антитіла в залежності від дії діляться на 2 групи: ті, що діють самостійно і цілеспрямовано.
 2. Протиракові вакцини. У сучасній медицині існує багато видів протипухлинних вакцин, але за способом дії вони діляться на 2 види: антигенні та клітинні. Антигенні вакцини виготовляються з компонентів, що містяться в ракових клітинах. Введення антигенів не провокує розвиток захворювання в організмі, а лише дозволяє їх звести з імунною системою. Клітинні вакцини виготовляються з ракових клітин пацієнта, які вже не здатні на розподіл.
 3. Клітинна імунотерапія. Метод полягає в попередньому взятті імунних клітин з організму пацієнта та активізації їх проти пухлини. Потім вони розмножуються в лабораторних умовах і запускаються знов в організм пацієнта. Клітини імунітету розпізнають і атакують атипові. Такий вплив допомагає уповільнити зростання і зовсім знищити злоякісне новоутворення.
 4. Інгібітори контрольних точок. Клітини імунітету спочатку мають контрольні точки, які є специфічними речовинами для придушення роботи імунітету. Це необхідно через схильність імунної системи негативно впливати на здорові тканини.
 5. Модулятори роботи імунітету. Є загальним методом підкріплення імунітету, який забезпечується прийомом медичних препаратів. Їх специфіка — безпосередньо впливати на імунітет без конкретизації якихось особливих компонентів злоякісних клітин.

иммунотерапия рака

Імунотерапія при різних видах раку

Імунотерапія раку в Україні при злоякісних новоутвореннях останнім часом показує позитивні результати. Суть методу лікування полягає у стосунках імунітету з пухлиною і необхідності «завести» імунітет для боротьби з атиповими клітинами.

Для активації імунітету використовуються спеціальні компоненти і препарати. Залежно від форми, виду, типу, стадії раку та індивідуальних особливостей організму визначається ефективний вид імунотерапії.

Імунотерапія при меланомі

Меланома є одним з найбільш агресивних видів раку, який схильний до швидкого розвитку. Поширення ракових клітин відбувається з потоком крові та лімфогенним шляхом. Для лікування меланоми застосовуються традиційні методи лікування: оперативне втручання, хіміотерапія і променева терапія. В останні роки при генералізованій меланомі може бути призначена імунотерапія.

Метод лікування показує позитивні результати переважно при легкому ступені ураження і після первинного хірургічного втручання. Важливо враховувати, що імунотерапія при меланомі може провокувати побічні дії, серед яких:

 • Підвищена температура тіла
 • Слабкість в м’язах
 • Головні болі
 • Проблеми серцево-судинної системи

Імунотерапія при раку легенів

При раку легенів переважно призначається хірургічне втручання в комплексі з променевою терапією. Необхідність комбінованого лікування полягає у високій схильності до утворення метастаз у віддалених органах.

Також високі показники результативності лікування раку легенів демонструє імунотерапія, особливо при формах раку з метастатичними враженнями. Суть імунної терапії при раку легенів полягає в активізації імунної системи до боротьби зі злоякісним процесом. Як правило, препарат приймається внутрішньовенно, а дозування і кількість курсів залежать від реакції пухлини на препарат і загального стану здоров’я пацієнта.

При раку молочної залози

Рак молочної залози є одним з найбільш поширених видів онкологічного захворювання серед жінок. Для ефективного лікування використовують традиційні методи лікування: хіміотерапія, хірургічне втручання і променева терапія.

Для загальної підтримки організму і в якості додаткового лікування може бути використана імунотерапія. Як правило, вона забезпечує активізацію імунної системи проти злоякісних клітин і може бути призначена пацієнтам при будь-якій стадії раку молочної залози, але особлива імунокомпетентність спостерігається на 1-2 стадії раку. Також важливо враховувати прийняті препарати, адже хіміотерапія та імунотерапія в комбінації неприпустимі. Ціна імунотерапії раку в кожній клінічній ситуації є індивідуальною.

При раку нирки

Розвиток раку нирки серед населення є досить поширеним видом онкології. Перебіг раку нирки досить нестабільний та складно прогнозований через генетичне та морфологічне розмаїття пухлини.

Нирково-клітинна форма раку переважно не чутлива до хіміотерапії і променевої терапії. Це може стати причиною тотальної резекції органу. Також при раку нирки може бути застосована неспецифічна та специфічна імунотерапія.

Неспецифічна імунотерапія при раку нирки передбачає прийом медикаментів на основі цитокінів. Речовина активує Т-лімфоцити, які допомагають імунній системі розпізнати небезпечні злоякісні клітини.

При специфічної імунотерапії в залежності від форми пухлини і загального стану пацієнта можуть бути використані протипухлинні вакцини.

При раку щитовидної залози

Рак щитовидної залози — злоякісне новоутворення, яке формується з фолікулярних клітин. Для лікування пухлини може бути показана операція з видалення новоутворення, хіміотерапія, променева терапія та імунотерапія. Особлива увага приділяється підтримці та активізації імунної системи для ефективної боротьби із злоякісними клітинами. Медичні препарати та протипухлинні вакцини підбираються виключно лікарем з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Ліки, що застосовуються при раку щитовидної залози, сприяють утворенню природного захисту організму і протистояння поширенню пухлинного процесу. Якісна імунотерапія дозволяє придушити регенерацію злоякісних клітин, уповільнити процес формування і розростання новоутворення.

При раку підшлункової залози

Рак підшлункової залози є найпоширенішим захворюванням, особливо у людей від 55 років. Особливістю злоякісного новоутворення підшлункової залози є швидке зростання і розвиток, тому пацієнти потребують якісної і своєчасної діагностики.

Залежно від стадії хвороби і загального стану пацієнта визначається відповідний метод лікування. Неприємна особливість онкологічного ураження підшлункової залози полягає в низькій чутливості пухлини до традиційних методів лікування.

Найкращі показники були визначені лікарями при лікуванні раку підшлункової залози комплексом імунотерапії, хіміотерапії та інгібітору фокальної адгезивної кінази.

иммунотерапия рака

При раку передміхурової залози

Імунна система схильна розпізнавати, вбивати і протистояти розвитку злоякісних клітин. Але для ефективної і постійної боротьби імунітет необхідно підтримувати і активно запускати за допомогою спеціальних препаратів.

Рак передміхурової залози — патологія, яка досить часто зустрічається серед чоловіків старше 50 років в Україні. Як правило, хворобі передує недолікована аденома простати. Імунотерапія при раку передміхурової залози складається з двох частин: пасивної та активної.

Пасивна полягає у веденні активних компонентів в імунну систему пацієнтам, хворим на рак. Введення проводиться в комплексі з використанням препаратів на основі цитокінів.

Активна при раку передміхурової залози складається з використання протипухлинних вакцин Т-клітин.

При раку сечового міхура

Рак сечового міхура — онкологічне захворювання, яке становить приблизно 40% від усіх випадків ураження сечовидільної системи. Хвороба вимагає негайного комплексного лікування, яке може включати в себе оперативне втручання, хіміотерапію, променеву терапію та імунотерапію.

При раку сечового міхура застосовуються протипухлинні вакцини, кількість сеансів і дозування препарату визначаються виключно за загальним станом пацієнта.

Мінусом даного виду терапії є висока схильність до побічних ефектів, якими є гематурія і цистит.

При раку шлунка

Рак шлунка займає одне з лідируючих місць по поширеності серед загального числа онкологічних захворювань в Україні. Причин для розвитку хвороби багато, але основною є зараження бактерією хелікобактер пілорі.

Через сильний біль та інші симптоми виявити захворювання вдається на початковій стадії. Рак шлунка вимагає комплексного підходу до лікування, що передбачає повну або часткову резекцію пухлини, променеву та імунотерапію. Останній вид лікування показав максимально позитивні результати навіть при метастатичному ураженні.

При раку шийки матки

Рак шийки матки — онкологічне захворювання, яке класифікується як помилка при нормальному розподілі клітин і трансформації їх в злоякісні. Причиною раку шийки матки частіше за інших є ігнорування ерозії шийки матки та подальше ускладнення — дисплазія.

Імунотерапія при лікуванні раку шийки матки займає основне місце при комбінації комплексів хіміотерапії та променевої терапії. Імунотерапія якісно підсилює ефект препаратів за рахунок активного впливу на імунну систему.

При раку печінки

Рак печінки — одне з найбільш поширених захворювань в світі. Імунотерапія при раку показує максимально позитивні результати. Згідно з дослідженнями пацієнти, які отримували ад’ювантну терапію, показали кращі результати: був відзначений тривалий період без рецидиву раку.

При раку стравоходу

Основна небезпека раку стравоходу полягає в тому, що хвороба тривалий період протікає безсимптомно. Через це вдається виявити хворобу вже на пізній стадії, упустивши дорогоцінний час для комплексного і якісного лікування.

При раку стравоходу позитивні результати показує проведення пацієнтам імунотерапії з використанням дендритних клітин. Функція клітин полягає в активізації Т-лімфоцитів, які надають згубний тиск на тканини злоякісного новоутворення.

Як правило, імунотерапія із застосуванням дендритних клітин є обов’язковою для застосування при неоперабельний формі раку стравоходу.

При раку товстої кишки

Рак товстої кишки — патологічне новоутворення в слизовій оболонці органу. Злоякісне новоутворення схильне до швидкого зростання та поширення в організмі. Для лікування використовують традиційні методи, серед яких особливе місце займає імунотерапія.

Метод передбачає штучний «запуск» імунітету на атаку проти злоякісних клітин і уповільнює ріст пухлини завдяки блокаді зростання кровоносних судин навколо новоутворення.

При раку яєчника

Імунотерапія при раку яєчників є досить поширеним методом в онкологічній практиці. Суть імунотерапії при раку полягає в активізації імунітету до боротьби зі злоякісними клітинами. Застосування препарату показує позитивні результати і значно знижує ризик рецидиву після одужання. Імунотерапію при раку яєчника використовують комплексно з оперативним втручанням і хіміотерапією.

Використані препарати

Існує величезна різноманітність препаратів, що застосовуються для лікування різних видів раку. Також до цих пір проводяться дослідження щодо нових медикаментів і вакцин для боротьби з онкологічним процесом.

Медичні препарати для боротьби з раком можна розділити на основні групи за фармакологічним складом та властивостями:

 • Дендритні клітини. Вони створюються штучним шляхом з кров’яної. Дендритні клітині надають переважну дію при контакті з пухлиною і запобігають подальшій регенерації ракових клітин.
 • Інтерлейкіни. Специфічні речовини, які передають необхідну інформацію про ракові клітини.
 • Цитокіни. Спеціальні речовини, що забезпечують передачу інформації між клітинами імунної системи.
 • Протипухлинні вакцини. Спеціальні препарати, які створюються на основі частинок антигенів або пухлини.
 • Інтерферони. Основні речовини, які чинять знищуючий вплив на злоякісне новоутворення.

Протипоказання до застосування

Імунотерапія — порівняно нова течія в медицині, тому для неї існує багато протипоказань, над усуненням яких працюють фахівці.

Основні протипоказання:

 • Важкі алергічні реакції
 • Імунодефіцити
 • Туберкульоз
 • Ревматизм
 • Психічні розлади
 • Побічні ефекти після застосування імунотерапії

Всі види лікування раку несуть той чи інший ризик для життя та здоров’я пацієнта. Іноді після проведення курсів хіміотерапії у пацієнтів зростає небезпека вторинного утворення злоякісної пухлини. Не менш ризикованим є й хірургічне втручання: під час операції виникає висока небезпека зупинки серця або сильної кровотечі.

Побічні ефекти і ризики:

 • Підвищення нормальної температури тіла, відчуття слабкості і втоми
 • Сильні головні болі
 • Набряк головного мозку

Плюси і мінуси

Неможливо на всі 100% відповісти на питання, чи ефективна та безпечна імунотерапія, тому що даний вид лікування є досить новим. Вчені постійно вдосконалюють метод лікування, проводять лабораторні дослідження для поліпшення препаратів, усунення протипоказань і зниження кількості побічних чинників.

Як правило, імунотерапія показує позитивні результати в комплексі з хіміотерапією, променевою терапією або оперативним втручанням. Посилення роботи імунної системи підтримує і зміцнює дію інших препаратів, дозволяючи ефективно боротися з онкологічним процесом і запобігаючи появі рецидиву.

Серед недоліків процедур імунотерапії варто відзначити важкі побічні дії та високу вартість комплексу процедур.

Вартість імунотерапії

Ціна імунотерапії раку в Україні і в Європі досить висока. На сьогодні імунотерапія — це новий метод лікування і знаходиться на етапі досліджень. Клініки застосовують невелику кількість препаратів, аналогів яких поки не існує. Через це вартість імунотерапії трохи вище, ніж хіміотерапія або променева терапія. Згодом, коли на ринку з’являться нові препарати, ціна значно знизиться.


  1. Оксана Юрьевна, доброго дня! В каждом отдельном случае врачам важно обсудить ситуацию на консилиуме, принять ко вниманию всю медицинскую документацию и результаты исследований, а уже затем составлять схему лечения. От этого и будет зависеть стоимость всего курса терапии. Рассчитывается индивидуальная дозовая лучевая нагрузка, объем мишени и количество сеансов. От этого будет зависеть стоимость. Для уточнения всех вопросов по ценам звоните по телефонам, указанным на нашем сайте — https://tomocenter.com.ua/kontakty/


  1. Доброго дня, Антон. Подробнее о глиоме головного мозга и ее лечении вы можете прочесть здесь — https://tomocenter.com.ua/lechenie/lokalizatsii-zlokachestvennykh-opukholey/glioma-golovnogo-mozga/ Применение альтернативных методов лечения (помимо хирургии) зависит от решения консилиума и общей клинической ситуации. Мы также работаем с международными протоколами лечения, сверяемся с ними. В ряде случаев эти методы лечения могут затормозить развитие рака, сократить размеры и количество опухолевых поражений. Для этого нам важно рассмотреть вашу ситуацию детальнее, изучить медицинские документы и результаты анализов. Созвонитесь с клиникой для уточнения ответа на ваш вопрос по телефонам, указанным на нашем сайте — https://tomocenter.com.ua/kontakty/ Рады быть вам полезными!


 1. Здравствуйте! Используете ли вы иммунотерапию? Если да то какие именно и для каких видов рака? Можно ли получить такую вакцину для редкого рака?


  1. Константин Витальевич, доброго дня. Да, иммунотерапия — наше новое направление деятельности. Кроме того, в клинике в данный момент ведутся клинические испытания с применением иммунопрепаратов, которые уже себя оправдали в мире и теперь оправдывают свою эффективность в условиях Украины. Они также действенны для редких видов рака и особенных ситуаций. Мы всегда ориентируемся на международные протоколы, чтобы при нужном диагнозе назначить нужный препарат в нужной дозировке и по нужной схеме лечения. Рассмотрим вашу ситуацию. Для консультации звоните по бесплатным телефонам, чтобы прояснить ситуацию — https://tomocenter.com.ua/kontakty/

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.