Біопсія лімфовузла

Біопсія лімфовузла – це діагностична процедура, що полягає у заборі біоптата видозмінених тканин для подальшого гістологічного аналізу. Призначається пацієнтам, що знаходяться у зоні ризику розвитку онкології. Найчастіше лімфатичні вузли уражають метастази при раку молочної залози, легень, простати та мигдалин.

Лімфовузли – це периферичні компоненти лімфатичної системи людини. Вони є своєрідним фізіологічним фільтром для патогенних мікроорганізмів, які потрапляють у кров. Потрапляючи з гематогенним током до лімфатичних вузлів патогени повинні руйнуватися. Основна функція лімфатичних вузлів – вироблення клітин лейкоцитів, які протистоять інфекціям, що потрапляють в організм. Аналіз крові інфекційно зараженого пацієнта завжди показує високий рівень лейкоцитів у крові, що свідчить про наявність інфекції чи розвитку патологічного процесу в організмі.

Біопсія лімфатичного вузла максимально інформативна процедура, що допомагає підтвердити чи спростувати розвиток онкології. Дослідження лімфовузлів призначають через схильність пухлин до метастазування.

Лімфатичні вузли розташовані у кількох частинах організму – на животі, в паху, під пахвами та на шиї. Усі вузли пов’язані між собою судинами, що і слугує поширенням ракових клітин по організму.

Протипоказання до проведення біопсії лімфовузла

Перед проведенням процедури пацієнту необхідно здати ряд аналізів, які виключають наявність протипоказань до процедури. Основними є загальний аналіз сечі та дослідження крові на згортання.
Біопсію лімфатичного вузла не можна проводити пацієнтам, що мають погане згортання крові адже процедура може спричинити кровотечу.

Не можна проводити біопсію лімфовузлів, якщо наявні гнійні виділення досліджуваної зони чи сусідніх тканин.
До відносних протипоказань відносять вагітність, лактацію, менструацію.

Як проводиться біопсія лімфовузлів?

Етапи процедури залежать від методу забору клітин для дослідження. Біопсія лімфовузла проводиться такими способами:

 • ТАБ. Тонкоголкова аспіраційна біопсія лімфовузлів проводиться за допомогою довгої тонкої голки. Для максимальної точності взяття фрагмента тканин підщелепного вузла, тонкоголкова біопсія може проводитися під контролем ультразвукового апарату. Якщо вузол сильно збільшений в об’ємах використання уз-апарату не потрібне.
 • Пункційна. Метод взяття фрагмента, який передбачає прицільний “постріл” голки і взяття видозміненого фрагмента тканини. Переважно признчається під час забору зразка тканин лімфовузла межистіння чи в паху. Процедура викликає сильні больові відчуття, тому потребує введення знеболювальних препаратів.
 • Ексцизійна (відкрита). Спосіб взяття фрагмента тканин за допомогою операційного втручання. Під час процедури відбувається резекція ураженого лімфовузла з подальшим прискореним гістологічним дослідженням. Якщо результат біопсії позитивний – прилеглі тканини, на які вже поширився онкологічний процес, видаляють. Перед проведенням відкритої біопсії пацієнту вводять спеціальний розчин, за допомогою якого вдається виявити сигнальний лімфатичний вузол. Сигнальний вузол – це лімфатичний вузол, що розташований найближче до місця ураження і в якому онкологічний процес почався в першу чергу. Саме цей лімфатичний вузол підлягає видаленню та гістологічному дослідженню. Процедура триває не більше години і відбувається під анестезією.

биопсия лимфоузла

Проведення біопсії лімфовузла в Онкологічному центрі TomoClinic

У приватній клініці ТомоКлінік біопсія лімфовузлів проводиться у кілька етапів. Перший – проведення аналізів на згортання крові, адже біопсія це інвазивна процедура.
Після отримання позитивних результатів спеціалісти клініки ТомоКлінік призначають день та час проведення процедури. Метод взяття біоптату підбирають залежно від показань до проведення біопсії.

У день процедури лікар проводить консультацію та попереджає пацієнта про основні нюанси підготовки. За кілька днів до проведення біопсії необхідно припинити прийом препаратів, що впливають на розрідження крові. Але цю дію необхідно узгодити з лікарем, який призначив прийом пігулок.

Біопсія лімфовузла процедура, що викликає больові відчуття. Якщо взяття біоптату буде проводитися під місцевою анестезією, то допускається легкий сніданок вранці перед процедурою. Якщо буде проводитися відкрита біопсія та загальний наркоз, рекомендовано відмовитися від прийому їжі за 12 годин.
В Онкологічному центрі TomoClinic процедуру проводять кваліфіковані спеціалісти. Завдяки сучасній апаратурі отримати результати гістологічного аналізу можна за короткий період часу. Пацієнти добре переносять процедуру, вона не викликає негативних наслідків. Прочитати відгуки про процедуру ви можете на сайті клініки.

биопсия лимфоузла

Ціна біопсії лімфовузлів

Вартість процедури може варіюватися залежно від методу взяття фрагменту, використання МРТ чи КТ для навігації та швидкості отримання результатів.

Який лікар проводить біопсію лімфовузла?

Біопсію лімфовузлів проводить лікар-хірург. Направлення на процедуру видають лікарі-онкологи чи онкогематолог.

На яких вузлах проводять біопсію лімфовузлів?

Організм людини налічує більше 600 лімфатичних вузлів. Біопсія може проводитися на лімфатичних вузлах, які значно збільшились в об’ємах чи на тих, що найближче розташовані до місця ураження. Зазвичай у випадках підозри онкологічного процесу проводиться біопсія сигнального лімфатичного вузла.

Як проводиться біопсія лімфатичного вузла?

Перед біопсією лікар призначає ряд аналізів. Серед них – аналіз крові на виключення порушень згортання крові. Також важливо виключити кіфоз.
Підготовка до біопсії передбачає відмову від їжі перед процедурою, якщо вона проводитиметься під анестезією, а також скасування прийому лікарських препаратів, що сприяють розрідженню крові.

Чи боляче робити біопсію лімфовузла?

Біопсія лімфатичного вузла – це інвазивна процедура, що передбачає прокол шкіри чи розріз. Процедура викликає больові відчуття, тому передбачає попереднє введення анестетиків.


 1. Добрый день! У сына тромбоц тония неуьочненная, понижены тромбоциты после 2х недель в стационаре упали с 10 до 1.Поедлагают биопсию подиышечной впадины но говорят не знаем чем закончится. Как быть?


  1. Доброго дня! Биопсию важно провести для уточнения и постановки окончательного диагноза после ряда других обследований организма. Некоторые биопсии могут нести риск в зависимости от локализации опухоли, потому важно заранее взвесить все возможные осложнения. Решение должен принять не один врач, а консилиум специалистов. Советуем созвониться с нашей клиникой по телефонам, указанным на сайте — https://tomocenter.com.ua/kontakty/ Рады быть для вас полезными!


 2. здравствуйте.у меня воспалились лимфоузлы практически по всему телу по 1см.подключичные больше 1см.можно ли сделать биопсию подключичного лимфоузла чтобы узнать есть рак или нет.


  1. Алена, доброго дня. Вам потребуется направление от лечащего врача, т.к. биопсия — это серьезная манипуляция, требующая индивидуального подхода. Для того, чтобы записаться на консультацию к нашему специалисту, советуем позвонить по номерам, указанным на сайте — https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/


 3. Здравствуйте,если есть подозрение на туберкулез лимфоузлов,можно сделать биопсию для подтверждения результата и какая цена


  1. Добрый день! Обращайтесь, пожалуйста, по номерам телефонов указанным на сайте и получите консультацию врача о необходимости этой процедуры


 4. Сколько стоит биопсия лимфоузла на шее и его исследование? (есть подозрение на рак). Напишите, пожалуйста, цены на все методы(иглой, удаление всего лимфоузла,


  1. Юлия, доброго дня! При любых подозрениях обращайтесь к нам за консультацией и диагностикой. Рады будем ответить на все ваши вопросы (включая стоимость процедур) и предложить современные методики исследований по нашему бесплатному телефону горячей линии в Кропивницком — 0 800 30-15-03.


 5. Доброго здоров’я. Хотів би запитати чи проведення біопсії в легенях на виявлення раку впливає на стан лімфовузла а саме його збільшення в розмірі, який в свою чергу призводить до напруження м’язів плечового суглоба. При цьому хочу сказати, що біопсія проводилася 2 рази , проміжок часу між виконанням складав 3тижні. Температура повітря була – 10 і ставили обидва рази дренаж. Чи може це бути наслідком ?


  1. Доброго дня! Краще спитатися цього питання у свого лікуючого лікаря та спеціаліста, який проводив біопсію. Для консультації в нашій клініці можна подзвонити за номером 0 800 30-15-03.


 6. Добрый день. Подскажите пожалуйста у меня обнаружили острый лимфаденит прописали антибиотики, но при этом все тело ломит и тошнота? Осмотр провел челюсно лицевой Хирург


 7. Добрый день!!Если возможно, хотелось бы получить консультацию Ваших специалистов.Мужу 65 лет,после перенесенной простуды,воспалились лимфоузлы на шее и под мышками.Гематолог направила на биопсию шейного лимфоузла в онкодиспансер .Мужу сделали цитологическое исследование с лимфоузла шеи .Результат исследования (Гиперплазия лимфоидной ткани со скудными элементами воспаления).Рекомендаций для лечения нет.Хирург рекомендует госпитализацию для выполнения биопсии лимфоузла шеи.Нужно вырезать целый лимфоузел на исследование.т,е, полноценная операция под общим наркозом.Пожалуйста, подскажите,что делать??.Пьем лимфомиозот рекомендация терапевта. Спасибо большое.Беспокоят Вас из Одессы.


  1. Доброго дня, Людмила Яковлевна. Спасибо за ваш вопрос. Советуем созвониться с нашей клиникой по номеру 0 (800) 30-15-03 (это бесплатно). Также есть альтернатива — дистанционная консультация наших врачей ttps://tomocenter.com.ua/konsultatsii/dystantsionnaya-konsul-tatsiya/

   Будем рады оказаться вам полезными!


  1. Тетяна, доброго дня. Дякуємо за питання. Біопсія лімфатичного вузла дозволить лікарям взяти матеріал з лімфовузла для дослідження під мікроскопом та з’ясування, чи є в тканині аномальні явища, наприклад, ракові клітини (лімфома).


 8. Здравствуйте. Врачи ничего не говорят. Взяли тоно игловая потом пунционная и завтра теперь будет делать открытая биопсия. Что это значит это уже рак или только будет определять рака есть или нет?

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.