Сьогодні Всеукраїнський день меланоми: чи загрожує Вам рак шкіри? Тест

В рамках Всесвітньої програми «Євромеланома», в цьому році Всеукраїнський день діагностики меланоми проводиться 13 квітня.
Традиційно, в цей день медичні установи по всій країні інформують про те, що таке меланома, і привертають увагу громадськості до проблеми цього небезпечного захворювання і його наслідків, а також допомогають в ранньому виявленні ознак злоякісного переродження родимки. У деяких клініках, як приватних так і державних, в цей день можна пройти безкоштовне обстеження на предмет виявлення злоякісних новоутворень шкіри на ранній стадії.
Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Статистика захворюваності за останні роки має тенденцію до збільшення. Ось чому важливо, саме на ранній стадії, діагностувати меланому. Адже від цього залежить подальше лікування і збереження життя.

0d6b140b05_804781.jpg

За результатами минулого року, в Україні в День меланоми було оглянуто понад 95 тисяч осіб, серед яких попередньо було встановлено 222 випадків меланоми. Всього за 8 років (2009-2016 рр.) Проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто 235 958 осіб, серед яких було виявлено 769 меланоми і 2101 випадків раку шкіри.

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО РИЗИКУ МЕЛАНОМИ

Що відбувається з вашою шкірою на сонці?

Ніколи не засмагаю (+6)повільно засмагаю (+4)засмагаю легко (+2)завжди засмагаю (0)

Від 0 до 6

Чи є у вас на шкірі веснянки (ластовиння)?

Так (+2), ні (0)

Від 0 до 2

Як багато родимок у вас на тілі?

Нема взагалі (0)менше 20 (+2);понад 20 (+4)

Від 0 до 4

Чи є у вас родимки неправильної форми, чи нерівномірно забарвлені?

Так (+2); ні (0)

Від 0 до 2

Який ваш натуральний колір волосся?

Чорний (0)каштановий (0)рудий (+2)світлий (+1)

Від 0 до 2

Як часто ви отримували сонячні опіки?

Ніколи (0)раз чи двічі (+2)три та більше (+4)

Від 0 до 4

Оцінка результату за кількістю балів:

Менше 10 — низький ризик виникнення меланоми;

10-15 — середній ризик

понад 15 — високий ризик виникнення меланоми шкіри.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза