Роль інфузійних портів в ході терапії онкопацієнтів

При діагностиці та лікуванні раку пацієнтам часто потрібне введення різних препаратів. Для чого необхідний венозний порт і що від нього залежить? Це технологія, яка безпосередньо впливає на ефективність лікування раку і у всіх клініках встановлюється до старту хіміотерапії. Інноваційний медичний пристрій — це must-have сучасного онкопацієнта. У всьому світі його застосовують для регулярного забору крові, багаторазових інфузій, введення препаратів, включаючи хіміотерапевтичні. Порт-система складається з катетера і резервуара, встановлюється підшкірно і забезпечує прямий та зручний доступ до венозної системи пацієнта в будь-який момент.

Які показання для установки таких венозних портів?

1. Пацієнту потрібні часті та тривалі курси лікування.
2. Раз за разом необхідне введення контрастної речовини, анестезії, підтримуючої терапії.
3. Хіміотерапія або інші препарати вводяться часто або протягом тривалого часу.
4. У онкохворого ускладнений доступ вен, їх важко знайти.
5. Потрібний частий забір крові, який би хотілося проводити без болю й швидко.
6. Пацієнту необхідно вводити компоненти крові або парентеральне харчування.

Як встановлюють венозні порти в TomoClinic?

Процедура проводиться в нашій новій спеціально обладнаній операційній з апаратом УЗД експертного класу, електрокардіографом і оптичним приладом — ангіографом Toshiba Infinix-i Dual Plane. Всі ці пристрої комплексно допомагають професіоналу знайти потрібну судину, якісно встановити порт в необхідному положенні, чітко зафіксувати його на певній глибині.

Такий апаратний контроль в тандемі з професіоналізмом хірурга допомагає:

— простежити за якістю імплантації порту і виключити можливі ускладнення
— надати пацієнтові графічне підтвердження правильної його установки
— гарантувати довічну його експлуатацію при належному використанні і догляді
— видати пацієнту паспорт про встановлений порт, де будуть вказані дані щодо виробника, розміру пристрою, дати його установки і ім’я хірурга, а також ID венозного порту; з цим паспортом онкопацієнт зможе продовжити лікування в будь-якій клініці світу, не потребуючи перевстановлення порту

Хто цим займається?

Порти встановлює ціла команда професіоналів нашої клініки, яка складається з онкохірурга, інтервенційного радіолога, лікаря УЗД. У квітні 2019 року фахівці TomoClinic Степан Крулько і Олег Горошенко пройшли черговий курс навчання з встановлення інфузійних порт-систем в клінічній лікарні «Феофанія» (Київ) та отримали сертифікати на проведення подібних маніпуляцій в нашій клініці.

Які інфузійні порти ми встановлюємо своїм пацієнтам?

Це високоякісні системи з атравматичною конструкцією від німецького виробника B.Brown. Їх основні переваги:

  • Силіконова мембрана і катетер дозволяють робити кожну пункцію безпечною
  • Плоска основа системи дає можливість стабільно і надійно закріпити порт в потрібному положенні
  • Округла форма порту дозволяє при необхідності провести фізичну діагностику за допомогою пальпації
  • Присутній захист від перегинання завдяки рентгеноконтрастності з’єднувального кільця

Наші принципи в установці інфузійних порт-систем:

1. Технологія — в пріоритеті. XXI століття — це час, коли треба зробити крок назустріч новим світовим методикам імплантації портів під контролем високоточної апаратури замість встановлення портів «наосліп».

2. Ми — за тривалий період застосування портів для комфорту як пацієнта, так і медперсоналу (наші системи можна використовувати протягом 1-2 років при лікуванні або довічно).

3. У TomoClinic для онкопацієнтів часто проводять комплексне лікування раку при поєднанні хіміотерапевтичних препаратів з іншими. З встановленим портом з’являється можливість зручно вводити як фізрозчин і контраст, знеболювання і підтримуючі ліки, так і дорогі препарати (наприклад, імунну терапію).

4. З порт-системою під шкірою пацієнта немає необхідності кожного разу чинити біль, шукати і проколювати вени, ставити катетери і приносити психологічний дискомфорт.

5. Ми встановлюємо зовні непомітний пристрій. З ним пацієнт значно менше ризикує занести інфекцію в кров і отримати ускладнення при пошкодженні судин в ході проведення хіміотерапії.

Якщо ви плануєте проводити тривалий курс хіміотерапії, рекомендуємо установку спеціального інфузійного порту. У разі виникнення питань звертайтеся на нашу безкоштовну лінію, зазначену на сайті клініки www.tomocenter.com.ua


  1. Доброго дня! чи встановлюєте ви порт-системи для відкачування рідини з шлунку (асцит ) щоб можна було постійно відкачувати рідину?


    1. Доброго дня, Олександра Валеріївна. Наша клініка спеціалізується на встановленні спеціальних порт-систем, адже для цього в TomoClinic є доступна апаратура та кваліфікований персонал. Для того, щоб дізнатися відповідь на ваше запитання, подзвоніть нам по телефонах, вказаних на сайті — https://tomocenter.com.ua/ua/kontakty/

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза