Чому для проведення КТ необхідно направлення лікаря?

«Мені потрібно записатися на КТ» — нерідко так починають пацієнти звернення в наш контакт-центр. Як правило, консультант питає, чи є направлення від лікаря, пояснює, що це дослідження не роблять «за бажанням» і часто чує у відповідь здивоване «Не візьмете без направлення? Чому? Я сплачую за послугу».

Чому просто «хочу» недостатньо і навіщо потрібно направлення спеціаліста — це питання, які вимагають роз’яснень. Основна проблема в тому, що ваші уявлення про необхідність КТ-дослідження можуть не збігатися з рекомендаціями лікарів.

Що потрібно знати про КТ?

В онкології комп’ютерну томографію (КТ) використовують дуже широко. Цей високотехнологічний метод наші фахівці застосовують не тільки для виявлення, але і для виключення ракової пухлини, а також для контролю лікування і динамічного спостереження.

Однак КТ-дослідження не є методом скринінгу. Комп’ютерна томографія проводиться за призначенням лікаря, який вас спостерігає, або нашого клінічного онколога. Необхідна також і консультація лікаря-рентгенолога: лікаря (!), а не знайомих або родичів, які «вже пройшли КТ».

Безперечно, КТ — високоточний спосіб діагностики. Проводять дослідження в нашому центрі досвідчені лікарі-рентгенологи на сучасному комп’ютерному томографі. І ви повинні знати, що КТ — рентгенівський метод, який передбачає отримання допустимої, але все ж істотної дози опромінення. Радіаційне випромінювання при комп’ютерній томографії вище, ніж при звичайній рентгенографії. Це не дивно, тому що метод надає набагато більше інформації.

Для його застосування є спеціальні показання і протипоказання. При будь-якому захворюванні проводиться підготовка до дослідження. Займається такою підготовкою лікар, і консультація фахівця дає нашим пацієнтам відповіді на всі питання.

Чому потрібно направлення?

Важливо розуміти, що будь-які дослідження підбирають із урахуванням мінімальної шкоди для здоров’я і максимальної інформативності, тобто переходять від простих методів до складних, а не навпаки.

Ваш лікар або наш клінічний онколог призначать вам КТ тільки тоді, коли його користь перевищує передбачуваний радіаційний ризик. Нагадуємо, що найважливішою перевагою комп’ютерної томографії є ​​виявлення або виключення будь-яких відхилень від норми в організмі.

Тому направлення лікаря для виконання КТ — необхідна умова. У направленні повинні бути вказані конкретний вид дослідження або їх комбінація з нашого переліку, який досить широкий.

Інформація про окремий вид дослідження (низькодозове КТ легень), яке допустимо зробити без направлення, докладно викладена в розділі сайту, присвяченому скринінговим програмам.

Як отримати направлення?

Всі питання легко вирішуються. Ви можете отримати направлення як у лікаря, який вас постійно спостерігає, так і у клінічного онколога в нашому центрі. Фахівець вивчить ваші документи, проаналізує скарги, історію хвороби і, при необхідності, зробить призначення.

Важливо. У діагностиці, як і в лікуванні, існують загальноприйняті стандарти для кожного захворювання. Саме тому комп’ютерну томографію не проводять «за бажанням». А направлення необхідне для того щоб фахівець розумів, яку саме задачу він повинен вирішити.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза