Лікуйте рак і продовжуйте жити. Як імунотерапія перемагає рак?

Це було миттю для історії і справжнім проривом, науковим переворотом для всіх нас. Імунотерапія — напрямок в онкології, який розвивався тільки останні 50 років, а завдяки його результатами сьогодні фахівці рятують тисячі людських життів. Вчені та лікарі розробили метод, що використовує природну силу нашої імунної системи для боротьби з раком.

Що таке імунотерапія?

Давайте розглянемо одну з основних проблем раку. Чому він так підступний? Справа в тому, що ракові клітини вміють ховатися в організмі, здорова тканина їх не відразу виявляє. Ось чому, залишаючись непомітними, вони можуть швидко розмножуватися. І тут вступає в боротьбу імунотерапія, вона стає головним бар’єром на шляху такого розмноження і «спокійного життя» злоякісних клітин.

Метод діє в двох напрямах: перший — за допомогою спеціальних ліків імунна система знаходить ракові клітини; другий — атакує їх, не дозволяючи їм далі розмножуватися і впливати на здоров’я людини. Тому іноді її називають біологічною терапією. Тобто імунотерапевтичні препарати допомагають імунній системі працювати інтенсивніше і полегшують їй пошук і позбавлення від ракових клітин.

Сьогодні вже десятки препаратів імунотерапії, схвалені міжнародними онкологічними спільнотами, зареєстровані в Україні. Ще сотні тестуються в світі. При подальшій розробці цих ліків все більше і більше видів раку будуть виліковуватися, тому що кожен з препаратів спрямований на боротьбу з конкретним захворюванням. Майбутнє за персоніфікованою медициною.

Які захворювання сьогодні лікують за допомогою імунотерапії?

Дуже хороші результати дає імунотерапія при лікуванні меланоми. Люди, які ще недавно були приречені, сьогодні можуть повноцінно жити роками і навіть одужувати. На другому місці таке поширене захворювання, як рак легенів. Є успіхи в лікуванні раку молочних залоз, раку нирок, колоректального раку. Спектр захворювань, з якими може боротися імунотерапія, постійно розширюється.

«У світі мало не щодня з’являються нові імунотерапевтичні препарати. Завдяки таким лікам люди навіть із запущеною формою раку живуть довго, як з хронічною хворобою. Ми можемо виявляти різні мутації, “поломки” генів і призначати нашим пацієнтам персональне, специфічне лікування, яке підходить саме для їх пухлини, для конкретного випадку. Ось, у чому сьогодні я бачу одну з наших головних задач, — перевести невиліковне захворювання в хронічне. А це означає — життя!», — каже головний лікар TomoClinic, провідний клінічний онколог Степан Крулько.

Про переваги імунотерапії

Є багато причин, за якими клінічний онколог зрозуміє, що імунотерапія — гарний вибір для вас. Розглянемо ці причини, щоб ви знали, чому лікар може запропонувати вам імунотерапію і винести обговорення питання на консиліум.

  • Часто імунотерапія працює тоді, коли інші методи лікування не ефективні. Деякі види раку, наприклад рак шкіри, не завжди реагують на опромінення або хіміотерапію, але починають уходити після імунотерапії.
  • Цей спосіб може допомогти іншим методам лікування працювати краще. Класичні види терапії, такі як хіміотерапія, можуть діяти результативніше, якщо ви також проходите імунотерапію.
  • Менше ризик рецидиву, повернення раку. Коли ви проходите імунотерапію, ваша імунна система «вчиться йти» за раковими клітинами, якщо вони коли-небудь повернуться. Це називається імунною пам’яттю — те, що може допомогти вам залишатися без раку протягом тривалого часу або все життя.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з лікуванням імунотерапією, або  питань, телефонуйте: 0 800 30 15 03 — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза