Як і чим вам допоможе клінічний онколог: коли потрібна консультація

До кого ви звернетеся, якщо помітите тривожні симптоми або вже є підозра на рак? Практика показує, що найчастіше пацієнти відповідають: «До хірурга». Відповідь помилкова. На жаль, направлення «до хірурга» все ще нерідко дають і сімейні лікарі. Що ж робити і до кого звертатися? Ми розповімо. Давайте послідовно.

В онкології зараз все змінюється дуже швидко. Це відбувається завдяки новим відкриттям і методам лікування. Пацієнти навіть із запущеною формою раку живуть набагато довше, ніж ще кілька років тому: все частіше досвідченим лікарям вдається перевести невиліковне захворювання в хронічне. Онкологія все більше орієнтується на персоніфікований, точний підхід. Практично кожного тижня, якщо не кожен день, з’являються нові препарати. Як встигнути за всіма змінами? Хто це може зробити?

Є такі лікарі!

Вони називаються клінічні онкологи — порівняно нова для нашої країни спеціальність, хоча існує в світі давно. Ці лікарі знають тактику лікування всіх типів пухлин, в курсі останніх досягнень і в діагностиці, і в терапії кожного виду раку, кожної стадії (від ранньої до пізньої). Знають, як боротися з супутніми захворюваннями, і вирішують інші медичні проблеми пацієнтів.

Клінічні онкологи обов’язково співпрацюють з колегами в великій міждисциплінарній команді, підтримують тісні відносини з пацієнтами і «ведуть» їх на протязі всього лікування, а також після його закінчення. Багато наших пацієнтів виліковуються, для деяких важлива паліативна допомога і поліпшення якості життя.

Саме клінічні онкологи визначають, яке лікування необхідно в конкретному випадку: з урахуванням типу пухлини, її розташування в організмі, стадії хвороби, загального стану здоров’я людини. Вони оцінюють переваги різних методів, перш ніж разом із колегами представити їх пацієнтові, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Ось чому найправильнішим, самим логічним і часто рятівним першим кроком буде візит до клінічного онколога.

Як проходить прийом клінічного онколога?

Лікар проведе огляд, вислухає ваші скарги, ознайомиться з усіма медичними документами, проаналізує їх. Якщо для встановлення точного діагнозу недостатньо результатів досліджень, які ви надали, клінічний онколог призначить додаткові обстеження: які саме — залежить від вашого конкретного випадку.

За остаточними результатами діагностики лікар визначить, чи злоякісна у вас пухлина. Якщо підтвердиться рак (нерідко ми спростовуємо онкологічний діагноз!), то куди поширився процес, на які органи. Таким чином, встановлюється стадія захворювання. А знання стадії необхідно для розробки чіткого плану лікування.

Як клінічні онкологи взаємодіють з іншими членами команди фахівців з лікування раку?

Клінічний онколог — це, безумовно, ключовий лікар для пацієнта, оскільки веде і контролює весь медичний процес від початку і до закінчення. Однак лікування злоякісних пухлин є надзвичайно складним і різноманітним, залежить від індивідуальної ситуації людини. Тому клінічні онкологи працюють з багатопрофільною командою спеціалістів, які також займаються діагностикою, лікуванням і психологічною підтримкою пацієнтів.

Команда включає: променевих терапевтів, хіміотерапевтів; лікарів-рентгенологів; патологів; інтервенційних радіологів; хірурга-онколога; психологів; медичних фізиків; «вузьких» спеціалістів, таких як уролог, онкогінеколог; рентген-лаборантів; медсестер.

Головне рішення про те, які методи використовувати, з яких етапів буде складатися все лікування, приймає комісія лікарів різних профілів. Засідання такої комісії називається консиліумом. Саме консиліум розробляє тактику лікування, що відповідає міжнародним стандартам. У той же час, фахівці обов’язково враховують індивідуальні особливості перебігу хвороби для кожного випадку. При бажанні наші пацієнти можуть бути присутніми на консиліумі і відразу по його закінченні отримати висновок з чітким планом лікування.

«Рак — серйозне захворювання, нерідко нам доводиться приймати складні рішення щодо тактики, етапів терапії. Наші знання і досвід спрямовані на те, щоб не тільки лікувати пацієнта, але і підтримувати його на всьому шляху боротьби з хворобою», — говорить клінічний онколог, головний лікар TomoClinic Степан Крулько.

Тому перші тривожні симптоми, перші сумніви, перша підозра на рак повинні вас привести до першого і головного кроку — консультації клінічного онколога.

Дуже важливий момент: така консультація необхідна не тільки при підозрі на рак.

В цілому ряді випадків візит до клінічного онколога внесе ясність в вашу ситуацію, допоможе визначитися з подальшими діями, дасть впевненість в тому, що ви на правильному шляху. Знайте, що в онкології друга думка — це необхідність.

Коли вам потрібна консультація клінічного онколога?

  • Якщо є підозра на рак.
  • Щоб підтвердити, спростувати або скорегувати діагноз.
  • Щоб переконатися в правильності призначень, якщо ви вже почали лікування.
  • Щоб отримати необхідні рекомендації щодо додаткових обстежень.
  • Щоб дізнатися про всі варіанти лікування в вашому випадку, включаючи передові методи.

До кого звернутися з питаннями?

При виникненні питань і для запису на консультацію телефонуйте:

0 800 30 15 03 — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

КТ МРТ УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак легких рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром флюорография химиотерапия экспертиза імунотерапія