Як проходить лікування методом томотерапії?

томотерапия Украина рак

Перед тим, як приступити до лікування за допомогою методу томотерапіі, лікарська команда складає план з використанням тривимірних зображень. Ці зображення виробляються за допомогою застосування різних технологій сканування (таких як томографія і магнітно-резонансна терапія) і спеціального ПО; всі вони допомагають визначити розмір і форму кожної пухлини, а також відстань до суміжних з нею чутливих органів і тканин.

Потім лікар призначає дозу опромінення для даної пухлини, а також допустимі рівні опромінення суміжних з нею здорових тканин. Система томотерапіі розраховує приблизну модель, спрямованість і інтенсивність пучків випромінювання, виходячи з призначеної дози опромінення.

День лікування методом томотерапіі

Після реєстрації на курс щоденного лікування, вас направлять до кабінету проведення сеансу томотерапіі, де фахівець з променевої терапії допоможе вам розташуватися на процедурний стіл системи томотерапіі. Швидше за все, ви будете лежати на спині, а ваш терапевт одягне на вас спеціальний пристрій для того, щоб забезпечити вам комфорт і нерухомість під час лікування.

При необхідності візуалізації, стіл один раз проводять через кільце для щоденної візуалізації за допомогою CTrueтм. На підставі КТ-зрізів, терапевт може оптимізувати ваше становище за допомогою незначного регулювання процедурного столу. Потім він ще раз проводить кушетку через кільце, в цей раз – більш повільно, і система томотерапіі генерує денну дозу опромінення.

tomotherapy treatment

Чого очікувати від процедури лікування методом томотерапіі?

Стандартний курс променевої терапії передбачає щоденні сеанси з понеділка по п’ятницю. Кількість сеансів залежить від кожного окремого випадку. В середньому, повний денний сеанс томотерапіі триває 10-20 хвилин, з моменту, коли ви заходите в кабінет томотерапіі, і до того часу, коли ви йдете. Сюди входить як час, необхідний для щоденної візуалізації за допомогою томографії, так і час, необхідний для сеансу лікування (час включення апарату променевої терапії). Час, що залишився використовується для налаштування параметрів і коригування розташування.

Сеанси томотерапіі атравматично. За відчуттями вони схожі на сеанси проведення комп’ютерної томографії або рентгена. Ви будете чути приглушений шум і клацання системи під час роботи – в процесі її налаштування на ваш персоналізований план лікування – але власне сеанс лікування протікає в комфортній і спокійній обстановці.

Томотерапія і пухлина

Метод томотерапіі полягає в обробці пухлини точно розрахованої дозою іонізуючого випромінювання для лікування раку та інших захворювань на підставі призначень радіаційного онколога. За словами людей, які проходили лікування за допомогою томотерапіі, у багатьох випадках спостерігається зниження побічних ефектів у порівнянні з традиційними формами променевої терапії. Як заявляють радіаційні онкологи, завдяки можливості більш точно фокусувати пучки випромінювання, у них з’явилася можливість лікувати пацієнтів з рецидивуючими раковими захворюваннями, які вже проходили лікування.

Радіаційні онкологи мають досвід лікування багатьох видів ракових захворювань за допомогою системи томотерапіі, починаючи поширеними і закінчуючи складними видами раку.

КТ МРТ Рак гортани-статьи Рак легких-статьи Рак молочной железы-статьи Рак простаты-статьи Рак прямой кишки-статьи Рак тела матки-статьи Рак шейки матки-статьи Рак языка-статьи УЗИ Украинский Центр Томотерапии биопсия боль депрессия диагностика диагностика рака заболевания здоровье лечение лечение рака лечения рака лучевая терапия (радиотерапия) мастопатия медицинский туризм меланома метастазирование метастазы при раке мифы о раке настроение и здоровье онкологічний центр TomoClinic онкопсихолог онкоскрининг опухоль особенности организма ответственность питание предрасположенность к раку профилактика заболеваний профилактика рака психология психоонкология психосоматика рак рак груди рак кожи рак матки рак простаты рак прямой кишки рак яичников рентген референс (второе мнение) своевременная диагностика симптомы рака современная медицина современный подход сохранить качество жизни специалисты УЦТ стресс технологии томотерапия туннельный синдром фахівці TomoClinic флюорография химиотерапия экспертиза